Skocz do zawartości

Tutoriale o animacji twarzy


lord_saskybody

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tam jest plug "FacerV11" pójdzie on w max 7 ?? ewentualnie 6 :) ??

 

o i 2 pytanko gdzie moge znalesc blueprinty / referki starych ludzi (twarzy) bo chce

wymodelowac i zanimowac starsza twarz na http://www.fineart.tk (czy jakos tak) tam sa za $$$ i takich których nie potrzebuje albo sa niekompletne FRONT bez SIDE :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka że technik jest wiele a jedną z lepszych jest właśnie morfing oraz rig na kościach i splinach... z resztą jest to w dużej mierze sprawa gustu i danej, konkretnej sytuacji. Długo by można na ten temat rozprawy pisać. Animacja i ekspresja twarzy w animacji to bardzo szeroka działka. Ja na początek bardzo gorąco zachęcam właśnie do morfingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys widzialem na jakims tutku z mayi. Gdzie koles mial porobione slidery od morfingu na viewporcie, i sie zastanawiam czy tez sie tak da zrobic w maxie, bo to strasznie ulatwia cala animacje gdzie nie trzeba co chwile sie przelaczac miedzy warstwami hipa, tylko bach bach i juz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super_oko : a mozesz tego linka znalesc i go tutaj ładnie wkleic :D

i co to są slider ???

 

 

kiedys chyba hindus robil tutka o mophingu ale dziwne to jest

 

 

niechcialo by sie wam zrobic VT albo Tutka na temat mophingu opisu poszególnych funkcji i wogóle działania ze tak powiem

 

 

 

/// Ulepszajmy polskę 3D : Dziel się wiedzą z mniej doświadczonym ///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm tutka tego napewno nie znajde nawet nie pamietam skad go wzialem. Pewnie gdzies na jakims forum zagranicznym byl. Slidery to sa suwaki ktore sa umieszczone na jakims okienku np front. i sa podpiete do czegos zeby kotrolowac jakis obiekt i zawsze sa na wieszchu i pod reka. wiec nie trzeba wtedy wchodzic do zakladki morfingu i przesuwac pokolei wartosci tylko za pomoca wlasnie sliderow...takie male ulatwienie. Jak sie je robi nie mam pojecie bo nigdy nie uzywalem jeszcze ich :) tak prawde mowiac i sam bym sie z mila checia dowiedzial jak sie je podpina do czegos.

 

Ale warto jeszcze wspomniec o firmie di-o-matic i pluginach takich jak Facial studio, do tego morph-o-matic i na koniec voice-o-matic ...mozna w prosty sposob zrobic jakis leb do tego zrobic pare morphow expresowo (morpho-o-matic ma wieksze mozliwosci od zwyklego morpa) no i zrobic lip sync. szybko a nawet da sie tam zrobic oddzialywania twarzy na dany dziek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek a ile zajmuje ?? ja mam mały serverek , moge na jakis czas tam to wziąść :)

 

a wlasnie patrzyle teraz takie ebooka i cos takiego zauwazylem

jak to sie fachowo nazywa te takie punkty przyklejane do ciała

 

bo raz widzialem jak robią animacje graczy do fify to tak jakby takie pole

i tam dajmy na to "hipek001/aktor001" jest ubrany w czarny strój i ma na sobie takie białe kulki...???

zawsze mnie to zastanawiało jak to sie nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności