Skocz do zawartości

Model 3d : Stacja kosmiczna


Mati_3D

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jak ustawic Material zeby baterie sloneczne odbijaly ladnie swiatelko :)

Jak wygladzic to co nizej :) tak zeby krawedzie sie nie powygladzaly :) skrzydla itd tylko zeby byl bardzj okrągly :D nie wiem jak to napisac :) wiec 1 rysunek to tak jak jest a drugi tak jak ma nie byc :D ale nieieem jak zrobic zeby bylo tak jak ma byc :Dwah.jpgwah2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milutko :> kiedys robilem cos podobnego, ale stracilem dysk :) Jesli to jest typowy wahadlowiec, a nie jakis wymyslony przez ciebie statek kosmiczny to proporcje sa nieodpowiednie, zobacz tutaj

co do baterii to one niekoniecznie sa tak rowno ulozone, co mozesz zaobserwowac tutaj.

I nie spiesz sie za bardzo. Tak jak mowil mintrill, zostaw wahadlowiec i dorob wiecej detali, bo kazdy detal to duzy plus :)

trzymam kciuki :) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeniosłem się w czasie? znowu 3d studio max r3? znowu scanline?

kilka porad: stacja musi mieć kolor biały (totalnie BIAŁY) aby się nie przegrzewała. baterie słoneczne winny byc skierowane w stronę słońca, zaś ich powierzchnia odbijac promienie słoneczne. na takich wysokościach nie montuje się stacji kosmicznych. umieszcza się je na niższych orbitach po to droga podróży była krótsza i ekonomiczniejsza. co za tym idzie kula ziemska winna być DUUUUŻA! na 3/4 kadru.

na żadnym ze zdjęć nie widziałem tak dziwnej korony słonecznej. użyj innych ustawień flary albo poeksperymentuj z flarą w PSie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeniosłem się w czasie? znowu 3d studio max r3? znowu scanline?

kilka porad: stacja musi mieć kolor biały (totalnie BIAŁY) aby się nie przegrzewała. baterie słoneczne winny byc skierowane w stronę słońca, zaś ich powierzchnia odbijac promienie słoneczne. na takich wysokościach nie montuje się stacji kosmicznych. umieszcza się je na niższych orbitach po to droga podróży była krótsza i ekonomiczniejsza. co za tym idzie kula ziemska winna być DUUUUŻA! na 3/4 kadru.

na żadnym ze zdjęć nie widziałem tak dziwnej korony słonecznej. użyj innych ustawień flary albo poeksperymentuj z flarą w PSie.

 

Pozdrawiam

Stacja jest biala :) tylko nie widac :) a tlo to wydawalo mi sie najlepsze :) w koncu nie chodzichyba o rzeczywistosc i to co jest mozliwe moze to rysunek z przyszlosci :P gdzie stacje beda krazyly po orbicie plutona ;P

I nie wie jak zrobic zeby baterie odbijaly slonce :) bo to bitmapa nalozona. Zreszta nawet jakby to nie byla bitmapa to bym nie wiedzial jak zrobic zeby sie swiatlo odbijalo :D

 

A jesli chodzi o slonce to moze tak http://www.gorzow.mm.pl/~mati1988k/stacjaduza3.jpg

stacja8.jpg

stacja9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze tweety to jeden z myślicieli forum!!! No tweety ładnie ładnie ;) Co do Twojej pracy Mati_3d to jak narazie dobrze idzie, ale powineneś zrobić, to co mówi tweety i IMO dodać jeszcze troche więcej elementów do tej stacji kosmicznej jak dodatkowe pomieszczenia, czy cos w tym stylu :) Pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze tweety to jeden z myślicieli forum!!! No tweety ładnie ładnie ;)

mam cichą nadzieję że to nie obelga ;)

Mati: nie podobają mi się ciemne (nieoświetlone) miejsca na stacji - winny być totalnie (całkowicie) czarne - u ciebie sa szare - wygląda to całościowo jak niezbyt udany fotomontaż rodem z NASA.

ostre cienie! w kosmosie nie ma i nigdy nie będzie atmosfery więc cienie (zgodnie z zasadami) fizyki nie mogą byc rozmyte.

brakuje mi również dwóch rzeczy:

węzeł cumowniczy (czyli stacja dokowania wachadłowców)

iluminatory (są potrzebne aby astronauci mogli chociaż widzieć bez zużywania energii)

poza tym chyba nie myślisz że ziemia (czy inna planeta) jest tak dziwnie spłaszczona.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest miejsce do dokowania wahadlowcow :) a co do pytania czym renderwuje to nie wiem o co chodzi :P mam program od 1misiaca :P ii poprostu wcikam shift + q

 

I tak serio to nie wiem o co chodzi :D z jakimis flarami czy czyms tam :D poprostu daje omni z jednej strony najwyzej slabdsze z drugiej i jest :D a Cienie poprostu shadows on :P

Troche wiecej swiatla

stacja10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ta tekstura Ziemi nadal do wymiany.

Słońce powinno być znacznie jaśniejsze - wręcz białe na środku i bez takich wyrażnych promieni.

 

Może też spróbuj zrobić odrobinę krótszą tą stację i wtedy nie będziesz musiał kombinować z kadrem, aby całą zmieścić.

 

Używasz max'a? - W takim razie pewnie scanline render. Poczytaj coś o mentalu lub brazilu.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to jak zmrużę oczy albo mzniejszę do 80x80 px to wygląda całkiem ładnie :/

 

I tak serio to nie wiem o co chodzi :D z jakimis flarami czy czyms tam :D poprostu daje omni z jednej strony najwyzej slabdsze z drugiej i jest :D a Cienie poprostu shadows on :P

no comments... chcesz się czegoś nauczyć? czy może przez kolejne kilka lat będziesz tak bezmyślnie wciskał klawisze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, to też zależy czy kolega kładzie nacisk na realizm, czy bardziej "efekciarstwo" (póki co nie mogę powiedzieć "efektowność")

możesz dodać saturna w tle, jeśli Ziemia Ci nie wychodzi, i slonce przenikajace przez pierscienie (== male skały)

pic01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostre cienie! w kosmosie nie ma i nigdy nie będzie atmosfery więc cienie (zgodnie z zasadami) fizyki nie mogą byc rozmyte.

Pozdrawiam

 

hm, jednak nie taki myśliciel...

co do cholery atmosfery ma do rozmytych cieni?!?! rozmyte cienie powstają gdy światło nie jest punktowe, tylko ma jakąś powierzchnię. a że Słońce widziane z Ziemi ma jakąś powierzchnię (małą, ale jednak), to rozmycie cieni będzie (także małe).

A to że nie ma atmosfery sprawi, że cienie będą absolutnie czarne. Ale tylko od strony "górnej" (czyli tam gdzie nie widać Ziemi), bo z od "dołu" jest dosyć mocno oświetlona Ziemia.

no i "wahadłowiec" piszemy przez h a nie ch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slonce sproboj zrobic zwyklym lense flare effect ( w video post ).. Mozesz tam go troche pozmieniac ale ogolnie niezle wyglada. Aha i zmien texturke ziemi bo naprawde wyglada dziwnie... Poszukaj na google.. Byla tam strona w ktorej tle zamontowali genialne zdjecie ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do cholery atmosfery ma do rozmytych cieni?!?!

o ile dobrze pamietam: w atmosferze fotony ulegają efekcie pochłaniania energii. w skutek tego światło jakie jest na np: naszej planecie jest o wiele mniej intensywne niż np. na orbicie. co za tym idzie obszar o mniejszej instensywności fluktuacji fotonów na skutek kolizji z elektronami atomów atmosfery, zostaje ciemny w środku zaś wygładza się na krawędziach.

wynika to z efektu powtórnego odbicia kwantów światła od elektronów jakie zawarte są w atmosferze w atomach tlenu azotu etc.

w kosmosie nie ma atmosfery więc nie ma tak rozmytych cieni jak na ziemi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skutek tego światło jakie jest na np: naszej planecie jest o wiele mniej intensywne niż np. na orbicie. co za tym idzie obszar o mniejszej instensywności fluktuacji fotonów na skutek kolizji z elektronami atomów atmosfery, zostaje ciemny w środku zaś wygładza się na krawędziach.

wynika to z efektu powtórnego odbicia kwantów światła od elektronów jakie zawarte są w atmosferze w atomach tlenu azotu etc.

 

aha :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, moze faktycznie światło na pow. Ziemi jest mniej intensywne niż na orbcie, ale to jest minimalna różnica. a poza tym to nie ma nic wspólnego z cieniami.

1) http://pl.wikipedia.org/wiki/Cie%C5%84_fizyczny

tu sobie poczytaj jak powstaje rozmyty cień (tzn. obszar pólcienia)

na wszelki wypadek zamieszam tez obrazek, jakby ktoś nie zrozumial :)

2) to co mowisz o atmosferze, to rozpraszania Rayleigha (http://encyklopedia.servis.pl/wiki/Rozpraszanie_Rayleigha) i to jest jedynie tzw. Skylight

gdyby na Ziemi niebo było czarne, to cienie byłyby identyczne jak teraz (z tą róznicą, że o wiele głebsze, bo praktycznie czarne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności