Skocz do zawartości

PayPal- czy dzaila z tym?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

 

czy paypal dziala z ta karta? :) http://www.pkobp.pl/index.php/id=karty/id_product=000000000000100/layout=ogol/zone=-1/section=stud

 

tam pisze, ze niby dziala z takimi kartami jak maja logo Visa i MasterCard ale jak mam podac CardType to mam do wyboru tylko: Visa, MasterCard, Discovery i AmericanExpress. jak mam tam "zatwierdzic" moja karte? jak wybieram visa i wpisuje nr karty to cos nie pasi. :/

 

Czy ktos probowal z taka karta jak ja mam??

 

dzieki za pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

visa electron to karta płatnicza a nie kredytowa i nie ma nic wspólnego z visą.

 

...przyczym można w niektórych sytuacjach płacić spokojnie ve, ale to już tylko od banku zależy. Ja mam vise electron w lukasie do tego można miec token, IMO bardzo wygodny sposob na wszelakie przelewy nie ruszajac sie z miejsca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastique -> ale to nie jest to samo. Żeby skorzystać z PayPala musisz podać numer karty kredytowej i jej czas dezaktualizacji. Ew inne związane z nią kody.

Za pomocą tokena robisz przelewy z domu bez konieczności chodzenia do banku i podawania danych odbiorcy pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru -> Tak o tokenie wiem, dobrze sie sprawdza :) . Miałem na myśli to że karta płatnicza i kredytowa nie różni sie absolutnie niczym, w sensie budowy, tzn. konkretniej że naprzykład visa electron może pełnić role zarówno karty płatniczej jak i kredytowej [nie jesdnocześnie of coz :], w zależności od tego czy dany bank ma taką usługe i od tego czego chce klient. Niejasności mogą wynikac z faktu że większości kart vista electron w Polsce to karty debetowe i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru -> ta rozpiska tylko potwierdza to co mówiłem wcześniej :) czyli to że ve może być zarówno kartą debetową/płatniczą jak i kredytową. Zresztą z tego co tam napisano mbank daje tą i tą możliwość z tym ze dla kredytowej wersji visy electron zablokowali opcje płacenia przez internet. Jeszcze raz powtórze żeby mnie dobrze zrozumiano; visa electron to typ karty, tej samej visie może zostać przypisana przez matczyny bank funkcja karty zarówno debetowej jaki i kredytowej, także to co napisał Serif nie dokońca jest prawdą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co napisał Serif nie dokońca jest prawdą

 

prawdą jest ze electron dają każdemu a na visę trzeba miec stałe dochody i regularne wpłaty.

prawdą też jest że podróżowanie po europie z samą karta visa electron delikatnie mówiąc nie jest rozważne o czym się sam przekonałem :). w wielu miejscach electron nie jest akceptowany a w szwajcarii nawet pełna prawdziwa visa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru, to zależy co przez to rozumiesz... moge dokonywac przelewów na konta bankowe [wszystkie] nie ruszajac sie z chaty, ale do tego potrzebuje zatelefonować albo wklepać kod z ww tokena :) inne opcje w stylu virtualcoiny czy tym podobne konta internetowe raczej mi niepodchodzą. Co do lukasbanku to tak; mam online pare opcji; historia konta, aktualne saldo, awizowanie wpłat i inne duperele. Mam tez taką kate :

karty_velectron.gif

To jest visa electon lukasowa i rzeczywiscie w zadnym wypadku nie przystosowana jest do robienia transkacji przez net, bo ta akurat to karta płatnicza w przeciwienstwie do naprzyklad takiej visy electron:

blekitna-karta-kredytowa-ve_m.jpg

Która jest juz karta kredytową, nie wnikam juz w jej specyfikacje , ale zapewne jest możliwość używania jej w systemach takich jak paypal. :)

 

ot:

nie wie ktoś przypadkiem jaki jest górny limit przelewu z konta paypal na inne paypalowe albo zwykłe bankowe z zagranicy... ?

 

[edit]

Serif -> własnie dla tego napisałem że niedokońca :) , wiadomo powrzechnie ze ve sa z nizszej polki, jednak nie jechal bym calkowicie po calym 'gatunku' visy electron, to jakie ma ona wlasciwosci zalezy tylko i wylacznie od banku ktory ja wypuscil. Jasne ze do ve razczej nie dostaniemy jakiegos spuer ubezpieczenia na zdrowie, albo tanszych wejsciowek na koncert. Poprostu karta dla mas, no wkoncu nie kazdy moze pozwolic sobie na platynową amercan express :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !!

troche odkopałem stary temat ale cóż

 

Mam mianowicie pytanko związane z Paypal'em

 

Czy wie ktoś może czy w Polsce istnieje możliwość przyjmowania pieniędzy za pośrednictwem Paypalu, bo chciałbym sprzedawać coś przez amerykański serwis i jako srodek płatności mogę wybrać Paypal i nie wiem czy w naszym kraju jest to możliwe.

 

proszę o odp.

z góry dzięki !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Members in Anguilla, Cyprus, Czech Republic, Estonia, Hungary, Latvia, Lithuania, Malta, Poland, the Slovak Republic, Slovenia, and South Africa can not use PayPal to receive payments, only to send payments.

 

Cytat z help'a na paypalu - jednym słowem, możemy tylko wysyłać. Możliwe, że za jakiś-tam czas poszerzą możliwości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jest mały problem, bo o ile wiem polskie durne prawo zabrania etatowej pracy zdalnej dla pracodawców za granicą, oraz w naszym własnum kraju. PayPal zapewne to uwzglednił.

To jest chore, zwazywszy, jak wiele zachodnich firm ma biuro w NY, księgowego w Tokio, logistyka w Toronto. doradce inwestycyjnego w Londynie, pracownikow rozsianych po calym bożym świecie (choc i tak głównie w Indiach), a szef tylko dynda się na hamaczku z panienką na Hawajach i liczy $...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności