Napisano 9 Październik 200519 l Witam wszystkich. Wziąłem się (w końcu) za modelowanie organiczne. Wcześniej były głównie mechy / samochody / tym_podobne_sci-fi_rzeczy :D Na razie wrzucam początek pracy, przy okazji bawię się Silo (bardzo przyjemny modeler, jak się okazuje). Komentarze i konstruktywna krytyka mile widziane :) (zwłaszcza, że to mój pierwszy humanoidalny model) UPDATE: W sumie to jeszcze sporo grzebania będzie przy tym modelu... na koniec go chyba wyeksportuję do maxa i poprawię Paint Deform'em
Napisano 9 Październik 200519 l hmm...jesli to ma byc studium anatomii to jeszcze dluga droga przed toba..powodzenia w pracy:)
Napisano 9 Październik 200519 l Autor Studium anatomii to być może będzie jak skończę ;) Zdaję sobie sprawę z tego, że póki co wygląda to nieciekawie... :( W klasycznym rysunku 2D (np. ołówkiem) jest łatwiej (przynajmniej dla mnie). A tu, nie dość że mam bryłę 3D, to do tego wirtualną... :D Niemniej jednak, prace w toku. Wytykanie błędów mile widziane - bo po kilku godzinach modelowania tracę obiektywizm i "świerze" spojrzenie :)
Napisano 9 Październik 200519 l No wiec co do bledow, to najbardziej rzucaja sie w oczy uda (z przodu), troche chyba za ostro wymodelowane, pozatem kregoslup tez cos dziwnie sie wklesl, szyja z tylu powinna byc wypykla, kregoslup szczegolnie w miejscu wyrostka kolczystego (tak to sie chyba nazywa) mocno wystaje(tak czy inaczej to tam gdzie szyja styka sie z tulowiem :p) No i pozatem hmmm lopatki chyba ciut za male. Tak co wiecej to nie wie, ale jak bedzie trzeba to sie jeszcze zastanowie:) Nie lubie wytykac bledow, ale skoro sam prosiles:> Pozdrawiam
Napisano 10 Październik 200519 l Nie znam sie na tym za dobrze ale robiłem ostatnio podobną postać i myśle że musisz duzo popracować :] Proponował bym ci np zacząć sobie robić np samą stope, jak ci bedzie juz dobrze wychodzić , to zrobić dłoń i stopniowo głowe, bo na raz cala postac to wyłazi masakra ( a widać że nie masz zbytniego pojęcia o tym co robisz :)
Napisano 10 Październik 200519 l Przede wszystkim pozbądz się tych ostrych krawędzi. Tutaj masz refki mojej postaci którą niedawno ukończyłem może ci się do czegoś przyda.
Napisano 10 Październik 200519 l Autor Dzięki za rady, sugestie i spostrzeżenia! :) Konras: dzięki za konkretną "recenzję", część rzeczy o których wspomniałeś zauważyłem, część nie - będę poprawiał :) Wizz: wiem, że byłoby mi łatwiej, ale... problem w tym, że potrzebuję postaci człowieka w całości, i wykorzystuję to jako motywację do zmierzenia się z modelowaniem organicznym. max_1989: ostrych krawędzi będę się pozbywał na dalszym etapie, ale wiem że wygląda to na razie "kwadratowo"... dzięki za te referencje, przydadzą się na pewno. Przy czym mnie interesuje wymodelowanie nie superrealistycznej postaci, chodzi mi o zaznaczenie (wręcz przerysowanie) rzeźby mięśniowej. Poniżej są referencje z których korzystam (zmniejszyłem dla Waszej wygody rozdziałkę): Obrazki te są ze stronki http://freedomofteach.com/ (w dziale downloads można pobrać jako *.zip, są darmowe). Nie będę ukrywał, że zainspirował mnie tutorial ich produkcji, ale nie podążam za nim "vertex w vertex". Jutro pewnie wrzucę jakiś update, postaram się uwzględnić wszystkie korekty :)
Napisano 11 Październik 200519 l No to może też rzucę parę rad: 1) Bevel jest wrogiem organiki, prawie nigdy nie powinno się go używać do zarysowywania mięśni (kwestia schodzenia się siatki w narożnikach).. 2) Doradzam zaczynać od ogólnego szkicu proporcji -> progresywnie dodawać masy na różnych elementach -> po skończeniu dodać największe mięśnie na cały model -> dodać mniejsze mięśnie -> dodać detal. Takie podejście wymusza kilkukrotne powroty w te same rejony, ale zapewnia nieporównywalną spójność skończonego modelu i (wbrew pozorom) skraca jego tworzenie. Pozdrawiam,
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto