Skocz do zawartości

animacja przekroju


upsilon1

Rekomendowane odpowiedzi

Witacie.

chce zrobic znimacje przekroju.. nie wiem jak to zrobic. pewnie to banal ale ja jestem poczatkujacym...

 

chce zrobic przekroj jakiejs prostej bryly.. stworzylem tez druga bryle i w materialach ustawilem aby byla przezroczysta (aby stworzyc powierzchnie ktora bedize przecinala i jej na renderingu nie bylo widac).. potem chcialem aby ta przezroczysta najezdzajac na ta ktora miala ulec przekrawaniu... odcinala ja po kawaleczku... jakos Boolean.... ale nie wiem jak to w animacji zrobic.. pomozcie... moze zle sie do tego zabieram. nie znam programu na tyle aby wiedziec ze sa prostrze albo lepsze metody.

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1. Czyli to co by zrobił boolean, Ciebie zadowala, ale problemem jest animacja? No to ja nie widzę problemu, gdyż elementy składowe booleana mogą być animowane.

 

ewentualnie:

 

2. Clipping planes (choć to rozwiązanie pewnie będzie nieodpowiednie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nodobra.. to ja zadam to pytanie tutaj skoro już jest wątek o booleanach...

Mamy cylinder.... i mamy boxa z animowanym noisem.

 

Zakładamy subtract i od Cylindra odejmujemy Boxa....

 

efekt jest taki, że czasami cylinder znika.... zna ktoś na to sposób?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszym podejściu mi wyszło odwrotnie (cylinder jest co kilka klatek cały).

 

efekt znika, jeżeli zmniejszyłem parametr 'height' w cylindrze, nie było też chyba, gdy zwiększyłem ilość podziałów w box'ie. Ale trudno znaleźć jakąś konkretną zależność, efekt chyba się po prostu czasem pojawia jako bug. Ogólnie widzę, że bool'e nie są zbyt przyjemne podczas animowania.

 

No i pewnie jeśli chodzi o końcowe zastosowanie, nie jest mowa o obiektach parametrycznych, przez co eksperymentowanie z gęstością siatki może być utrudnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności