Skocz do zawartości

pojazd 3d: koncept bazowany na tt (maya/nurbs)


neos

Rekomendowane odpowiedzi

Dziń dybry.

 

Natknąłem się w necie na bardzo fajny tutorial dla rhino. Spróbowałem go zaadoptować do mayi. No cóż, nie obyło się bez problemów, wiele filetów musiałem robić "na piechotę", brakowało niektórych narzędzi. Ale przecież to tylko mayowe nurbsy (a może aż? ;))

 

Postuje to tutaj bo chcę to jako tako dokończyć, w przeciwieństwie do setek samochodów i innych pierdół ktore zaczynam i kończę sam w swoim ciemnym pokoiku.

 

car2.png

 

wheel.png

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo mi sie podoba. Nie jestem specem od nubsow (a zwlaszcza majowych), wiec moge oceniac jedynie walory estetyczne... Bardzo ladne. :) Tylko opona jakas taka... kanciasta.

 

PS: Prosilbym jedynie o ciut wieksze rendery/zrzuty.

 

pozdrawiam i powodzenia zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamillM: dzięki, oto siatka

 

kru: dzięki. Niestety, nie mogę się wypowiedzieć bo z maxowymi nurbsami nie mam doświadczenia.

 

RA: także dzięki ;) wybacz, może następnym razem będą większe rendery. Co do opony hmm... może masz rację, przyjrze się jej bardziej ;)

 

 

car3_mental.png

 

car4_mental.png

 

widać że mental nie radzi sobie w niektórych miejscach, mam nadzieje, że wynika to z mojej winy i złych ustawień. Dla porównania te same rendery tyle że renderowane w mayi: pierwszy, drugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hola hola, przeca jest napisane że to koncept BAZOWANY na audi tt, referki posłużyły mi głównie do zachowania proporcji. Z drugiej strony nie chciałbym sobie nic przywłaszczać, więc odrazu mówię, że w większości wzoruje się na modelu pana z tutoriala.

 

Mimo wszystko dzięki za komentarze ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamillM: dzięki, oto siatka

Żadnych błędów nie ma, zresztą nie znam się na Mayi ;)

Projekt jak na razie podoba mi się :)

Tylko czy przednia szyba nie schodzi za ostro w dół? Może ładniej wyglądałoby gdyby było łagodniejsze zejście?

Aha, i takie pytanko: gdzie będą klamki? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że jednak nie mam zamiaru go kończyć.

 

car11.png

 

car10.png

 

bawiłem się głównie oświetleniem i materiałami, chociaż było to bardziej chaotyczne przesuwanie suwaków, niż kontrolowane i zamierzone ustawianie konkretnych wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności