Skocz do zawartości

Short: Egg


Plastique

Rekomendowane odpowiedzi

Już mi to od dłuższego czasu po głowie chodziło ale jakoś czasu niebyło. Wczoraj nocke zarwałem i oto rezultaty. Referencje to jakies dwa małe zdiecia mikroskopowe z gogli. Odrazu mówie dla przyczepiaczy ;) że to jakieś tam naukowo poparte nie jest od takie widzimisie moje :) ... aha - max7, combustion i v-dub

egg_plasiq_screen01.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

bardzo fajny pomysl ale wykonanie jeszcze pozostawia troche do zyczenia gdybys nad tym jeszcze troche popracowal to bylo by super

trzeba by poprawic jak ta "igla" czy co to jest przebija to jajao i nad ruchami w poczatkowej fazie tej igly

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom. nielot masz racje. ruchy są za szybkie. tak szybkie ruchy przy "jajku" moga spowodowa jego odpłynięcie. poza tym brakuje mi takiego trzymaka: po przeciwnej stronie niz igła znajduje się szpatułka tępa, której końcem przytrzymuje się obiekt żeby nie odpłynął.

ale mimo wszystko fajnie to wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsumie to zle to nie wyglada...a i igla tez chodzi jakos normalnie...tak prawde mowiac to chyba nie ma sensu poprawiac...czegos w nieskonczonosc jak mozna zabrac sie za cos nowego...efekt naturalny wiec jest ok...tylko sie chyba moglbym przyczepic sluchaj do tego cienia...CZy takie male cuski MAJA taki cien(chodzi o strosc krawedzi)...ale to chyba nie jest istotne...JAK DLANIE MOZESZ WRZUCIC NA DISCOVERY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super oko hmmm czy efekt naturalny ja wlsnie watpie czy tutaj to wyszlo wszystko sie porusza za szybko i tak za sztywno jak sie przekuwa to powinno byc wolniej i bardziej "galaretowato" (chodzi o jajo) ja bym nad tym jeszcze chwile popracowal i bedzie super pracka do portfolio ;)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sie nie zgodzic. Bo jak to jest pod mikroskopem niby..jak jest mega powiekszenie to wlasnie zawsze sa takie skaczace ruchy...hmmm no wez sobie jakas lupe powiekszajaca i sproboj przebic powoli jakas truskawke...zobaczysz jak ci drzy i skacze lapa...aczkolwiek..wiesz nie bende sie klucil bo nie ogladam na codzien filmow o anatomi :) hehe jak dlamnie to pracka juz moze isc do portfolio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie nie ma "drżenia" panowie. są tam manipulatory: sterujesz nimi poprzez zestaw siłowników. kierunki w których możesz poruszac nimi to X albo Y (nie ma Z). nie zadrży wam więc ręka, bo nie ma jak :P

poza tym takie drżenie rąk o jakim mówi Super_oko spowodowało by rozchlapanie cieczy po całym mikroskopie więc byłby to efekt co najmniej niepożądany.

ogólnie ruchy są po prostu za szybkie i zbyt gwałtowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety - rzeczywiście miałem zrobić tą szpatułke nawet ją sobie narysowałem w koncepcie ale późno było i zmęczenie też sie we znaki dało i kurde zpomniałem :|

 

nielot007 i SUPER_OkO - co do ruchów igły czy co to tam, powiem wam chłopaki szczerze że niemiałem pojęcia jak ona miała się ruszać. Widziałem coś takiego pare razy w życiu chyba na biologii w ogólniaku kiedyś ale jak tam ta igła sie ruszała to niepamiętam dalej, a referek w postaci filmiku też mi sie szukać nie chciało... więc wydedukowałem że ta igła ludzką reką nie może być bezposradnio poruszna tylko jakiś automat kontrolowany ja porusza sterowany przez jakiegoś fleczera... a jeżeli automat to jednak dosyc sztuczne ruchy a drżenie bo jednak wkońcu precyzja urządzenia też jakaś tam musi byc. W sumie to niewiem jak to wygląda na prawde dlatego sie zastrzegałem na początku że to jakiegoś podłoża naukowego niema... kurde ale z tą szpatułką zrypałem sprawe :/ tak czy owak juz tego nie ruszam, najwyżej wrzuce płytke z klatkami w tardze do śmietnika i tyle :)

 

pozdrawiam

plastik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności