Skocz do zawartości

Plik AVI i background


Jander

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem własnie w trakcie tworzenia animki a dokładniej nakładania mieczy świetlnych na AVI'ka. wyswietlaja mi sie błedy których normalnie tam niema a konkretnie dziwne zniekształcenia obrazu i takie jakby paski. Wsyzstko można zobaczyc na obrazku poniżej. Niechce tego renderować w ten sposób bo filmik staraci duzo na jakości a pierwszy raz spotykam sie z tego typu błędem. Będe bardzo wdzięczny za szybką pomoc.

Pozdrowienia Jander.

ps. Z daleka tak bardzo tego nie widac.

 

1.JPG

2.JPG

b%B3ad.JPG

( NA TYM ZDIECIU NAJLEPIEJ WIDAC O CO MI CHODZI )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

eeehehehehe zanim zabierasz sie za takie rzeczy poczytaj troche o technologii telewizyjnej ;)

 

A tak żeby nei byc złośliwy... Obraz telewizyjny składa siez 25 klatek... ale 50 półól

Oznacza to, że telewizor wyswietla jedna klatke 2 razy.... raz linje nieparzyste... raz parzyste. Tak też obraz zapisywany jest na materiale Videodzieki temu na jednym obrazku masz widoczna faze ruchu.

Microsoft zrobił fajny nr... i jego Windows Media Player rozpoznaje takie półpola i automatycznie odtwarz CI plik z częstotliwością 50Hz za to o połowe mniejszy ;)

 

Niestety znam tylko 1 sposób.. żeby sie tego pozbyć.. exportujesz klip do plików BMP albo innych... bez kompresji... i w PSie automatem nadajesz każdej klatce filtr De-Interlace (czy jakostak).

 

Mozesz też wyrenderowac materiał z maxa z zaznaczoną opcja Interlace... i zrobi ci dokładnei takie same "zabki" ...

 

Jak nie chwycisz o czym mówię... to sięgnij to helpa w programach ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asblaze: tzn. ze to wina kodeka MS ? - jesli tak, to czy nie latwiej przekonwetowac to np. virtualdub-em by zapisal tego avi bez iterlace ? i dopiero wtedy nakladac efekty ?

program chyba powinien sam sie tym zajac po zmianie ustawien kodeka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sbx.... nienie... taki jest standart PAL .... "ząbkowany" :) WMP tylko rozpoznaje żę są półpola.... i zamiast odpalać plik 720x576z 25 klatkami z ząbkami odpala 2xmniejsze ale każde półpole interpretuje jako klatkę... czyli wyswietla 50 FPS.

 

Nie wiem czy VDUB ma deinterlace... nie spotkałem niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności