Skocz do zawartości

*UPDATE: 02.08.2005* "BACKSTREET BOYS" Wip


Pawel Lipka

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowilismy(ja, Asblaze i Mikolaj) po godzinach stworzyc maly filmik(jakby bylo malo animowania w samej pracy;)

Projekt wydostal sie niedawno poza firme, gdyz dolaczyli do nas Jaras oraz Klicek w roli modelerow:)

 

W kilku slowach o animce:

Film, z pomyslem serii, opowiada o przygodach kilku "chlopakow" z jednej paki, ktorzy lubuja sie w spotkaniach przy odrobinie alkoholu. Akcja rozgrywa sie przed brama jednego z budynkow opodal wlasciwego sklepu;)

Alternatywna akcja dzieje sie na dachu, na ktorym mieszkaja "zle" ptaki;)

Jednym z kluczowych zalozen jest trzymanie sie z dala od wulgaryzmow i perwersji (w ktore latwo zabrnac przy tej tematyce) oraz ladna forma plastyczna i dopracowana animacja.

Takze ludzie wynajeci do nagrania dialogow sa profesjonalnymi aktorami teatralnymi co miejmy nadzieje zapewni wlasciwy odbior calosci.

 

 

UPDATE 21.07.2005 ******************************************

 

NA POCZATEK PARE MOICH SZKICOW KONCEPCYJNYCH ORAZ UTWOREK, KTORY SKOMPONOWALEM NA POTRZEBY UJECIA OTWIERAJACEGO.

 

Muza:

http://www.rmgfx.com/pub/short/utwor_tytulowy_.wav

 

Portecik Konana.

portret_konana.jpg

 

Glowni bohaterowie:

szkice1.jpg

 

Scenografia:

scenografia_szkic1.jpg

 

A tu takie luzne zabawy ptakiem;)......odszedlem odrobine od czystej krwi golebia;)

ptak2.jpg

i w szerszym ujeciu:

ptak3.jpg

 

 

 

 

A to szkic alternatywnego miejsca akcji. Ptaki nie sa sprecyzowane,bo jeszcze nie wiem czy chce tam zwykle golebie czy cos troche bardziej egzotycznego. Podejme decyzje jak rozpracuje scenariusz na kilka odcinkow.

dach.jpg

 

 

 

 

UPDATE 02.08.2005 ******************************************

 

PIERWSZE MODELE WYKONANE PRZEZ KLICKA(postac1) I JARASA(postac2):

Od razu podziekowania dla obu Panow za chec udzialu w projekcie:)

 

postac1.jpg

 

 

postac2.jpg

 

 

FRAGMENT SCENARIUSZA**************************************

 

scena3:

 

Tadek oparty o ścianę stoi przy bramie. Do kadru wkracza Błażej...

 

Tadek:

Sie ma Błażej! Czy masz ochotę na dialog? (pyta ochoczo i mówiąc to odsuwa nogę, za którą stoi flaszka wina, z napisem "DIALOG":)

 

Tu wyciemnienie i przejście do następnej sceny(jakiś czas pózniej)...Panowie w przykurczonych pozach grają w szachy siedząc na schodku przed bramą.

Na pierwszym planie przechodzi seksownym krokiem długonoga laska na szpilkach (powodując bezwarunkową reakcję u chłopaków - mam na myśli spojrzenie w jej kierunku;)

W pewnym momencie czubek szpilki wchodzi jej między płyty na chodniku i dama zaczyna szamotać się nerwowo aby wydostać nogę.

 

Błażej:

Hej skarbie...może pomóc?

 

Kobieta zamiera na moment. Moment, w którym jej tętno oszalało. Po chwili zaczyna szamotać się jeszcze bardziej nerwowo...w stresie wypada jej torebka,

ale w końcu wyrywa się z opresji , podnosi torbę i szybkim krokiem ucieka z ekranu aby uniknąć większego zakłopotania.

 

Tadek:

(smutnym głosem)

Chyba ją przestraszyliśmy.

Błażej:

Grasz dalej?(wskazując na szachownice)...czy złapiesz mi tu dóła jak jakaś nastoletnia fanka talentu Jima Morrisona?

 

A TO PROPOZYCJE MIKOLAJA...MYSLE,ZE Z TEJ MNOGOSCI POSTACI WYBIERZEMY JAKIES DO NASZEJ BAJI:)

 

chlopaki z ferajny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ciekawie się zapowiada :) macie już kogoś kto wykona modele 3d ? czy we własnym zakresie ? pozdrawiam

p.s. asblaze - proponuję Ci przystąpienie do naszego stowarzyszenia Digital Actimel Group - bo to niesamowicie podbija energię potrzebną na realizację tylu projektów rownocześnie ;) na razie jestem ja i Klicek.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to widać.... ale Paweł dodaje updatey do pierwszego postu.

 

[EDIT]Wywaliłem grafy ;)[/EDIT]

 

Od siebie tylko dodam, że animacja realizowana bedzie w Majce.

 

Obecnie w wolnych chwilach od pracy tworzę riga dla postaci, który również bedzie wykorzystany w jarasa i moim shorcie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie Panowie jakie macie pomysły na tą animkę ? W zasadzie, czytając bogate biografie bohaterów można stwierdzić, że nudne to nie będzie. Jednak mimo to, uchylcie rąbka tajemnicy ;)

 

a może jakieś eXtremalnie krótkie odcinki jak np ..... no i zapomniałem jak się nazywał ten pies ;) taki jamnik i jego przygody, wygądają bardzo prymitywnie ale są rewelacyjne, emitowane są jako przerywniki na programie 4fun czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru: Chcialbym trzymac sie kilku zalozen. Przede wszystkim wszystko zrobic w mozliwie dobrym smaku;) Z dowcipem,ale bez chamstwa,bluzg i perwersji.

Najpierw powstanie jeden zamkniety short, ale z mozliwoscia rozwiniecia do calej serii.

Od animatorow oczekuje animacji na dobrym poziomie.Bez uproszczen. Chcialbym aby short zawieral ciekawe animacje i dialogi.

Nie chce robic tanich pijaczkowych tekstow i dowcipow opartych na produkcji bez zaangazowania i wkladu warsztatowego ze strony grafikow. A co do postaci to chcialbym pokazac,ze Ci ludzie maja pewna przeszlosc, niekoniecznie powiazana z alkoholem i potrafia przeprowadzic ciekawa rozmowe. Przy czym aby wyszlo naturalnie nie moge przeginac w druga strone:) Bede musial ich styl bycia polaczyc z wiedza i przemysleniami jakimi moga dysponowac na skutek doswiadczen z przeszlosci:)

 

To na razie tyle,

Pablo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ciekawe założenia :) biorąc pod uwagę, że wokół powstaje tyle kiczu np. sitkomów z raczej mało wyszukanym humorem, które są śmieszne przez to, że są żałosne (daleko nie trzeba szukać - "Kiepscy").

 

Dobra to teraz jeszcze jakąś fabułę zaprezentujcie ;)

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru: Glownym 'motywem' ciagnacym historie jest nieodparta chec konwersacji, ktora towarzyszy wszystkim postaciom wystepujacym w historii;)

Instynktownie wrecz pojawiaja sie w miejscu nakreslonym na jednym z powyzszych malunkow by rozmawiac doslownie o wszystkim.

 

Jak pewnie zauwazyles jest tam jeszcze miejsce dla ptakow;) Zastanawiam sie na ile mam pozwolic im wyplynac w historii. Czy stworzyc moze dwa rownolegle obozy(na dachu i przy bramie) czy traktowac ptaszyska jako watek raczej poboczny. To pierwsze rozwiazanie wymagaloby pewnych nakladow animacyjnych,a moze i nawet wynajecia kolejnego aktora do dialogow wiec nie chcialbym zabrnac za daleko:)

 

Pablo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo heh czasem zachodzę w głowę jak to się dzieje, że panowie z obrazków w świecie rzeczywistym mają ciągle o czym gadać :].

 

Kolejny aktor to fakt, ale kto powiedzial, że ptaki muszą mówić takim głosem jak ludzie ? (podwyższyć pitch czy przyspieszyć mowę i już jest nowy głos ;) ) W sumie pomysł świetny - mafia gołębi (chociaż to już było w Animaniackach) ;)

 

Myślę, że pomysł jest dobry ale pewnie tylko do odcinków. Shortowi rozwijanie kilku wątków rozmów może wyjść bokiem. No chyba, że pod koniec widza spotka nieoczekiwany splot tych dwóch wątków (rozmów gołebi i ludzi).

 

Hmmm... innym (dość ry(d)zykownym pomysłem) może być umieszczenie gołębi na chodniku. Załóżmy, że dziobią sobie jakieś tam okruszki, są jakby tłem, bohaterowie główni sobie rozmawiają, a gołębie np zaczynają się bić o jedzenie ;) Uwaga cała jest i tak skupiona na rozmowach ludzi z ciekawą przeszłością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm....a dla mnie panowie.... dwie postacie są srednie....postac pierwsza w miare ladnie zrobiona 3d, ale nie oznacza to, ze do końca pasuje do swojej roli... Postacie pochodzą ze swiata menelowatych....wiec zbyt malo atrybutów prawdziwego żulka:)

 

To samo sie tyczy drugiej postaci - tu w ogóle pomylka. O ile na szkicu wygląda w miare ok, o tyle postać 3d jest zrąbana. Wygląda raczej jak młody elvis niż prawdziwy buzoniarz- gdzie ten krzywy, nieogolony ryj, wielkie baki i zlamany nos, które są na szkicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto powiedzial ze postacie sa skonczone ? :D

Mamy serie poprawek ktore czekaja do zrobienia, postacie beda charakterne spokojna glowa to narazie miala byc bryla i wyczowanie o co chodzi autorom conceptow:)

 

Mimo wszystko dzieki za komentsy popracujemy nad tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zapodajcie tam motyw żony wiecznie niezadowolonej ze swojego męża, która co jakiś czas podchodząc do okna, przeszkadza w spokojniej konwersacji głównych bohaterów –wyrzucając swoje żale - to takie charakterystyczne w tym środowisku :))

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności