Skocz do zawartości

WIP: widok sci-fi


Eden-3d

Rekomendowane odpowiedzi

witam tą prace robie z glowy dlatgeo moze dziwnie wyglada i nie przypomina naszej planety ale taki klimat wlasnie chce stworzyc,niekture obiekty sa dopiero napoczęte, mam nadzieje ze uda mi sie ukonczyc tą pracke poniewaz dopiero ucze sie rysowac i moge nie wytrzymac do konca ,niedlugo wrzuce kolejny render..pozdrawiam http://img101.imageshack.us/img101/6041/456ig.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmm...

Widać że rysujesz już jakiś czas ale musisz popracować nad perspektywą tego obrazka. Nie zrozum mnie źle, nie mówie że to totalna katastrofa, ale gdyby obrazek nabrał troche głębi to znacznie lepiej wyglądało. I zwóć uwage na palny, spróbuj je jakoś zróżnicować bo narazie wychodzi na to że są niemal identycznie ustawione. Spróbuj zmienić kąt panmy tak aby wydawało się że one tam rosną naturalnie.

To była knstuktywna krytyka teraz pchwała: podoba mi się ten wodospad, ładnie ci wyszedł. I jeszzce jedno widze że dbasz o szczegóły... chwaliś sie to u artystów... Po za tym chce zobaczyć co to będzie za machina/budowla tam po lewej stronie obrazka.

Pracuj tak dalej a za niedługo będziesz leprzy od niektórych na forum.

Strzałka i pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no widze że szybko sie uczysz. Naprawde 360 stopni orocik. Masz talent tylko brak ci jeszcze troche warsztatu.

 

W pracy podoba mi sie góra. Jest nieżła naprawde. Jak wszystko bedzie na poziomie szzcegółów jak na górze to obrazek bedzie świetny.

Pozdrowienia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo znacznie lepiej! postaraj się jednak, żeby detale - np. te małe palmy - komponowały się z otoczeniem (gładkie krawędzie, kolor zbliżony do "okolicy")

w przypadku drzew na pierwszym planie więcej kontrastów, pień igły itp.

świetna woda

 

powodzenia Eden ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi koledze o roznice w kolorach i detalach, poszczegolnych czesci

siii :)

 

jaki kolaz? pracke z glowy wale rysuje od 3 miesiacy dopiero , jescze malo wiem dlatego prosze o jak najwiecej wskazowek..

Zle mnie odebrałeś, nie chciałem Cie rozgniewać heh :) Co ja moglbym podpowiedziec, drzewka na pierwszym planie proszą się o podcieniowanie i myślę, że obiekty w oddali narysowane są zbyt szczegółowo, tam już kazdy liść na drzewku nie jest potrzebny. Chodzilem kiedys na rysunek do doktora inżyniera architekta, który skrytykował gościa za to, że rysując scenę deski z gwoździem narysował te wyrytą fakturę na łebku tego gwoździa. Czasem zwykła plama lepiej oddaje rzeczywistość niż misterna dłubanina.

 

Ponadto spróbuj przykryć te góry w tle jaką mało kryjącą warstwą szarości lub innego koloru (blue like the sky?), nadałoby to głębi w sferze koloru.

 

Powodzenia, DD

 

ps. teraz spojrzałem raz jeszcze i widzę, że obiekty nie rzucają cieni. Tak więc przydałoby się je podcieniować oraz rozłożyć ich cienie na glebie, wględem tego światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemyśl jeszcze raz porady dreamdealera

przede wszystkim poszukaj zdjęć z "mist" w tytule ;)

 

spróbuję jeszcze inaczej - z przodu wszystko się zlewa, za to w tle masz znacznie "szczegółowiej"... a powinno być na odwrót. polecam robić jednolite cieniowanie, drzewa są oświetlone zupełnie inaczej i mniej ostro niż tło ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności