Skocz do zawartości

Boolean. Pomocy!


OverRide

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Najprosciej jest tak jak pisal Huter. Najsmutniejsze jest to, iz w kazdej ksiazce o maxie jedna z pierwszych technik omawianych jest wlasnie booleen. Prawda jest taka, ze pozniej tego narzedzia uzywa sie coraz rzadziej, wkoncu z niego rezygnujac...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, nieee :P mozna prosciej :) po kazdej akcji kliknij na (wcisniety juz) przycisk bolean :) nie trzeba za kazdym razem przerzucac do poly

 

pozdrawiam :)

 

 

Ja się na booleanie nie znam ... kiedy ja to ostatnio stosowałem? Ale faktem jest to co mówi Ra ... boolean to jedno z pierwszych narzedzi maxa jakie zaczynałem opanowywać dzięki literaturze ... a feee ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerne Booleane, oczywiście maxowe jest do kitu i lepiej tego nie stosować. Popierwze robi burdel w siatce, a po drugie po zamianie z powrotem na E.Poly potrafi dodać pełno nowych krawędzi tam gdzie tego nie chciałeś.

 

Lepiej pociąc siatkę z Cut, Connect i wykasować Polygony. Jeszcze można użyć użyć ShapeMerge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego odrazu ze boolean jest do kitu?! Przeciez duzo osób tego uzywa i nie mają problemu, trzeba tylko wiedziec kiedy tego uzyc, jezeli juz wiesz ze nie bedziesz nic robic z siatką zadne konwertowanie na poly to mozna uzywac dowoli. Jak masz kilka okien w scenie to najpierw połacz ze sobą boxy a poniej daj boolean na scianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA i Huter nie kiedy booleam jest szybszy niz modyfikowanie samemu siatki :)

ja tam zawsze bylem zakolegoway z booleam nie weim co wy od niego chcecie :D

 

 

Ja nie mówie, że boolean jest zły ... przydaje się jak mamy robić finalne wycinki ;) ... ale w połowie roboty, albo na początku to raczej ... nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz ktoś chce korzytsac z dobrodziejstw Booleana to polecalbym plugin "PowerBoolean".Również prosty w obsłudze a przy tym nie kaszani siatki jak zwykły Boolean.Ale najlepszym narzędziem dla mnie stało się poly, z Booleana korzystam tylko w ostateczności gdy chce mieć coś na "szybko". Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności