Skocz do zawartości

Dual Xeon HT


Amok

Rekomendowane odpowiedzi

Dual Xeon , właśnie zainstalowałem system na dual xeon 3.0 ,

płyta asus Pc deluxe ,

menadzer pokazuje mi dwa procesory , a powinny być widoczne 4 , bo HT jest załączone

 

system 2000 SP4...

 

ktoś ma na to pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ale nawet bez tych dwóch virtualnych procków jest cholernie szybkie ,

mały test:

P4 3.0 HT 8min 40 s

Dual Xeon 3.0 2 min 37 s !!!

 

jestem w szoku nie powinno być aż tak szybkomyślałem że maxymalnie 200%

a tu taka niespodzianka ,

 

P4 raczej sprawuje się dobrze bo porównowałem z atlonem64 3.2

i wypadła troche szybciej od athlona ,

skąd ta moc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie , to chyba najsłabsza wersja 512 ,

ale troche zasługi jest po stronie płyty , podobno najwydajniejsza platworma pod xeona,

pozatym nie mam też już problemu z ogrzewaniem mieszkania ,

całość grzeje z pod biurka jak spory karoryfer:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek albo Amok . Dajcie cenę płyty i procka plz. Czy można by kupić płyte pod 4 proc ?? czy to "osiągalne" . Pislaiście płyta Asusa - dobry jeswt pod duale ? I co za ram tam wchodzi ??

 

Widziałem płytke za 1500$, ale nie wim czy to top shelf czy przepłacona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... całość kosztowała mnie sporo nerwów i czasu , podzespoły musiałem załatwiać na własną renkę , bo sklep się to tego nie na daje ,

Płyta asus Pc deluxe 179 E !!!, w Berlinie +plus koszty za transport , Xeony 1130 PL

(na alegro się pojawiają )

czyli tyle co 6 miesiecy temu dałem za boxowe P4 ,

ramy z ECC 1100 PL za 2GB ,

co do płyt pod cztery procki są osiągalne ale jest jeden mały haczyk że Xeony

muszą być specjalne w wersji MP , czyli cholernie drogie ok 2000 $ za 1 szt !

ale jak cie tylko stać to nawet bym się nie zawstanawiał :),

dual powinien starczyć , nie ma żadnego porównania z normalnym komputerem

 

ale moc o którek wspominłem testowałem tylko podczas renderingu i tylko w Vray ,

w innych aplikacjach może nie być tak dobrze

śmieszne jak szybko człowiek przyzwyczaja się do wiekszej mocy

teraz P4 , urzywam do przeglądania internetu bo przy xeonie wydaje się jak komp z przed 5 lat...

całość chodzi niesamowicie lekko i bez żadnego zacięcia ,

i dużo ciszej nie P4 ....

 

polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amok - napisales ze xeony chodza duzo ciszej :) qde to jak ty chlodziles tego p4 :)

Swoja droga to dual xeon wcale nie jest tak szybki podczas pracy w windowsie i np maxie. W tym wypadku lepszym kompem do pracy jest np. prescott 3,4 z 1 lub 2 Mb cache'u. Prescotty pracuja na 800mhz a xeony ktore posiadasz pewnie na 533. Max w zasadzie korzysta z 2 procow tylko podczas renderingu. Nie zmienia to jednak faktu ze do renderowania to prawdziwy potwor :] sam mam takiego ale pracuje na maszynie z presscotem bo po prostu jest szybciej ;)

Ale co do tego chlodzenia to dales mi do myslenia ;) Moj p4 ledwo szumi - skrecony na maxa pentagram freezone 120CU+ - czyli cisza. W Xeonach - 4 wiatraki. 2 na procach i po 1 z tylu i przodu obudowy. Wszystkie skrecone regulatorami obrotow na min ale komp nadal jest slyszalny. Moze to przez boxowe wentylatory. Wydaje mi sie ze kazde inne bede cichsze. Jakie masz? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xenów prawie nie słysze może dla tego że P4 go zagłusza:)

P4 to boxowy prescot 800mhz , jest cholernie głośny nie ma szans pracować z otwartą obudową ,

boje się żeby śmigła nie pospadały z wentylatora przy 5500 ob ,

w xeonach mam GlacialTech Turbine 4500 *na trzy wentylatory bo czwary śię nie zmieścił, nie mam żadnych dotatkowych wentylatorów wyciągowych tak jak w P4

gdzie mam chyba trzy , a itak nic to nie daje.. dowiedziałem się że w chłodzeniu najważniejsza jest obydowa , jak jest zrobiona

dobrze to odbiera ciepło jak jeden wielki radiator ,

co do pracy w windows to wydaj mi się że szybszy będzie athlon , bo tam gdzie nie ma wielowątkowości jest sporo szybszy od P4 , na Ps niektóre filtry sprawdzałem chodzą

szybciej nawet na atlonie 1.4 niż na P4 3.0 ...

podobnie w maxie praca na athlonie jest wydajniejsza , edycja siatek , kalkulacja dynamiki po prostu normalna praca ,

poza renderingiem gdzie P4 jest trochę szybszy ,

kiedyś otwierałem bardzo rozbudowaną scene kturą robiłem na athlonie

setki obiektów sporo ruchu , modyfikacji itp. i na P4 ledwo mogłem odpalić render

trudno było już cokolwiek zmienić , pare razy się wysypało a na athlonie mogłem dalej

dodawać obiekty mimo mniejszego ramu ,

 

albo jak ktoś bawił się terragenem wie że athlon liczy tam dużo szybciej niż P4 ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo ciekawa historia z tym amd ale w sumie logiczne. Szkoda ze wylaczenie HT nie da odpowiedniego efektu.

Czyli sprawa jest prosta - do renderowania xeony a do pracy porzadny amd :)

Co do boxowego wentylatora pod prescota.... :) szkoda slow hehe. Zmienilem na Pentagrama 12-CUplus i cisza i chlodek nastaly ;) polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj brat kupil sobie prescot'a 3,2 E, wiatrak był do bani, procek się przegrzewał prawie by się rozwalił... i było głośno, zarzucił na niego CU120 :) - cichutko... , a duży ten "wiertolot" jak felga od Malucha :) (żart)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amok ... poczekaj ... jak dobrze zrozumiaem Xeony prawie 1200zł za 2a ? to ja za jednedo P4 3,4E zapłaciłem 350$ powiedzmy , to chyba trzxeba było xeony łykac , ale z kolei piszecie o wydajności przy pracy :| że spada przy xeonach za to ROŚNIE przy renderingu. Nie wim ile za płyte dałeś , ale tu był ajedna za 1500$ i to mnie odsunęło od pomysłu kupienia xeonów chyba. Jakie to xeony , bo są 3y rodzaje i trudno mi się połapać . Jeszcze o ECC. Kolega mówi że nie warto iże niby mają być wolniejsze, ale po cos wymyślili ECC. Ja nie wiem :( nawet o co z tym ecc dokładnie chodzi , poza tym że "korygują błędy". Powiedz coś pliz o tych xeonach . Podoba ni sie numer że mają być produkowane zaraz po sobie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same proce sa tanie - mozna kupic na allegro np 2x 3,06Ghz za ok 1400zl. Plyty glowne sa drogie. Pod p4 dostaniesz abita za 350 zl i bedziesz bardzo zadowolony. Dobra plyta pod xeony to min 2000zl. Powrarzam - dobra! i nie mowie o nowej. Plytki za 800zl to nie to i czesto nie maja agp bo sa przeznaczone do np serwerow pocztowych i innych. Z tym spadkiem predkosci to bez przzesady. Jak bedziesz mial 2x 3,06 to nie bedzie tak zle ;) ale fakt ze na pojedynczym procu jest o wiele lepiej.

Co do ramu. W serwerach stosuje sie tylko ECC. Zwyklego ramu ktory mas teraz nie uruchomisz. ECC to Error Corection Code (czy jakos tak :) ). To jest korekcja na poziomie pojedynczych bitow gwarantujaca najlepsza stabilnosc - lepiej juz sie nie da. Slyszalem tez ze xeony maja podskoczyc cenowo. Nie wiem - moze to jakas plota ale jesli ktos profesjonalnie zajmuje sie grafika 3d to moze smialo zainwestowac w dwuprocesorowa maszyne. Ceny juz nie sa tak zaporowe jak kiedys a przeciez nikt nie mowi ze trzeba kupowac nowe. Na allegro naprawde jest duzo ofert. Polecam http://www.raques.com/ Wystawiaja duzo porzadnego towaru na allegro i sa pewni w 100% Sprawdzone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta Abita nie jest droga a wyciąga całą moc z Xeona , polecam chodz konfiguracja

nie jest łatwa , mi koleśe z serwisu truli że xeony są popsute , puzniej że abit jest zpiepszony , a to zasilacz był za słaby i wszystko się waliło

na razie mam wsadzoną jakąś nędzną grafike by oszczędzać na prądzie do puki nie sprowadzą porządnego zasilacza serwerowego nin 450 zeta , za 450 W takie prawdziwe 450 W ,

jeśli ktoś chcę wsadzić GT 6800 to radziłbym 620 W , jest taka obudowa serwerowa

będzie w sam raz ,

co do pamięci to akurat asus jest jedyną płytą która nie gardzi zwykłymi ramami 400 ,

ale ja wolałem z ECC , są teraz w takiej samiej cenie jak zwykłe , a stabilność jest spora , zażynam Xeona już trzeci dzień nonstop bez przerw i stoi jak skała ,

P4 padło w dym czsie z dwa razy...

co do raquest , chciałem u nich coś kupić ale dostałem od nich maila z trzema słowami

a potem już żadnej odpowiedzi mimo że chciałem kupić... bardzo dziwni?

przebrniecie przez wszystkie problemy z dualem nie jest łatwe ale zapewniam że się opłaca , taka maszyna jak się pomyśli nie kosztuje wiecej niż 1500 PL od P4 ,

a mamy kompa który świetnie renderuje i ogrzewa mieszkanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym ogrzewaniem to racja ;) mam cieply nawiew na stopy hehehe i zima zawsze uchylone okno :) Stabilnosc dorze skonfigurowanej stacji jest niesamowita. Nie resetowalem kiedys kompa przez 20dni!! i katowalem go non-stop. Nie chcialo mi sie wylaczac go w przerwach bo raz ze cos ciagle sie renderowalo a 2 ze nie chcialo mi sie potem od nowa wszystkiego otwierac lacznie z kilkunastoma folderami potrzzebnymi do pracy. Wszystko dzialalo cacy a komp dostawal w tylek az milo ;)

Amok - na abicie mozna krecic xeony prawda? Nie jestem fanem krecenia (bylem kiedys jak jeszcze katowalem gierki) - pytam z ciekawosci. Zytko pokazalo ze na podkreconym p4 mimo pozornej stabilnosci jeden test zalatwil go po calosci - rendering animacji - max + vray. Sypalo sie co kilkanascie klatek. To tak obciaz procka ze zaden test nie jest w stanie tego przewidzec :D

Moim zdaniem stabilnosc must be ;) to glupie uczucie jak czlowiek wstaje rano, patrzy a tu komp od paru h nic nie robi bo sie vray sypnal z powodu malych errorow w obliczeniach. A klient czeka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilność to podstawa , a xeony mogą chodzić troche szybciej ale ciągną wiecej prądu chciałem je podkręcić i się wyłączył bo zasilacz pracuje u mnie na granicy...

podkrecanie mnie już nie kręci ale chciałem spróbować ile maszyna da,

.. co stego że będzie 10 - 15 % szybciej jak potem nagra się z błendem a miedzy czasie wysypie pare razy ...

co do xeonów powiedział mi kolo- totalny maniak od serwerów że jak są z jednej seri

jeden po drógim , to nastepuje lepsza synchronizacja i wydajność ,

a xeony z różnych seri nawet mogą nie współdziałać ze sobą ,

ja mam na szczęście braci jednojajecznych:)

Xeon to podobno P4 lekko zmienionej obudowie , ale ja nie jestem tego pewien

subiektywne odzczucia mówią żę to klasa wyżej

tak samo jestem fanatykiem Win 2000 , XP niby to samo a nawet lepsze bo nowsze ,

ale paru moich znajomych grafików są jednoznaczne

XP to zabawka do gier , 2000 chodziło prawie dwa lata bez przeinstalowania ,a

XP spiepszyło sie pare razy a urzywałem go od swięta ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta Abita nie jest droga a wyciąga całą moc z Xeona , polecam chodz konfiguracja

nie jest łatwa , mi koleśe z serwisu truli że xeony są popsute , puzniej że abit jest zpiepszony

czyli nie wystarzczy kupć body kit powsadzać procki w płyte , powpinać ram , grafe , instalka windy i jazda ??

 

asus czy abit ?

 

tak popytam lamowymi pytaniami troszkę ok bo może uda mi sie sprzedać to P4 3.4 E prescott HT na Asus P4C800Deluxe E , i zamienić na xeony. Kupi lem P4 , bo myślałem że będe mogł z tego zrobić duala , ale potem sie okazało że jadnak nie :(.

 

Wrócę do pytania o rodzaj xeona . W sklepie mieli wiele rodzaji - nie mowię o speed :). Xeon II , Xeon III chyba z 2a rodzaje.

 

Pamięć już wiem tylko ECC

 

a z kolei obudowa ... nie wystarczy jakiś zwykły case. Taki super tani ? z mocniejszym Power Supply ?

 

Czy podczas pracy w maxie na win XP , a win 2000 będzie dostrzegalna różnica ?? dobrze rozumiem ??

 

PS

www.pricewatch.com

jeśli znajdzeicie tam coś MEGA interesującego- jak np zasilacz jakiś ... czy cokolwiek możemy się dogadać i pomogę Wam to przesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam braci blizniakow ;)

i co teraz zrobisz z tym 2k? Chyba zostaniesz zmuszony do xp... Tez zawsze mi sie wydawalo ze 2k jest lepszy ale nigdy nikt mi tego nie potwierdzil. Fakt ze na dzien dzisiejszy 2k jest chyba troche dziurawe. Nie wiem jak tam z uaktualnieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procki to Xeon III 3.0 512 cache , są jeszcze z 1MB i 2MB , obudowa jest bardzo ważna

 

co do XP wiem ile moge stracić ... a nie do konca wiem co Xeon pokaże z HT ,

w serwisie próbowali mi też założyć XP , bo niby lepsze ale wykładało się na testach procesora ,

może musi być specjalna wersja pro...

tak troche spadło mi zaufanie do HT , bo obniża w sumie wydajność , tylko render troche szybszy , a virtualny procesor to podobnie jak virtualna dziewczyna ,

ja wole fizyczny procesor , o wiele przyjemniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki ... a co do Xeon III jest 533FSB i 800FSB 49 $ droższy , lub wiadomo potem Extreme modele :P , ale co lepiej / bezpieczniej 533/800 ? no i pod jakie plytki ?

 

 

Powiedz moze... dałeś tam 2 Gigsy ramu.. ja mam 1G dual chanel i przy moim procu jak renderuje nie wykorzystuje wiecej ramu niż 600 MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak 2 GB ramu to podstawa , ram kingstona 333 ECC

założyłem też Raid na dwie barakudy 160 tki , max otwiera się w pare sekund 4 - 6 s

proponuje ci zrobić podobnie ja jestem naprawde zadowolony z tego zestawu ,

chodzi jak rakieta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz prosze na post powyżej 533 a 800 ? rozumiem że pisałes że płyta Asus e 17coś deluxe. I ma kosztować ok 2000złociszy . W sumie nie wiem nawet cczym sie kierować kupując płyte główną . ceny od 200$ w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś nie dokładnie czytasz posty , wszystko już napisałem ile płyta i jakie procki

179 E euro , płyta dodatkowe koszty w sumie 1100 PL za płyte

procki na 533 , innych nie testowałem a ta płyta działa raczej z tymi na 533 ...

to na tyle,

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności