Skocz do zawartości

Projektor laserowy


y2d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam do zrobienia wizualizacje pewnego produktu. Jednym z elementow jest projektor laserowy, ktory jest wbudowany w urzadzonko.

 

Przeszukalem internet w poszukiwaniu tutkow na temat animacji projekcji laserowych i znalazlem jeden plugin - laser converter firmy pangolin. jednak kosztuje 1000$ wiec szukam czegos tanszego ;]

 

Jesli chodzi o tutka jak zrobic laser ze strony max3d.pl to owszem, promien jest swietny, ale uwazam, ze narysowanie tym promieniem obrazka, ktory widoczny bylby w pojedynczej klatce jest w maxie nie mozliwe lub okolo niemozliwe ;]

 

Szukam dlatego jakiegos sposobu na projekcje obrazkow, ksztaltow lub czegokolwiek, co by przypominalo obraz rysowany wiazka lasera.

 

probowalem nadawac projection map i volume light dla swiatla, ale efekt niezadowalajacy

 

 

pozdrawiam i dzieki z gory za (p)odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

na przyklad:

 

 

http://www.lumalaser.com/images/samples/Graphics-Xwing-large.jpg

 

lub

 

http://www.gemsnfx.com/lasers-i/stealthpic3.jpg

efekt skanera jakby. ciezka sprawa jak dla mnie

 

laser musi rysowac ksztalty, czyli np jak na pierwszym zdjeciu objechac cala sciezke zostawiajac rysunek za soba

 

 

ale majacze hehe ;]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w obciazaniu procka mam wprawe :D zastanawialem sie nad partice flow przez chwile, ale widze, ze bede musial zastanowic sie przez dluzsza, bo nie mam pojecia jak to zrobic, ale pewnie sie da ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzym skrocie podpowiem ci ze w ze powinienes:

 

1. zbudowac obiekt np. poly ktorego "Edge" beda tworzyly docelowy kszalt i morfowaly w inne ksztalty (bo chyba tak chcesz zrobic)

2. w particle flow kierujesz czasteczki do tego obiektu za pomoca "position object" ustawiasz w nim jako emiter ten obiekt ktory bedziesz morfowac, "Lock On Emitter", "Animated Shape", "Location: Edges"

3. dadajesz wiele innych ustawien i kombinujesz z nimi do skutku :)

4. obracasz ten morfowany obiekt bo lasery podczas pokazow zawsze sie obracaja :)

 

to tak na szybko, bardzo mozliwe ze jest lepszy spob ktory nie przyszedl mi do glowy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie cwicze particle flow, jeszcze tego nie uzywalem. na razie musze sprawic, zeby czateczki wedrowaly po krawedziach, zamiast zatrzymac sie w miejscu po urodzeniu.

 

wieczorem wglebie sie glebiej w funkcje, ale wyglada na to, ze to dobry kierunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności