Skocz do zawartości

scena 3D: Łazienka


technoon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

zacząłem robić łazienke i w sumie mam wymodelowane to co chciałem osiągnąć ale mam problemy z oświetleniem. Chciałem dać po obu stronach pod sufitem takie jakby świetliki i światło które bedzie padało zza tej śxiany z dziurami... ale wychodzi prtzeswietlone albo niedoświetlone..:/ jak zrobić zeby swiatło wolno wygazało a przy miejscu w którym wpada sdso pomieszczenie nie przepalało sceny ?

 

dla uiłatwienia opisze co i jak : tu wykorzystałem swiatła 3x VRay Light o Multip: 10. Dwa po prawej i lewej pod sufitem na rys 1. na 2 rys jest pokaazany bok i własnie tu pod sufilem jest Vray light. no i na rys 3 jest za scianą światło . chciałem zeby przez te otwory wpadało ale jakoś nie wychodzi :(

 

 

bede wdzieczny za pomoc

pozdrawiiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

czesc !! błagam o pomoc!!

 

jest tu wiele osób które znaja sie na oswietlaniu scen wewenątrz.. prosze pomóżnie mi bo juz wymiękam:/ na 1 rys jeste scena i widac tam w których miejscach dałem światła... ale to nie wyglada tak jakbym chciał.. na 2 i 3 jest scena i wyłączyłem juz vraylight tylko sky light dała i wpadało przez te swietliki ale teraz za ciemno:( i secondary bounds jest włączone .. wszystko prawie standaroowo w vreyu tak jak zawsze robiłem.. włączałem gi i wyłączałem defaul light.

 

moze ktoś znajdzie chwile zeby mnie przeprowadzic przez proces oświetlenia tej sceny z góry dziekuje

 

pozdra3wiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chodzi o to ze tw vray light mi przepalały scene , a jak zmniejszyłem ich multip to za ciemno było ... chciałem zeby jedtynym oswietleniem tej łazienki były te swietliki po bokach ... ale moze za duzo wymagam:/ ??

 

chciałem zrobić zeby vray light ustawiony w tych szparach pod sufilem wolniej wygasały i oświetlały całą łazienke i nie przepalały sceny przy samych świetlichach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob tak.... wylacz GI, ustaw intensity vraylightow jak uwazasz ze powinno byc, potem policz mape photonow(first i second bounce) , ustaw jej jasnosc ( nie mussiz przeliczac mapy od nowa, przeliczac raz , zapisujesz i ustawiasz multiplier) noi teraz rzucasz do second a w first irradience i masz super oswietlona lazienke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dziekuje Bobby_digital :) nareszcie cos tylko ze teraz to mi szafki tak daja ze od drzwiczek czerwonych w całej łazience czerwono sie zrobiło..:/ bede próbował sobie z tym poradzic... a drzwiczki to materiał podobny do lakieru samochodowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!! tyle udło mi sie wywalczyc... wstawiłem vray light pod sufilem na srodku i jkos wyszło .. oceńcie i powiedzcie co zrobic zeby było lepiej.. no i co zrobic zeby nie swieciły te szafki tak bardzo??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok chlopaki napewno wasz komentarze pomogly technoonowi.

plamy to pewnie od mapy photonow (nie najleipej ustawionej)

noise - nie mam pojecia od czego jesli nei od vraylightow.... napewno dales store ? dla wszystkich ? a jak bez store to tak z 30 subdivs wtedy daj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

store dla wsztstkichg było włączone .. nie mam pojecia co było .. ale ju zporadizęłm siebie zrobiłem od nowa materiał scisan i wywaliłem swiatła i od nowa wszsytko zrobiłem i wyglada ok .. dorobie pare szczegółów jak kran :) itp .... i wrzuce końcowe renderki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

 

załączam moje dizła... wywaliłem swiatła i zrobiłem od nowa i wszystkie ustawienia Vraya które pozmienałem tez zresetowałem i wyniki lepsze....

 

Wiem ze do poprawy są reczniki bo wyglądaja jak wełna ze swuierzo ogolonej owcy :) (a moze ktoś podpowie jak zobic bardziej realisttyczne ręcznki??))

 

i pod sciana napiszeciw bidetu i muszli jest szawka na ziemi to jedna z jej scianek jest lustrem to popraiwwie no i dam zeby porcenama na bidecie i muszli była bielsza no to chyba tyle jeak jeszce cos widzicie to mówcie :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności