Skocz do zawartości

Oswietlenie Scenki:


domel31

Rekomendowane odpowiedzi

Moze mi ktos pomoze troszke z ustawieniem swiatel na scenie.

Jakie proponujecie swiatla i gdzie.

Uzywam V-raya i jak narazie mam mapke hdrii dodana. Ustawienia hdri nizej w screenach podane oraz screen z ustawieniem scenki.

 

Render bedzie z view portu perspecrtiv.

 

Czekam na propozycje ustawien.

Ps.

napiszcie nazwe swiatla i natezenie mniejwiecej ( z cieniami czy bez)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

domel31 oco tobie chodzi z tymi pytaniami ?? sam sobie zaproponuj i wstaw jak bedzie zle to zmien na inne w innym miejscu itd = testy testy i jeszcze raz testy czlowiek musi sie uczyc czesto samemu na bledach porazkach i zachwytach niema jednoznacznej odpowiedzi i nepewno jej nie dostaniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, przecież nie powiemy Ci dokładnie gdzie ustawić światło, jakie natężenie, kolor.... dużo zależy tu od sceny, skali jaką stosujesz, efektu jaki chcesz uzyskać, poeksperymentuj ze śwaitłami, daj efekty na forum, podpowiemy co przydało by się zmienić, co poprawić. Jedno o czym musisz pamiętać to opowiednie ustawienie natężeń między światłami a skylight/environment żeby nie było przepaleń

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowieku 90% twoich tematow to prosba o podanie gotowych ustawien albo opisanie danej funkcji.. wez sie sam troche zainteresuj bo takie gadanie wszystkiego nic nie da bo nauczysz sie jednego bo ci ktos powie a potem bedziesz chcial zrobic cos podobnego no i wymiekniesz bo nie bedziesz znal zasady i pewnie znowu zalozysz watek w stylu "jak to zrobic - pomocy" a to nie tedy droga, musisz troszeczke samemu w to wlozyc a nie isc na latwizne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nadal sie bawie ustawieniami nzej daje jeden renderek ktory chyba najbardziej mi spasil. Teraz renderuje sie nowy troszke dodalem swiatel aby uwidocznic bardziej swiatla przednie. Nastepnym krokiem bedzie modelowanie srodka.

Moze jakies male podpowedzi, co mozna zmienic w scenie na screenie sa dwa swiatla msArea Omni z niskimi ustawieniami nateznienia 0,4- 0,3 w tym jedno ma wlaczone jesli dobrze pamietam Ray Traced Shadow.

Do tego dochodzi w ever... mapka hdri z natezeniem 0,6.

 

Pozdraiwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyku- Athlon 1700 XP, Plyta DFI Infrinity, 1 gb Ramu DDR, karta graf R 9600Xt

no ale mozliwe ze gdzies mozna troszke zaoszczedzic w ustawieniach rendera ja poprostu ustawilem sobie go tak jak gdzies znalazlem na forum ze jest niezla jakos a za duzo nie zzera :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem kolor autka na zolty i dzieje sie cos takiego ze color ten pojawia sie na obiekcie nizej, wystepuje przebarwienie. Wiecie co zrobic czy to wina ust. renderu czy jakas opcja w materiale ??

 

Na autko padaja 2 swiatla spot o malym natezeniu. oczywiscie ustawione na ray shadow.

 

Ps wiem ze problem gdzies byl juz omawiany ale szukalem tego posta i ne moglem znalesc teraz jak nazlosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności