Jump to content
Guest _Kreska_

Moment krytyczny: "Columbia"

Recommended Posts

Guest _Kreska_

Witam

pracka ma przedstawiac wejscie promu Discovery w atmosfere. Taki pedzacy z duza predkoscia prom owiewany przez ogien. To czy bedzie caly chcialbym uzaleznic od tego co sie wydazy w realu. Pewnie (mam taka nadzieje) nic sie nie stanie no ale nigdy nie wiadomo.

Pierwszy koncept: (sory za jakosc ale w 2d kompletnie leze :) )

notka:

Columbia - misia sts-107

1 luty 2003, Columbia wchodzi do atmosfery. W wyniku usterki powstalej w czasie startu dochodzi do katastrofy, ginie

cala zaloga - 7 osób

Plazma wdziera sie przez lewe skrzydlo do srodka promu, przepala okablowanie i wdziera sie do luku z podwoziem...

plomienie stopniowo doprowadzaja do oderwiania lewego skrzydla co jest koncem promu. Pracka ta ma przedstawiac

wahadlowiec na chwile przed tym wydazeniem. Plomienie ogarniaja juz wieksza czesc skrzydla i za moment wahadlowiec

ulegnie rozpadowi na tysiace czesci.

Soft: 3dsmax, photoshop

textury: wlasne, wykozystane zdjecia: ziemia w tle.

note:

Columbia – mission: sts107

Feb 1st, 2003. Columbia is entering the atmosphere.

The crush appears as a result of defect arisen during the start.

7 people die – the whole, complete crew.

The plasma is coming inside the space shuttle throughout the left wing. It is burning the wires and getting inside the hold.

The flames gradually result the left wing’s tear off. That is the end of the space shuttle.

The purpose of this work is to show the space shuttle just a few seconds before this accident.

The fire and the flames took over almost the major part of the wing and in a second the space shuttle will be divided into million pieces..

Soft: 3dsmax, photoshop

Textures: author’s own; used photos: the Earth as a background.

columbiaostcopy9rj.jpg

Grutuluje pomysłu. Każde lądownie to moment krytyczny. Powodzenia.

Guest _Kreska_

dzieki za dobre slowo :)

pierwszy kawalek siatki, nie renderowalem bo malo jeszcze mam.

shuttle14ju.jpg

Guest _Kreska_

render pierwszy...

miejsce na okna wyglada troche dziwinie ale z tym sobie zapewne poradzisz, ogolnie fajnie

co do ogolnego konceptu, mysle, ze ciekawie by bylo zrobic na opak w stosunku do rzeczywistosci, czyli jak ten prom sie rozpada, szczatki odlatujace ze statku spalajace sie w atmosferze :)

wesoledi- to by byla mocno kontrowersyjna pracka.

tak jakbys zrobil rozpadajace sie WTC:(

hehe, i b. dobrze :P

kontrowersja bywa nieraz calkiem dobra.

nie sadze by sie ktos do czegos czepial, po prostu wyobraznia, wszakze powrocil w calosci takze nie widzialbym tu nic strasznego.

bardziej kontrowersyjne wydawaloby sie byc umieszczenie WTC w wizji miasta za 50lat :)

sam prom wlatujacy w atmosfere wydaje mi sie byc malo interesujacy, malo krytyczny :)

a sytuacja gdy prom zaczyna sie rozpadac nasuwa sie mysl czy zaloga przezyje co juz samo w sobie jest krytyczne, nie mowie o calkowitym zniszczeniu, a jedynie ukazaniu pewnej usterki

(no i zawsze mozna zmienic nazwe promu :))

Guest _Kreska_

podoba mi sie koncepcja rozwalki i wlasciwie nie wiedze powodu zeby zmieniac nazwe promu, nawet chyba lepiej jak taka zostanie. Bedzie przynajmniej troszke fantazji a nie samego odtwarzania rzeczywistosci :).

Co do siatki przy kabinie to dopier zarys, musz jeszcze sporo posiedziec nad tym. a tymczasem zabralem sie za dysze wylotowe. render za chwilke wrzuce... ok , zrenderowal sie.

Temacik fajny aczkowiliek jak juz chyba wszyscy wiem prom wahadlowiec wyladowal , moglby byc to prom Kolambia ktory sie spopielil :). Dlamnie tam bez roznicy czekam na dalsze efekty pracy.Powodzenia

Predator: ja tam proponuję Challeger ;)

_Kreska_: fajny temat. powodzenia :)

Guest _Kreska_

pewno na konkretny model zdecyduje sie przy robieniu glownej teksturki ;) . z tego co wiem promy sa blizniaczo do siebie podobne wiec nie bedzie chyba wiekszego problemu. tymczasem pierwsze wprawki w texturce dyszy:

shuttle40sr.jpg

A gdybu tak ochrzcic go Buran i dać po gwiazdce na skrzydło, albo zupełnie pofantazjować i wrzucić mu polskie barwy...

W złotej galerii jest nawet taki ladny portrecik polskiego astronauty...

Dysza bomba, tyle że funkielnówka, a prom juz na niej raz starował więc chyba powinna być przypalona.

Pozdrawiam.

Guest _Kreska_

chyba postawie na columbie, silnik lekko przybrudzilem, niewiele ale i tak pewno zginie w morzu ognia ;)

shuttle50sv.jpg

Guest _Kreska_

maly apdejt, idzie mi modelowanie tego jak krew z nosa...

Guest _Kreska_

zmienilem lekko temat, teraz to nie Discovery bedzie a Columbia. Jeszcze nie wiem w jakim stanie ale na pewno nie bedzie cala :) , nowy render w pierwszym poscie.

Guest _Kreska_

powolutku przymierzam sie do do teksturowanie, pierwsze wprawki...

• Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy