Skocz do zawartości

pojazd 3d: transportowiec powietrzny


Gość marcin_mocny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcin_mocny

witam oto co chcę sobie teraz wymodelować nie wiem czy tu będzie dobrze widać... ale to nic, za jakiś czas i tak już jakieś zarysy się pojawią

największy problem w tej chwili to to, że w pracy zawodowej spędzam teraz prawie całe dnie ( lub noce :) ) i do normy stan ten wróci dopiero w drugiej połowie sierpnia - po urlopach, w tym czasie sam wyjadę... zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość marcin_mocny

dobrze udało się w końcu zamieszczam bryłę tego shipa powietrznego co go chcę wymodelować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

oki może i nie powinienem postować przy tak małym postępie,

żadnych zdjęć nie mam, ponieważ jest to pojazd przeze mnie wyszkicowany, tak jak widać to w pierwszym poście, jeszcze dołączam siatkę tak jak prosisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

chciałem zaprezentować siatkę mojego transportowca, przy okazji widać że zmieniła się koncepcja przedniej szyby - nie będzie okrągła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm moglbys powiedziec co to za material uzyles na renderku w drugim posicie??

Jak patrze na szkic to chyba malo szczegolow bedzie na tej "przyczepie" (jesli to nie obraza) no ale podejrzewam ze to sie zmieni w sumie to szkic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

no tak jak piszesz to jest tylko szkic abym mógł według niego trzymać bryłę chociaż jak tu widać na bieżąco wszystko modyfikuję

 

aha ten materiał to metal - dokładnie lakier taki jakiego używałem do samochodu

 

siatka przezroczysta jest tu -> http://img123.imageshack.us/my.php?image=tocosierenderuje5ku.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

wróciłem już z urlopu... ale do końca nadal nie mogę oddać się modelowaniu ponieważ znów maratony w pracy :)

dziś sobie odpaliłem mój projekt i poprawiłem wreszcie tego buga w obramowaniu szyby... oprócz tego jeszcze coś skubnąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

hindus -> dobrze ale to narazie nie jest symetry tylko lustro poglądowe na końcu mam nadzieję ładnie połówki połączyć

 

a teraz bardzo proszę o pomoc czy ktoś wie jak można poprowadzić po krawędzi chamfera żeby mi się nie robiło tak - chodzi o tego buga w dole z prawej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

no to jak wiesz qba nic nie ciąłem bo paskudniej to wygląda

na razie zrobiłem wkład, ale właśnie teraz pisząc to zapomniałem o szybce do reflektora mam ją tam ale ją ukryłem:)poza tym wiem że ten wkład i tak zmieni swój wygląd musi być tam na końcu w głębi mniejszy i bardziej krągły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej i to jeszcze cie czeka sporo tej blacharki i musisz dodac pare edgow:D

pozdro

qba--> twoj pomysl nic nie pomoze gdyz i tak sa tam edge:)

edit

wiec ja bm zrobil to tak

te edgi na czerono musisz wysunac do przodu nie wiem jak ci to wytlumaczyc:) ale jak tylko je stworzysz i ich odpowiednio nie ustawisz to nic ci to nie pomoze;)

aha i tam gdzie narysowalem pionowa krzywa linie:) to masz tam taki trojakat mozesz go zweldowac;)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

cholerne chamfery - siatka naokoło tych wcięć jest wynikiem stosowania wokół niej chamferka mając tam czworokąty i nadając CHAMFER robi się pięciokąt z tych przyległych do rogów

kiedy redukuję ilość vertexów do 4kąta to na chamferze powstaje trójkąt, no i dopiero wtedy to siatka jest naciągana tak że KASZANA

muszę chyba dobrą lekcję chamferowania wziąć tylko jak pytam ludzi to wszyscy mówią że mają problem z tym - i jeszcze ta krótka doba ma tylko 24 godziny lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

sorry to nie mój serwer i nie wiedziałem że tak tam jest namieszane a wielkość pliku nie pozwalała na umieszczenie na serwerze forum max3d

http://www.aloes.superhost.pl/mocny/displayimage.php?album=6&pos=13

http://www.aloes.superhost.pl/mocny/displayimage.php?album=6&pos=14

http://www.aloes.superhost.pl/mocny/displayimage.php?album=6&pos=15

następnym razem chyba będę rzucać na imageshacka

 

sorry jeszcze raz za zamieszanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary... z tego może być nawet fajna rzecz tylko musisz popoprawiać szczegóły... nie sorry... pomyłka... musisz zrobić jakieś szczegóły. Nie mam pojęcia jakie ;] Ale coś musisz zrobić ;]

 

Skoro to ma latać w powietrzu to czemu w szybie odbija się jakiś las? ;] dobra czepiam się...

 

Powodzenia w pracy. Staraj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

ale mam pytanie takie...

dlaczego renderuje mi - Vrejek - tą moją 'kostkę' w ten sposób, tzn. widać w paru miejscach takie kwadraty puste

a co do płetwy - to ma być wylot z silnika do wznoszenia 'tegoczegoś' w powietrzu

nie wiem czy kiedykolwiek zachwycę bo nie mam na niego pomysłu i tak go robię sobie od czasu do czasu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności