Jump to content

ogg -> mp3


Lucas
 Share

Recommended Posts

Chciałbym przekonwertować sobie parę plików .ogg na .mp3 (chociażby po to, żeby mniejsze były) i w tym celu miałem zamiar wykorzytać Cool Edit Pro.

Niestety wystąpil problem. Nie za bardzo da się otworzyć te pliki. Tzn. program niby obsługuje ten format, ale jak już otworzę plik to mam tylko jeden wielki szum, to samo jak przekonwertuję bezpośrednio.

Czy ktoś wie, w czym może być problem? Może przy otwieraniu pliku trzeba jakieś odpowiednie opcje zaznazyć, a może ktoś mógłby doradzić jakieś inne narzędzie, którym mógłbym to przekonwertować?

Link to comment
Share on other sites

jeśli zeby były mneijsze to ściągasz vorbis-tools dla windy czy linucha zależy an czym siedzisz i dekodujesz za pomocą oggdec a potem oggenc odpowiednią jakością jako że ogg vorbis przy 64kbpps ma taką jakośc jak mp3 przy 128kbps (tak powiadają). albo zdekodowane pliki kodujesz jakąś lamą na mp3 jeżeli chcesz :)

albo jeszcze foobar2000 (jeden z lepszych playerków na winde) wystarczy koder mp3, w programie zaznaczasz utwory, prawym na nie potem i dajesz konwersje prsto na mp3 także też prościutko

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy