Skocz do zawartości

Postać 3D:niewidomy mężczyzna(update 24 sierpnia-czekam na nowe komentarze)


boggoo

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to moja pierwsza próba zrobienia twarzy. Dałem ją do tego działu ponieważ nadal będę nad nią pracował. Nie wiem wiele na temat modelingu, więc robię jak umiem.Są tam parę rzeczy nad którymi będę jeszcze pracował(np. do poprawy jest lewa dziurka nosa, weznę się za to w najbliższym czasie).

 

Oceniajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmmm... osobiście pierwszy raz spotykam się z "wytłaczaniem twarzy z boxa" ... z góry przepraszam jeśli się pomyliłem ... sam chyba 3 razy podejmowałem się robienia twarzy ... 2 razy mi powiedziano bym zaczą robić od początku, a za trzcim razem było fantstycznie ... tylko, że wszyscy widzieli twarz postaci eterycznej :] ... w sumie nie wiem co powiedzieć ... no to będę szczary - słabe ... do poprawy nie jest lewa dziurka nosa, lecz cały nos i wiele innych rzeczy ... robisz to na podstawie jakiejś fotki czy tak z głowy?

 

Powodzenia w dalszej pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię tak z głowy, no zapomniałem dopisać że właściwie cały nos jest do poprawy, bo trochę za prosty jest, powinien się zwęrzać ku górze

 

jak to twoja pierwsza twarz to wątpie by Ci wyszła tak z głowy ... bardzo trudno uchwycić detale twarzy ... twarz nie będzie dobra ... zawsze warto mieć w tle zdjęcie ... ja tak robiłem i twarze, a zwłaszcza ostatnia twarz wyszła mi bardzo fajnie, a problem był w tym, że robiłem na podstawie kiepskiego zdjecia ... rozmazanego ... i jak tu się dziwić, że Panie i Panowie widzieli twarz ducha? ;P ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.3dtotal.com - i tutki robić :) Poza tą stronką znajdziesz jeszcze wiele na temat modelowania głowy i radzę najpierw zapoznać się z podstawami :)

 

No chyba że chcesz robić płaskorzeźbę, ale wydaje mi się że nie o to chodzi...

 

rowr - a próbowałeś coś takiego zrobić na tym etapie pracy ? :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastys - w sumie to dawno się nie wyzyłem na zadnym debilu co mysli ze wszystko mu wolno:D Wiesz ty (zaznaczam że specjalnie z małej) sie lepiej już nie odzywaj i bo sa bardziej cywilizowane sposoby na dostanie bana np: napisz kulturalnie (o ile potrafisz i dres ci w tym nie przeszkadza) do Leru albo innego miłego moda że chcesz bana naprawde nie trzeba sie tak produkowac. Rzecz kolejna nie kazdy jest mistrzem odrazu jak mi pokazesz swoje rendery i bede myslał ze to zdjęcia nastepnie poprzesz toi siatkami i plikiem e scena to bede skłonny lekko przymknac oko na kogos tak głupiego jak to choć to także chyba nie było by wystarczającym wytłumaczeniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli była by to głowa stylizowana na np. rzeźbę z dość geometrycznymi kształtami to nawet ma jakiś pozytywny wydźwięk jak dla mnie, jeżeli dążysz do realności to jeszcz masę pracy, zwłaszcza z anatomią.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem teksturę by wyglądało jak jakaś rzeźba, a dokładniej popiersie. Jest mały problem z szyją nie wiem czemu się światło nie odbija ale spróbuje to poprawić. Czy chodziło wam może o taką rzeźbę??Trochę w niektórych miejscach teksturka się rozciągła, to wina że akurat w tych miejscach jest trochę mało wertexów, jak dodam kilka to będzie lepiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki ma być efekt końcowy, do czego dążysz, bo model twarzy jako twarzy nie jest najlepszy. TO co mam na myśli to zdecyduj się jaki ma być efekt końcowy, a jeżeli masz wątpliwości to daj sobie spokój z tą mordką i zabieraj się za tutki, dużo Ci pomogą

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności