Jump to content

Teksturowanie


Adam88

Recommended Posts

Witam, zalorzmy, ze mam boxa o stosunku dlugosci do szerokosci ok. 15 do 1 i chcialbym go oteksturowac. Wiec wchodze do Materialow, wybieram pusty slot i ustawiam jako bitmape, po wybraniu tekstury o rozmiarach 64x64 i renderowaniu... szok! :/

Tekstura na kazdej sciance okropnie rozciagnela sie przez cala dlugosc boxa, wyglada to okropnie i teraz mam pytanie: Jest to tekstura przystosowana do powtarzania sie wiec jak to ustawic w maxie zeby na bokach boxa powtarzal ta teksture a nie rozciagal?

Link to comment
Share on other sites

standardowe koordynaty UVW boxa to mapowanie boxem o tych samych rozmiarach, jezeli kcesz miec jednolita teksture na mimo że to nie jest sześcian, dodaj modyfikator UVW map wybierz typ na box i ustaw jednakowe wartości dla dlugości scian, jeżeli chcesz widzieć jak mapowana jest tekstura włącz jej wyświetlanie w viewporcie, meterial editor, i mała ikonka z szescianem w kratke (zreszta to jest w helpie)

Link to comment
Share on other sites

Jak chcesz żeby tekstura się powtarzała, to musisz ustawić dla niej tiling (czyli ile razy ma się powtórzyć w pionie, a ile razy w poziomie). A jeśli chcesz mieć porządne mapowanie prostopadłościanu to dodaj modyfikator uvw map i zmień typ mapowania na box.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy