Skocz do zawartości

Scena 3D: Kopalnia [WiP]


muody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jest to mój pierwszy wątek tutaj, choć wcześniej byłem czytelnikiem forum. Mam nadzieję, że okażecie zrozumienie dla człowieka z pół-rocznym doświadczeniem w zakresie grafiki komputerowej :D

 

Do rzeczy... z dwoma kolegami robię kopalnie księżycową. W 2038 nowo powstały Drugi Związek Radziecki nie przejmuje się bazą - oficjalnie opuszczoną - ale wciąż wydobywa kryształy, niezgodnie z międzynarodowym prawem...

tak, zgadliście - w środku wylęga się nieco obcych i powoli przejmują kontrolę ;]

 

Po skończeniu modelowania i teksturowania chcemy zrobić kilka renderów, taki mini-komiks. A teraz - proszę o obiektywną krytykę.

 

Wejście do głównego tunelu:

http://img150.imageshack.us/img150/8544/29scianka2eq.jpg

29scianka2eq.jpg

 

Łazik-koparka (gąsienicie i koła do wymiany, nieco zmodyfikuję "żuraw"):

29lazikyaf62ch.jpg

 

 

łazik w akcji: http://img301.imageshack.us/img301/1551/gotowy21be.jpg

 

wszystko w blenderze robione, render łazika w Yafray

 

NO! po trzeciej edycji linki działają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cos ci scielo. ;)

 

EDIT:

No jest. :)

Scenariusz nie jest zbyt wybujaly, ale mozna cos z niego wyciagnac. :)

Modele malo skomplikowane, a te tryby w laziku... malo funkcjonalne (zwlaszcza ze wygladaja jakby dzialaly jak tryby miedzy soba).

Tekstury nie sa zbyt ciekawe. :( Popracujcie nad nimi, duzo szczegolu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasek od sieczkarki wymieniony na "normalniejsze" gąsienice, dodane drzwi od lewej, kolejny niedokończony reflektor (jeszcze bez tekstur), teraz będą trzy etapy:

1. okablowanie, odłamki, "śmieci" dookoła

2. teksturowanie wszystkiego

3. POSTACIE i ostateczny kadr

 

054hg.th.jpg

http://img159.imageshack.us/img159/7926/054hg.jpg

 

zbliżenie na łazik:

05a0re.th.jpg

http://img88.imageshack.us/img88/6536/05a0re.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secator - zbiorniczki są na tlen ;P Natomiast co do piasku to sie zgodze... Zmień na jakąś inną texture... I może dodaj jeszcze gdzieś flagę ZSRR 2 :) Ogólnie bardzo ładnie wymodelowane, ale kopareczka powinna mieć większą łopatę... Ogólnie fajnie ;) Pozdro i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurz to zwyczajny efekt mgły, niska odległość startowa od kamery, ale bardzo daleki "koniec", thx for comments, ale zbiorników nie ruszę ;) koparka mam nadzieję ładniej wyjdzie "w akcji", następny render postaram się ciemniejszy. co do piasku... macie na myśli podłogę tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te światła są faktycznie bardzo jasne. Daj ich może mniej, albo przygaś co najmniej o 50%. Ten klimat dobrze pasuje do atmosfery rodem z Obcego. Postaraj sie moze to światło do niego upodobnić.

Te paski sygnalizacyjne na ziemi mnie nie przekonują. Może po prostu je wytlocz wgłąb, na głębokość 2 - 2,5 szerokosci szczeliny i daj na dno rządek słabych directional lights z volumetric fog. Możesz je też zredukowac o połowę i dać im glowa. chodzi mi o efekt światła równoważącego słabe, żółte światło górne. No i moze zmień kolor z zielonego np. na czerwony, albo zmień odcień zieleni, bo ten jest zbyt żarówiasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to będzie jakaś animacja, czy co? może juz o tym pisales, ale nie czytałem wszystkich odpowiedzi

mam pewne zastrzeżenia do tych zbiorników - jeśli to ciekły tlen, to muszą być porządnie schłodzone, a trzymanie ich w takich walcach na dłuższą mete chyba nie jest zbyt ekonomiczne...

ale poza tym bardzo fajne i klimatycznie. wg mnie nie jest za jasno - przecież nie zawsze musi być strasznie ciemno, aby był fajny klimat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie to kilka renderow, przedstawiajacych przebieg akcji.

tam nie ma ciekłego tlenu, jest jakaś bliżej nieokreślona substancja, służąca jako paliwo do wytwarzania energii - wiszą pod sufitem, bo pod ziemią nie można dowolnie dysponować miejscem

thx for comment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę.... Muszę przyznać, że jesteś może szczegółowy to złe określenie ;) ale bardzo dokładny ;) Bardzo fajnie wykonane pomieszczonko. Mam nadzieję, że nie zwaliliście gniazd obcych. Bo jak tak to cała praca, a przynajmniej część z obcymi do pupy ;) Ale na pewno nie. Trzymam kciuki.

 

Ps. Z tymi obcymi to chcecie zrobić coś na wzór tych obcych z "Obcego"? Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności