Skocz do zawartości

Obiekt 3d - revox e426


werfik

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

wrzucam model cd revoxa, prosze o wszelkie uwagi... chyba na razie nie wyglada najgorzej? nie bardzo wiem jak wykonac srebrne textury... znalazlem kilka niby srebrnych ale efekt byl mizerny... i nie wiem dlaczego przy 'nozkach' na miejsce srebrnych wchodza czarne miejscami... czego to wina?? /pewnie moja;)/ no narazie tak wyglada, chcialbym uzyskac jakis sensowny efekt, wiec jesli mozna podzielcie sie uwagami co jak zrobic... a jak wy byscie to zrobili??? od czego zaczeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

werfik, jak jeszcze nie umiesz tworzyc textur to probuj kozystac ze standardowych textur maxa (najwyzej je odpowiednio zzmodyfikuj) a to, ze nawet z texturą ci wyszły strzępki czarne to - jak juz chveti zauwazyl - jest efektem tego ze albo zrobiles za grobe nozki, albo za malą obrecz; ale jak na początkującego, to zadnych powazniejszych bledów :)

powodzenia w dalszej pracy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no... juz znacznie lepiej...

 

wiesz wogole jak wstawic material z biblioteki do sceny? jak nie, to sprobuj tego:

otwierasz edytor materialow (klawisz 'M' na klawiaturze'), klikasz pierwsza kulke, klikasz przycisk z wizerunkiem strzalki wskazujacej na kulke, w sekcji 'Browse From' wybierz 'Mtl Library'; pojawi sie okno z materialami, wybierz np. Metal_Chrome (kliknij na niego 2x) - material wstawi sie do edytora; zamknij okno material/map browser; przeciagnij material z edytora na nozki (kulka -> nozka);

powinno byc dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daje mtl library i zadne okno z materialami sie nie pojawia :( chyba mam okrojona wersje maxa? /7 instalka zajmuje 90mb/ moj revox wyglada tak... i zdjecia oryg do porownania ;) zadowolony jestem w 50%... jak poprawic efekt koncowy?? jakies sugestie?? jak do nauki modelowania chyba nie najlepszy model wybralem ;) psydalby sie bardziej skomplikowany ksztalt, bardziej kolorowy chyba... macie pomysl na cos bardziej skomplikowanego a mniej niz glowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha i jeszcze male pytanko... kolejne ;) jak wstawic do maxa pliki z przekrojem... widze ze robiac np autko ludzie wstawiaja przekroj bok/gora/przod i na podst tego robia siatke... jak to wstawic? to chyba i przy glowie byloby pomocne.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierzesz plane o wymiarach tego obrazka (czyli jak obrazek ma proporcje 2x6)

to plane tez musi miec takie proporcje ustawiasz je w odpowiednich miejscach i nakaladasz bmp'y na odpowiednich planach i tyle)

dobra a co do tego uzadzenia to tylko testury musisz lepsze zrobic i bedzie ideal:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to stoliczek mam... ale efekt mi sie wcale nie podoba :( o co chodzi z tymi odbiciami??? bialy to bialy kolor a nie material.. przy okazji czy dobry mam sposob na robienie napisow - daje tekst pozniej go na editable poly i wychodzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odbiciami chodzi mi o to zeby je wlaczyc, jak mozesz zauwazyc w otoczeniu, metalicznosc objawia sie dzieki temu ze metal odbija otoczenie. Jezeli od czasow 3d studio 5.0 nic sie nie zmienilo, to zmien ustaw wartosc reflection dla tego bialego materialu, albo zmien kolor reflection z czarnego na zalozmy szary, wtedy zobaczysz o co chodzi. A jezeli przypadkiem powalily mi sie materialy scanline i brazila np. to po prostu w kanale reflection wrzuc mape 'raytrace' i zobacz jak wyglada to po wyrenderowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieks :) chyba juz lepiej??? widzi ktos jakies bledy? w miedzyczasie powstaly kolumny (glupio miec cd bez kolum ;) i wlasnie powstaje wzmacniacz i maly problem... wie ktos jak sa opisane klawisze na halcro dm10 ??? nijak na zdjeciach w necie nie widze :( i jeszczo jedne pytanko... czemu tyle prac zwiazanych z motoryzacja a hi-fi jakos nie widac?? malo interesujacy temat?? czy takie kolumienki: http://www.bwspeakers.com/index.cfm/fuseaction/products.models/label/Model%20Nautilus nie sa interesujace??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilusy to chyba najlepsze i najdrozsze glosniki, wiec prosze cie nie spieprz tego bo te obecne troche przesadzone (na co komu 20 sredniotonowych/niskotonowych glosnikow wystarcza 2 ;) ) a niskotonowe sa ok tylko moze jakis basrefleksik sie przydal ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cy to moja wina ze McIntosh takie cus wymyslil??? ;) oki, dorzucam wzmacniacz halcro dm10, troszke niedokonczony, brak mi textur... jakby ktos gdzies przyuwazyl jego widok z przodu bede wdzieczny... ;) kolumny chyba rzeczywiscie zmienie na nautilusy... albo grand utopie... cabass adriatis tez bylby wdzieczny... hmmm.... ;) i tak z revoxa powstanie chyba pokuj odsluchowy... boje sie tylko ze jak nawale materialu tlumiacego na sciany to moj komp ducha wyzionie.. ;/ moglby ktos napisac jak to sie prezentuje??? co dopracowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. no to zdecydowalem sie na adriatisy... tylko maly problem... jak zmienic ta zielona czesc na dziurawa, cienka powierzchnie/maskownice/ ?????? przeciez nie bede wbijal 10000 walcow obok siebie i wycinal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nisko- sredni- i wysokotonowe sa na jednej sciance przeciez i nie widze zwezenia... przekroj poprzeczny powinien byc wezszy to fakt ;) ale niewazne adriatisy i tak sa ladniejsze ;) a tak wogule to bys z ta kula pomogl :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilusy to chyba najlepsze i najdrozsze glosniki,

 

Oj są jeszcze droższe np. GRANDE UTOPIA JMLab...

Natomiast w sprzęcie HiEND nie obowiązują określenia "najlepsze", "gorsze" itp.

HiEND po prostu nie podlega takim kryteriom - to nie uchodzi i już:)

 

...te obecne troche przesadzone (na co komu 20 sredniotonowych/niskotonowych glosnikow wystarcza 2 ;) ) a niskotonowe sa ok tylko moze jakis basrefleksik sie przydal ...

 

ano McIntosh produkuje takie właśnie cóś:)

http://www.mcintoshlabs.com/mcprod/shopdisplayproducts.asp?id=20&cat=Loudspeaker+Systems&prodid=1042&product=XRT28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności