Skocz do zawartości

3DS Max 6 run out of memory


Gość Krzych Baggins

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzych Baggins

Witam wszystkich po raz pierwszy na forum,

mam problem z 3DS Max 6, a właściwie dwa:

Pierwszy polega na tym, że w trakcie renderowania wystawia komunikat:

"Render Error - Insufficient Memory for Shadow Buffer for Light ..."

czasem pomaga na to wyłączenie cieni we wskazanym świetle, ale w większości przypadków zaraz potem następuje drugi problem sygnalizowany komunikatem:

"The application has run out of memory and will now close"

przy czym nie da się zapisać zmian (przy próbie jest komunikat "Recovery failed" lub plik zapisuje się źle).

Pracuję na komputerze z prockiem Celeron 2,4 GHz (na dniach będzie zmieniony na Pentium IV 3 GHz, 1MB cache, 800MHz FSB), pamięcią 1GB RAM oraz WinXP SP2. Nie wiem, czy karta grafiki ma tu jakieś znaczenie, używam Nvidii FX5200. Powyższe problemy zaczęły się niedawno, najbardziej dają się we znaki, gdy na scenie robię jakiś skomplikowany loft (np. wzdłuż dobrz połamanego spline, ze zmianą kilkakrotną shape na ścieżce)

Może się ktoś zetknął z podobnym problemem? Czy do coś w tym przypadku zmiana procesora, poza oczywistym przyśpieszeniem pracy?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Krzych Baggins

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam podobnie. Tylko, że nie przy zwykłym lofcie, ale mocno przeładowanej scenie. Poszukaj na forum wątku o przydzieleniu pojedynczemu programowi pliku wymiany o rozmiarze większym niż 1GB. Efekt jest zwyczajnie związany z małą ilością ram'u jednak nie powinien występować przy robieniu zwykłęgo lofta. Może coś pomoże:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzych Baggins

Witam,

 

dzięki za pomoc. Dzisiaj też zauważyłem ten efekt przy przeładowanej scenie. Potęguje się on jednak, gdy skan rendera napotyka skomplikowany loft. Najgorsze jest to, że już nie mogę rozbudować pamięci - płyta więcej nie przyjmie, a na wymianę nie mogę sobie pozwolić.

 

Pozdrawiam

Krzych Baggins

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start > uruchom > msconfig

 

i w boot.ini wstaw w linie gdize jest fastdetect . przeedytuj ta linie i zeby bylo tak :

"fastdetect /3GB"

 

przydzieli to wiecej pamieci do pojedynczego procesu ... przy czym w maxie to daje kopa lekkiego ... no i jeszcze nie mialem po tych zabiegach problemow z pamiecią ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marvey, zrobiłem tak jak napisałeś i... system nie chce mi się uruchomić (mam XP)

Wyświetla się okno wyboru trybu uruchomienia systemu, ale po wybraniu wszystkich możliwości i tak po ponowym odpaleniu kommputera wyświetla się to samo okno :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marvey, zrobiłem tak jak napisałeś i... system nie chce mi się uruchomić (mam XP)

Wyświetla się okno wyboru trybu uruchomienia systemu, ale po wybraniu wszystkich możliwości i tak po ponowym odpaleniu kommputera wyświetla się to samo okno :/

 

bo to jest boot loader i dziala podobnie jakbys mial dwa systemy na dysku. przy kazdym starcie kompa masz mozliwosc wyboru.

 

nie zawsze to dziala bo winda musi byc pro xp lub 2k i wszystkie stery musza byc dedykowane konkretnie temu systemowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności