Skocz do zawartości

Portret 2d: Kobieca twarz


sammael_at

Rekomendowane odpowiedzi

witam :-) zamieszczalem jakies dwa dni temu speeda, ktorego postanowilem troszke upgradowac:)

i powstało takie coś, czas pracy realnej, to około 6,7 h ( dużo poprawiałem takich drobnych buraczków, które zajeły mi dużo czasu ). rysowane ze zdjęcia ale nie chciałem, by to wyglądało tak samo, zmieniłem troche tonacje na bardziej chłodną, i powiedziałbym jesienna ;) proszę o komentarze i pozdrawiam.

 

kobitka21.jpg

 

kolejne etapy pracy:

etap 1

etap 2

etap 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

...całkiem fajnie wyszło, ale moim zdaniem dziwnie zacząłeś... zamiast robić prace globalnie to jakoś tak - najpierw usta, nos... potem oczy ...odrazu detal. Malujac tak masz małe możliwości ocenienia czy napewno wszystko jest tak jak powinno we wczesnych etapach pracy.

Myśle, że jeśli w tle byłby inny kolor niż czerń - lepiej by to wyglądało, ale teraz byłoby to bardzo trudno zmienić tak, żeby wszystko było do końca wporządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz cos ja napisze:-)

Pracka jak dlamnie booombowa:-)

oczka poprostu wypas na maxa:-)super

brakuje mi tylko blikow swietlnych na ustach i troszke gorna warga powinna byc jasniejsza oraz cien po jej prawej stronie nosa troszke mocniejszy!

Natomiast tlo jest fajne mozesz troszke dodac ziemistego brazu i bedzie wygladac jak praca Ilya Repina:-)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolw: hm, chciałem zachować ten element z referki i go niemodyfikować, bo wzasadzie to mi sie bardzo podobalo w tym zdjeciu :)

 

marduk: zaczałem tak bo to miał byc szybciutki speed ;] i dalej jakso tak wyszlo :) choc zgadzam sie ze metoda 'od ogolo do szczegolu' zapewnia wieksze pole do manewru.

a z czernia to chcialem zeby bylo tak mrrrrocznie :> x[

 

 

thx za wszystkie komentarze, bardzo budujace :) ciekawe czy kiedys dostane rekomendacje :D [ tak licze skrycie przy kazdej pracy, zeby moc sie pochwalic rodzinie ^^ ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

między kolorem ust powinno być jakieś przejście..przyjżyj się swoim brzegom ust....brode jej wyciołeś tą czernią..dość dziwną..i przejście koloru z prawego policzka do odcienia skóry nad ustami jest bardzo sterylne...jak wycięte, przez co wygląda troche ona jak jedna szympansica z planety małp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstra praca, ale IMHO można by jeszcze dopracować od oczu w dół (bo w góre jest po prostu perfekt). Z takich drobnych sugestii: można by troche wygładzić skórę na policzkach (troche wyglada jakby miała jakieś uczulenie). Usta i nos są trochę za daleko od oczu, przez co podbródek wychodzi dziwnie krótki. Można by się też pokusić o pokazanie szyi i włosów (narazie widać tylko grzywkę).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedewszystkim fajne oczy i ew. usta, w stosunku do reszy wygladają jakby były wklejone. Nos zepsuty, kulfoniasty, za dużo na nim się dzieje, za jaskrawe odcienie, które powodują, że nos zbyt się uwypukla i odróżnia od reszty. Na polikach za małe przejścia między blurami, co zaowocowało plamami. No i po prawej stronie na poliku ta gryząca krawędź światła, powodująca to, że szczęko-usta się uwypuklają i wyglądają niemal jak małpie . Rozumiem, że rys z foto, na którym w całej kompozycji padał tam cień, jednak na tym wycinku, gdzie nie widać reszty(albo reszty aury) dlatego z braku niekonsekwencji w rzuceniu światła na twoim rysunku nie wyszło to zbyt dobrze, ale oczy z włosami fajne;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności