Skocz do zawartości

CAMERA TRACKING by VOODO0 CAMERA


SUPER_OkO

Rekomendowane odpowiedzi

chcialem sie z wami podzielic moim odkryciem. Szperalem troche po internecie i znalazlem program voodoo camera tracking. Program chuczy juz od 98r. i jest darmowy. Jest to programik do automatycznego wykrywania punktow w przestrzeni i sledzenia ich. Czyli bez mozolnego ustawiania punkcikow jak np. w maxie. Masakra! Najelepsze jest to ze program jest darmowy i mozna exportowac wszystko do MAXA. Nakrecilem filmik odpalilem programik wrzucilem do Maxiora i WUALA 15min roboty

 

tutaj znajdziecie wszystko o programiku

http://www.digilab.uni-hannover.de/docs/manual.html#drawoptions

 

a tu jest filmik ktory zrobilem na szybciora do przetestowania

 

http://www.acpik.com.pl/super-oko/proba.avi (1.2MB)

 

POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kiedyś interesowałem się łączeniem obrazu video z 3d.. ale jakoś ciężko mi szło bo wszystkie programy wymagały ospowiednich ustawień kamery i rysowania punktow kontrolnych podczas krecenia kamera... poTwoim teście widze ze program działa bardzo dobrze... ściągne i pobawie się.. wielkie dzięki za tą informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja i tak obstawie przy swoim ze nie ma to jak metoda : frame2frame :)

przynajmniej zawsze wyjdzie dokladnie wprawdzie wiecej roboty ale czego si enie robi dla dobrego efektu ?

 

-edit- pisalem ten post przed ogladnieciem filmiku....

teraz zmieniam zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

program b. dobry wg. mnie.. a że pływa to prędzej będzie wina słabej kamery.. żeby krawędzie były ostre i wyraźne, zeby nie było szumów to program lepiej by sobie radził z tym. jutro jak będzie ładne słońce to nagram coś w dobrym oświetleniu i powinno być o wiele mniej efektu pływania.

 

asblase: co masz na myśli mowiac MM ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asblaze rzeczywiscie plywa a wszczegolnosci jak sie przewinie klatka po klatce, tracking byl robiony przy standardowych ustawieniach. Ma on duzo mozliwosci. Na koniec procesu sam program mi wyswietlil informacje ze nie jest to dobrze przesledzone. A yogi ma racje - slabe oswietlenie w pokoju, rozmyty obraz - dalo wlasnie taki efekt. DO kamery mojej to sie nie czepiajcie bo jest wypasiona (JVC gr-DV4000 :P ). Jeszcze w premierze rozswietlalem obraz bez kontrastu.

 

Tak czy siak programik moze bardzo przyspieszyc prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MachMover.

 

Na przyszłość...

Warto usunąć półpola, ziarno... i zrobić tracking dla INVERTA obrazka...z podciągniętym kontrastem...

 

A motion blur na obkiekt całkowicie zniwelowałby wrażenie pływania;)

 

Nie mówie, że program zły... bo nie sprawdzałem... jeśli tak śledzi... to zaje... fajny ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Przetestowalem programik i juz nie jestem tak podekscytowany. Trudno uzyskac idealny efekt trackingu. Przy zdecydowanych ruchach kamery gubi sie. Jezeli filmik jest troche dluzszy to wystarczy jedna klatka zla i juz zaczyna sie plywanie. Czyli programik analizuje kazda klatke osobno nie biorac pod uwage poprzedniej. W maxie koordynaty sie ustawiaja do gory nogami i sa obrocone. Wiec ciezko dopasowac perspektywe.Przy kreceniu wystarczy jeden krok w tyl lub do przodu i wszystko sie zaczyna walic. Siedzialem 2 dni i chyba udalo mi sie zrobic 1 filmik poprawnie ktory mial zaledwie 25 klatek. Robilem rozne kombinacje i nic, czasami troche lepiej troche gorzej.

 

Programik natomiast daje sobie rade w bardzo dobrym oswietleniu, przy duzych kontrastach i bardzo powolnych plynnych ruchach kamera. I oczywiscie w duzych zblizeniach. Zrobilem perspektywe uliczki - bo miala duzo ostrych kontow i tak to sie na nic nie zdalo.

 

Wniosek: Trzeba poczekac na wersje 1.0, gdyz wersja 0.7 ma duzo opcji powylanczanych.

 

P.S. jezeli ktos bedzie testowal to prosilbym o zamieszczenie filmiku oraz ustawien w programie. Nie testowalem programu przy kreceniu ze statywu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się bawiłem nim wczoraj i mam taki sam problem jak Ty, SUPER_OkO... Strasznie pływa kiedy zrobię krok do przodu :/ Program dobrze radzi sobie z 2 płaszczyznami ale z 3cią mu się zbytnio nie udaje ;) Widać że obiekt 3d rusza się zgodnie z "trzęsącym się obrazem" ale potrafi płynnie uciekać w kąt kadru. Ustawieniami zbytnio się nie bawiłem bo wątpiłem żeby to coś pomogło ;) Zmieniałem kontrastw AdobePremiere i o dziwo było jeszcze gorzej (?). Mam jeszcze program PFTrack od Pixelfarm. Kiedyś sie nim bawiłem i efekt był podobny jak w WooDoo. PFTrack am jednak o wiele więcej mozliwości konfiguracji i chyba do niego się przysiądę. Informujcie o postępach w trackingu :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności