Napisano 28 Lipiec 200519 l Witam, na wstepie zaznacze ze max wciagnal mnie na calego od paru dni, i dlatego jestem w tym jeszcze zielony :), czytam po kolei ksiazki, tutoriale ale denerwuje mnie bo nie moge nigdzie tego znalezc: pracowalem juz z takmi programami jak milkshape mimo tego ze sa ubogie to poruszanie sie po viewportach i oknie kamery bylo zdecydowanie latwiejsze i intuicyjne. Pytanie brzmi: czy to blad mojego 3dsa, po nacisnieciu kursorow zeby moc sie przemieszczac w viewportach wywala mi podreczne menu, albo jesli chce utworzyc obiekt ktory trzeba przeciagnac poza ekran to tez nie mozna bo nie mozna go nawet przesunac inaczej niz narzedziem typu raczka ... :P Aha i jeszcze jedno pytanie lamerskie jak mozna obiekt poszerzyc, powiekszyc tylko w jedna ze stron a nie tak jak nie przez skalowanie. Z gory dzieki pozdrawiam
Napisano 28 Lipiec 200519 l powiekszasz tez skalowaniem ale lapiesz tylko za jedna os, jak na nią najedziesz to sie podswietli na zolto
Napisano 28 Lipiec 200519 l A jesli chcesz przesunac tylko jedna sciane z zalozmy box'a, to najpierw musisz wejsc w edycje edit mesh badz edit poly i tam zaznaczyc jedna sciane i przesunac ja. To samo mozna osiagnac (ale w prostrzych brylach) modyfikatorem FFD...
Napisano 28 Lipiec 200519 l Aha, dzieki to juz rozumiem. Dalej jednak meczy mnie to nieustanne przelaczanie pomiedzy narzedziami selekcji i raczka do przesuwania widokiem w oknie :/ kursory mi nie dzialaja da sie to jakos wlaczyc ?
Napisano 28 Lipiec 200519 l do przesuwania viewportow użyj 3 przycisk myszy (koniecznie zdefinoiwany pod windowsem jako standardowy middle button), do obracania viewportów - ALT + 3 przycisk.
Napisano 29 Lipiec 200519 l Jak juz jesteśmy przy temacie nawigacji po viewportach, to czy można w maxie przełaczyć się na mayowy styl (Alt+LMB - rotate, Alt+MMB - pan, Alt+RMB - zoom) Próboqwałem w Customize UI, ale tam sie nie da.
Napisano 29 Lipiec 200519 l Witam na forum. Co do interaface'u to przyjdzie ci to z czasem :) Pytanie o prace w środowisku 3dsmax 4 czemu nie nowszy ? pozdrawiam.
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto