Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Huh... dopiero zaczynam(moja 3 grafika)... więc códów nie będzie.

Zrodziło się to w mojej głowie podczas pisania maturki z fizy. Sam nie wiem dlaczego :)

 

Photoshop CS + tablecik + 3 dni

 

Prosłbym o konstruktywna krytyke:)

Tylko nie przesadzajcie... bo zamkne się w sobie i już Wam nic nie pokaże ;)

 

wizje1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!.

 

 

Ogólnie pomysł i ta cała kompozycja przypadła mi do gustu. Jednak jest rzeczywiście za ciemne. Jaśniejsze by nawet chyba wyglądało lepiej. Ale masz talent !!.

 

 

Pozdrawiam!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm fajny pomysł fajny klimat:) troche jak relief w katakumbach oświetlony latarką..ja bym zamiast tej czerni na dole dał jakiś bardzo ciemny kolor sepi brązu itp zeby nie odciągało tak wzroku ta czerń, no i więcej szczegułów jeśli to jest reliew zeby zaznaczy fakture obiektu...bo dokładnie nie wiem co to więc zakładam ze relief :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. tak napisałeś posta, że każdy chyba Ci te ładne rzeczy pisze, żębyś nie zamknął się w sobie i coś jeszcze nam pokazał. Ja jestem za tym żebyś pokazał, bo ta pracka nie podoba mi się w cale.

Myślę, że widzisz grafikę całkiem nieźle. Jest spoko, ale tylko ze względu, że to są początki.

Praca jest bardzo nieczytelna. Wiem, że to miały być jakieś wizje, ale co mogę powiedzieć, na silę to i w kupce błota można odczytać głębszą treść.

Jezeli są to Twoje początki, powinieneś siekać rzeczy inspirowane naturą, żębyś mógł ocenić jak naprawdę Ci idzie, a nie tylko czerpać z przypadku. Bo uważam, że ta praca jest w części przypadkowa.

Jezeli bawisz się w interpretację lub abstrakcję lub nawet surrealizm to musisz mieć podstawy.

Przykładem mogą być znani twórcy jak witkacy, dali, klee, picasso i inni tacy, oni wbrew pozorom byli mistrzami realizmu.

Potem zaczynasz rozumieć istotę kompozycji i umieć zagrać nią tak żeby stworzyć glębię w kwadracie na płaszczyźnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Hmm.. tak napisałeś posta, że każdy chyba Ci te ładne rzeczy pisze, żębyś nie zamknął się w sobie i coś jeszcze nam pokazał"

 

Bez przesady. Nie pisałem tego całkiem serio;) Bardzo zalezy mi na rzeczowych uwagach i konkretnej krytyce.

 

-----

 

"Jezeli są to Twoje początki, powinieneś siekać rzeczy inspirowane naturą, żębyś mógł ocenić jak naprawdę Ci idzie"

 

Wezme tą rade do serca:)

 

-----

 

"Bo uważam, że ta praca jest w części przypadkowa"

Gwarantuje Ci, że nie ma w tym odrobiny przypadku.

 

-----

 

Dzięki za konkretne uwagi Maceo... i wogole thx wszystkim za komętarze.

 

Następnym razem będzie lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bo uważam, że ta praca jest w części przypadkowa"

Gwarantuje Ci, że nie ma w tym odrobiny przypadku.

Może i to jest przemyślana praca, ale chodzi o efekt... a faktem jest, że to co "nie jest przypadkiem" to zarys postaci, który jest moim zdaniem słaby...

...a całą tą otoczkę można uzyskać na różne sposoby i raczej mało prawdopodobnym jest, że "zaplanowałeś" barwy i fakturę na maturze...

...pozaty, jestem w bardzo dużym stopniu przekonany, ze tu jest nałożona jakaś texturka, albo inny obrazek lub zdjęcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"raczej mało prawdopodobnym jest, że "zaplanowałeś" barwy i fakturę na maturze..."

eh... ten txt mnie rozwalił... tak, zamiast rozwiązywać maturke na kórej mi zależało otworzyłem arkusz na ostatniej stronie gdzie znajduje się brudnopis... i zacząłem kreślić pisakami grafe... przed przystąpieniem do czegoś raczej w głowie powstaje zarys tego czegoś i wiesz jaki efekt kolorystyczny chcesz uzyskać... napisałem, iż pomysł zrodził się na fizie... a od pomysłu do wykonania droga daleka...

 

"...pozaty, jestem w bardzo dużym stopniu przekonany, ze tu jest nałożona jakaś texturka, albo inny obrazek lub zdjęcie..."

taaaa... nałożona jest texturka którą napaćkałem pędzelkiem w painterze...

 

"Może i to jest przemyślana praca, ale chodzi o efekt... a faktem jest, że to co "nie jest przypadkiem" to zarys postaci, który jest moim zdaniem słaby..."

Zarys postaci jest słaby... spoko, spoko... za 100 razem mi wyjdzie:)

thx za krytyke... Twój komętzarz Marduk tak jakoś na mnie dziwnie wpłynął... :)

 

...a na koniec zacytuje jeszcze fragment jednej z Twoich wypowiedzi:

"...wciąż się ucze... albo chociażby staram... nie wszyscy mają dobrze opanowany warsztat po miesiącu czy dwóch..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zacytuje coś innego - text jakiegoś profesora:

"Po dwudziestu latach można wciąż być dobrym malarzem...

...ale na te dwadzieścia lat - dobry, to jednak troche za mało..."

...może zrozumiałes o co chodzi...

 

Pozatym mógłbym się zapytać co to miało być:

"Tylko nie przesadzajcie... bo zamkne się w sobie i już Wam nic nie pokaże ;)"

Że się niby "zbijałeś" ... ale mimo wszystko chciałeś coś zasygnalizować...

 

...pozatym za wszelką cenę chcesz bronić swojej "przypadkowości" a to dąży po prostu do nikąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzasz mnie koleś. Rozumiem, mam braki, pracuje nad nimi... do tej pory naskrobałem 4 grafy... i nikt na tym forum się mnie tak nie czepia. Są gorsi ode mnie ale są także lepsi. Do której grupy TY się zaliczasz? I jak długo rysujesz? Ten txt jakiegoś profesora równie dobrze pasuje do mnie jak i do Ciebie. Jeżeli masz jakieś kompleksy i chces zpogadać to zapraszam na gg 1817416. Lubie to forum i szanuje ludzi z nim związanych, zatem chce im oszczędzić tej pyskówki...

Twoje komętarze oprócz chwili uśmiechu nic mi nie dały. A przeceż nie o to w tym wszystkim chodzi.

 

"Pozatym mógłbym się zapytać co to miało być:

"Tylko nie przesadzajcie... bo zamkne się w sobie i już Wam nic nie pokaże ;)"

Że się niby "zbijałeś" ... ale mimo wszystko chciałeś coś zasygnalizować..."

Taaa... miało to zasygnalizować szczególnie Tobie, że jestem totalne dno jeśli chodzi o grafe... Człowieku, weź się zastanów... Sprawiasz wrażenie dość inteligentnego acz upierdliwego...

 

peace i konstruktywna krytyka czy kontynuujemy tą żenade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie ma czego oceniac, ot strasznie spalony i rozmyty obrazek.

Sprobuj go bardziej wyostrzyc powiedzmy pracujac w rozdzialce 2500x2500 pixeli.

Powodzenia duzo pracy jeszcze przed toba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności