Skocz do zawartości

Scena 3d: Obóz


srywol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ja sie tam na grafice zabardzo to nie znam, ale moglbys napisac co to ma za scena byc. Obóz - mnie sie to skojarzylo z jakimis szalasami namiotami czy cos w tym rodzaju.

 

no nic zobaczymy jak sie wypowiedza konkretni graficy...pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

charakterystyczny ???? hmm mnie tam on nic nie mowi - od 6 lat ucze sie angola, a i tak prawie nic nie umiem. znajomek mi powiedzial ze Arbeit Macht Frei = Praca czyni wolnym. ALe oco tu chodzi to ja i tak dalej nie wieem :P

 

Knysha - z hiry mam 2 :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arbeit Mach Frei - nie jest to z pewnoscia po angielsku.

 

Podpowiem ci - dokonywano w tym obozie masowych mordow na Zydach, Polakach itp. itd. przez hitlerowcow. Cos juz swita ;|?

 

ciek1.jpg

 

Rece mi opadaja przy takim poziomie wiedzy polskiego spoleczenstwa o takich rzeczach...

 

EDIT:

To ze masz dop. z historii znaczy o tym, ze powinienes sie wiecej przykladac do nauki ;f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knysha - akurat szkola sie najmniej przejmuje, a co mam poradzic ze nawet w niej jeszcze o czyms takim nam nie mowiono???

 

ZiBi_PL - ano tak ze jak ktos sie tym w ogole nie interesi to tak sie ma, niestety. Dziadka nie mam, babcia iles dziesiat km odemnie i niezbyt czesto ja widze.

 

No coz tak to juz jest prawda? pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

charakterystyczny ???? hmm mnie tam on nic nie mowi - od 6 lat ucze sie angola, [...]

 

A ja myślałem, że to po niemiecku :(

 

 

Knysha - akurat szkola sie najmniej przejmuje, a co mam poradzic ze nawet w niej jeszcze o czyms takim nam nie mowiono???

 

ZiBi_PL - ano tak ze jak ktos sie tym w ogole nie interesi to tak sie ma, niestety. Dziadka nie mam, babcia iles dziesiat km odemnie i niezbyt czesto ja widze.

 

No coz tak to juz jest prawda? pozdrowienia

 

sciana.gif

 

 

...

 

 

 

Co do pracy, początek mi się podoba - powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leleń - wiem kto to jest. niestety zdalem do 3 gimnazjum i jakos nie wspominali mi o takich rzeczach, tzn o takich obozach, tzn wiem tyle ze byly - gdzie? jakie? tego juz nie. dowiem sie zapewne w 3 klasie .

 

huter - dobrze myslales, i ja tez dobrze myslalem - dlatego pewnie nic nie zrozumialem.

 

ok - proponuje to juz zakonczyc. w koncu niezly ot sie zrobil...pozdrawiam i przepraszam za moja (nie)wiedze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie tragedia mi sie stała bowiem chcialem porobic cos przy scence i nie moge jej otworzyc!! Pisze mi File Opened Failed POMOCY JAK MI SIE NIE UDA OTWORZYC TEGO PLIKU to nie skoncze scenki :[ niebedzsie mie sie chcialo chyba zaczynac jej o poczatku. Wie ktos czy da sie naprawic ten plik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz odtworzyć obóz Auschwitz to scena wymaga (wg. mnie) gruntownego remontu. Budynek po lewej jest tylko do połowy taki sam, a budynki w tle nie zgadzają się z rzeczywistością. A jak już się czepiam to napis "Arbeit macht frei" powinien być trochę grubszą czcionką :P

Pare zdjęć z Auschwitz które mogą być pomocne:

http://www.iol.ie/~kcolfer/images/Auschwitz_01.jpg

http://www.zchor.org/auschwitz/pics/AUSCH2.jpg

http://www.hjorundfjord.no/saboskule/arkiv/Prosjekt/Tyskland_Polen/Gruppe_3/portauschwitz_stort.jpg

http://www.sephardicstudies.org/auschw-arbeit-gate.jpg

http://www.deathcamps.org/websites/pic/big1402%20KL%20Auschwitz%20Work%20makes%20free%20Arbeit%20macht%20frei%20Today.jpg

 

Jeżeli tylko bazujesz na tym obozie to budynki wymagają większego zróżnicowania, bo wszystkie są takie same. Po za tą bramą i drutami to teraz wygląda jak jakieś przytulne miasteczko :D

 

Oprócz tego wszystkiego scena wygląda obiecująco. Keep up the good work

 

Ludzie tragedia mi sie stała bowiem chcialem porobic cos przy scence i nie moge jej otworzyc!! Pisze mi File Opened Failed POMOCY JAK MI SIE NIE UDA OTWORZYC TEGO PLIKU to nie skoncze scenki :[ niebedzsie mie sie chcialo chyba zaczynac jej o poczatku. Wie ktos czy da sie naprawic ten plik??

Jeśli pracujesz z 3ds max'em to wystarczy, że otworzysz jeden z auto-backup'ów (w folderze 3ds max'a jest folder "autoback") możesz coś stracić ale przynajmniej nie całą scenę...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wspomne rade z pewnej książki ...

 

odpalić nową scene i za pomocą marge przekładać elementy ... czasem tak się dzieje jak jeden element ulegnie "uszkodzeniu" ... kiedyś tak miałem ... scena pokoju mi padła ... mogłem wszystko przesłac z wyjąkiem dywanu ... gdy chciałem przesłać dywan - zwiecha ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez duzo sie nad tym zastanawiałem ale doszedlem do wniosku,ze niepowinienem sie zucac z motyką na slonce tymbardziej ze ja dopiero zaczynam przygode z grafika ale dzieki za pomoc postaram sie zrobic wszystko jak najlepij tylko potrafie ale nieoczekujcie cudów. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz sporo poprawić, zwłaszcza podstawy budynków. ale piszę tu bo dobiła mnie wypowiedź mlodego... jak można ucząc się angielskiego od sześciu lat ( to mlody chyba już nie taki młody ) nie wiedzieć co znaczy Arbeit Mach Frei ???? ja mam 14 lat ale znam dość dobrze historię obozu w Oświęcimiu... no nie, przecierz o tym w szkołach na historii uczą, II wojna wielu Polakom i Żydom włąsnie z tym obozem się kojarzy... mlody, jak nie wiesz czegoś takiego to poczytaj sobie na googlach, a nie pisz na forum wszystkiego co ci wpadnie do głowy... kurde, no nie z taką osóbką to się nie spotkałem>... WSTYD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 15:) i naprawde nic na ten temat nie wiedzialem. no wlasnie - uczylem sie angielskiego a nie niemieckiego o ktorym nie mam zielone pojecia(znam moze 2/3 slowa ale i tak nie wiem jak sie je pisze). E no lajcik ze ty znasz historie obozu w Oswiecimiu. Super w ogole. Ja wiem ze byl taki oboz ze duzo ludzi tam zginelo. Ale jak on wygladal itp itd to nie wiem(bo niby skad? ze szkoły? jaaaasne...). czytac na googlach nie bede bo mnie to nie interesuje...

 

teraz ostatnie. Wstyd? hehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huter - dobrze myslales, i ja tez dobrze myslalem - dlatego pewnie nic nie zrozumialem.

 

Zdanie pozbawione logiki ... nie rozumiem przesłania ... a Ty rozumiesz? ... bo moje stwierdzenie iż ja myślałem, że to po niemiecku było ironią ... uczę się "angola" 9 lat i coś jednak umiem ... umiem na tyle by umieć go odróżnić od innych języków ...

 

 

 

Dobra wiem, że robię OT, ale sadzę, że skoro autor tematu stracił swoja pracę to chciałbym wiedzieć czy ma zamiar ją kontynuować ... jeśli nie - to wątek nie ma sensu i mógłby go skasować bo z całym szacunkiem - nie ma tu dużo wartościowych informacji ... jeśli jednak masz zamiar kontynuować to czkem na uaktualnienia z ciekawością ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

młody wstyd poprostu wstyd!! powinieneś przeżyć choć 1 dzień w tym obozie za czasów jego funkcjonowania;/ byłem tam w tym roku radze Ci też pojechać może troszke zmienisz podejście do tego co piszesz ;] Praca nieźle sie zapowiada powodzenia czekamy na update pozdro

ps: link do dość sporej galeri z obozu http://www.auschwitz.eraur.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem. Zabrałem sie za robienie bramy takiej jak widac na zdjeciu powyzej tyle ze nie mam za bardzo pomysłu jak wykonać tą metalową siatkę myslałem ow zwykłych cylinderkach ale nie jestem pewien i chyab duzo roboty z tym bedzie macie jakeis inne pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem sie za robienie bramy takiej jak widac na zdjeciu powyzej tyle ze nie mam za bardzo pomysłu jak wykonać tą metalową siatkę

Miałem podobny problem w moim laboratorium z klatkami, więc zrobiłem siatkę z renderowalnych spline'ów. Dzięki temu 3ds max nie powinien się ciąć w viewportach :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci ze niszczysz miano najlepszego rendera na swiecie (no brazila oczywiscie), rob lepsze rendery:P... ogolnie to na tej bramie slowo "arbeit" jest nizej ustawione niz tam gdzie jest "frei"... w ogole to jakies krzywe to. co ty, boxa extrudowales czy co?... troszke moze zmien ujecie na srodek, bo napis wchodzi w dom i malo co go widac. reszta spoko. pracuj dalej. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no poprostu musze wrocic do wczorajszego OT, rozbroilo mnie to co napisal mlody... Dziecko rapu i hip hopu... Tyle jest o tym w TV, wiadomosci, discovery, inne rozne programy telewizyjne, radio, o internecie juz ktos pisal. Nie chodzi o to zeby specialnie sie za to brac(osobiscie sam nigdy nie szukalem zadnych info o oswiecimiu(przynajmniej sobie nie przypominam)), wystarczy sie zainteresowac o czym to mowia w telewizji, ze mowia o polskiej historii... ktora przeciez byla tak tragiczna, wiele osob z tego forum stracilo rodziny wlasnie w takich obozach, na wojnie(niestety ja tez :( )... ehhh szkoda slow, ale jak tak teraz wyglada polska mlodziez to czego mamy sie spodziewac za kilka lat?

 

Przepraszam za tak dlugi OT, ale poprostu nie wytrzymalem :(... A co do pracki to zaczal bym od tego co mowil hindus apropo samego napisui tych "pretow" ktore sa strasznie nie rowne... nad detalami budynkow mysle ze nie bedziesz musial za bardzo pracowac, zalezy jak chcesz rozwinac pracke, mozesz na pierwszym planie zrobic ludzie uwolnionych z obozy ktorzy wychadza przez brame, albo moment w wozenia... mysle ze wtedy dobre tekstury na budynkach by wystarczyly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym zrobic takich wychodzacych ludzi z obozó najlepiej po wyzwoleniu ale chyba brak mi jeszcze umiejetnosci nigdy nie modelowałem twarzy ani ludzi. Tak wiec moze zdecyduje sie na jakas przejezdzajaca ciezarowka ktora wyjezdza akurat z obozu. Co wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ciezarowka znacznie ulatwi spraw i pozwoli zakryc niedociagniecia w budynkach, najlepiej jakbys zrobilem szerg WJEZDZAJACYCH(imo tak bedzie lepiej) ciezarowek, pozniej to tylko kopiowanie modeli i wprowadzanie niewielkich zmian...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za decha na 1 planie, ne pasuje zbytnio... a rendery dalej takie jakies:/ nie masz standardowo tutkow w brazilu? tam sa i sceny (tylko usuniesz scene dasz swoja a render bedzie lepszy).. fajna siateczka na bramie, ale ten napis to dalej przegmatowany. pracuj dalej. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności