Skocz do zawartości

Jak policzyć ilość pixeli?


aspenboy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Nie jestem pewien, czy jest to odpowiedni dział na taki problem, ale bardziej pasującego nie znalazłem...

 

Mam czarno - białą bitmapę. Jak określić ilość białych pixeli? Ewentualnie, jak określić procentowy udział białych pixeli w całej bitmapie?

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nic prostrzego :) trzeba tylko głową ruszyć :P

w photoshopie zmniejsz kontrast na 0 dzięki czemu otrzymasz średni kolor ... kroplomierzem sprawdzasz kolor i w okienku z kolorami wybierasz "skala szarości" (będziesz musiał najpierw sapisać obrazek w skali szarości lub RGB jeżeli był tylko 2 kolorowy) i tam ci odrazu wyświetla procent szarości ... np 40% to 40% czarnych i 60% białych .... przeliczyć na piksele myśle że potrafisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Dołączyłem bitmapę - chodzi o to, żeby określić ile jest białych pixeli (tych zamkniętych całkowicie czarnym obszarem). Przyda się również liczba pixeli czarnych, bo można to potem przeliczyć na pole powierzchni - chodzi bardziej o szacunkowe wartości (mogą być %), niż o ultradokładne wyliczenia.

 

javor: dość niejasno to napisałeś... albo ja po prostu nie skumałem :) kontrast jest na 0, ale bawienie się kroplomierzem daje mi tylko %-towe składowe aktualnie zaznaczonego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności