Skocz do zawartości

Kobiety zbierające kłosy - 1857 J.E.Millet


Łukasz Misztela

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, wlaśnie dostałem zleconko na malowanie obrazu J.E.Millet-a Kobiety zbierające kłosy.

format dowolyn, ale bede go chyba malowal na formacie A3 olejami oczywiscie!

Mam tak samo do was prozbe:-)

Potrzebuje jak najwiekszej i jak najbardziej dokladnej reprodukci.

Ja narazie posiadam taka sobie ->

oto ona.

jak by ktos mial jakies zblizenia albo lepsza wersje prosil bym o przeslanie na emaila [email protected] z gory dziekuje:-)

1231hx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kropka w kropke to moze nie kopij bo od tego to jest aparat taki cyfrowy co się nim robi pstryk i masz cacy kropeczki...ale nie rób z tego też własnej jakiejś interpretacji...jak będziesz starał się zrobić taki sam efekt jak orginalny autor to wiele się nauczysz....i z mojego doświadczenia, troche poznasz samego autora po przez robienie tego samoego co on;) (..miałem takie uczucie gdy robiłem kopie monallisy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie proporcje postaci są niewłaściwe - zobqcz sobie chociaż na kobietę z prawej

no i sam światłocień niewłaściwy - postaci są sztuczne, nie wspominając o konturach.

 

 

Zobacz jak pierwszy plan wybija się od dalekiego tła - u Ciebie nie ma takiego efektu.

 

Pozdr

giorgione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się nad namalowaniem tego obrazu i przez przypadek natrafiłem na to forum. Łukasz liczę że niedługo zobaczymy ostateczną wersję twojego dzieła. Mam pytanie. Czy masz inne obrazy na koncie a jeżeli tak to gdzie można je zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zabrałbym się do tego całkiem inaczej.

Malujesz wszystko na raz a to nie jest dobre.

Tzn. Malując olejem zaczyna się od najdalszych planów i zbliżasz się do pierwszego.

Systematyka pracy jest ważna. Lepiej dopracować najpierw tył/tło/dalszy plan a dopiero później zabrać się za postacie.

Zrobiłem ze 30 kopii obrazów i taką systematykę zawsze zachowywałem.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeśli robisz kopię, to myślę, że pokazanie obok reprodukcji oryginału byłoby wskazane. Bo przy takej robocie trzeba się odnosić jedynie do tego.

 

Edit: Sorka, nie odpalił mi się ten obraz oryginału. :D

 

Technika olejna jest u mnie podstawowym medium. Wiele lat doświadczenia. Digital art stoi na planie drugim i jestem w nim jeszcze leszczem. Olej prowadzę od prawie 20 lat.

Więc, co do warsztatu, to mógłbym Ci wiele podpowiedzieć. Teraz sobie to odpuszczę, bo to temat rzeka. Nie na jeden post. Jedynie teraz radzę poprawić jeszcze rysunek postaci i zacząć nakładać laserunki. :)

 

Myślę, że powinieneś tą kopię jeszcze pociągnąć.

Pozdrawiam i służę radą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności