Skocz do zawartości

Planeta


Bagard

Rekomendowane odpowiedzi

hello.......

 

mam problemo zwiazane z obrotem kuli a dokladnie to czy da sie zrobic aby moja planeta obracala sie o 360 stopni wokol wlasnej osi w ciagu 8 sekund i to caly czas niewazne co bede robil innego...?

 

prosze mi opisac jak to zrobic

 

PS: 3DS Max 6.0 Original

 

 

i jeszcze dedno gdzie się znajduje opcja Reference Coordinate System??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

heh...Wsumie po to jest pomoc :D...standardowo w maksie masz ustawione 30klatek na sec... wiec zeby zrobic 8sec to musi sie obracac w czasie 240klatek...Dajesz przycisk Auto przechodzisz na 240 klatke obracasz kule o 360 stopni i wuala!Albo kup sobie ksiazeczke za 10zl - 3DS MAX w 24h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to chodziło mi o to że jak już ustawie ta kule na (np.)100 klatek to jak w najbliższym czasie przyjdzie mi zwiększyć licze tych klatek do 1000 to żebym nie musiał znowu ustawiać tej kuli. A ten sposób który pokazał mi SUPER_OKO to ma jeden szkopuł kula zanim zacznie się kręcić to musi się najpierw rozpędzić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastique ma rację... Wstawienie kluczy to jedno, a ustawienie interpolacji to drugie. Aby kulka (planeta) kręciła się płynnie i cyklicznie, musimy ustawić ruch jednostajny dla obrotu (interpolacja na 'Linear'). W Curve Editorze bardzo przejrzyście wszystko widać... co się kręci, w jakiej osi, o ile stopni, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności