Skocz do zawartości

zmiana komputera


TrojkaT

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Chce zmienic w kompie dwie rzeczy plyte glowna i procesor, reszta jest ok :)

na cos nie drogiego : na jakiegos Samprona 2600 lub 2800 i do tego materboard (plyte glowna).

1. Czy mogl by mi ktos powiedziec jaki procesor do jakiej plyty najlepiej

2.reszta z starego kompa to Gforce IV, 2 siecowki realtek, katra dzwiekowa, nagrywakra , cd-rom, i 640 mb ram, Monitor LG 17`

 

I czy wogole te Samprony sa dobre.. prosze o komentarze i wskazowki

dzieki wielkie :)

P.S. prosze patrzec ceny i typy sprzetu ze strony

http://www.sklep.logos.pl/tomek/sklepl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jakieś uprzedzenia macie do sempronów s754 :). To naprawdę poczciwe procesorki, z bardzo korzystnym stosunkiem cena/możliwości, nie grzeją się, świetnie podkręcają. Różnica cenowa pomiędzy Sempronem 2600+ a Athlonem 2800+ sięga 230zł (ponad 80%), moim zdaniem nie warto tyle dopłacać. Kupujesz do tego Gigabyte K8NS albo Epox 8KDA3I i ... kręcisz :) Ten Epox jest wprawdzie lepszą płytą, ale ma kiepską, gorszą od GB dzwiękówkę, ale widzę że i tak masz osobną, także nie ma to znaczenia. Na boxowym wiatraczku spokojnie dociągniesz do 2400MHz.

Wpływ pamięci podręcznej np. przy renderingu jest minimalny, wręcz pomijalny, choć w grach może mieć znaczenie.

Jak mimo wszystko dołożysz do Athlona64, a nie podkręcasz, to może dołóż jeszcze te 60zł do A3000+ ? Choć i tak uważam że zamiast A64 1800MHz bardziej opłaca się zakup Sempa 1800MHz.

Jeśli masz obudowę ATX, to nie musisz jej zmieniać, ale najprawdopodobniej wymiany będzie wymagał zasilacz.

Pamięci – kingmaxy starczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak:

1. Procesor AMD Sempron 3000 64 bit o częstotliwości taktowania 1.8 GHz do gniazda 754 w wersji box

lub

Procesor AMD Athlon 64 3000+ o czestotliwosci taktowania 2.0GHz na gniazdo 754 w wersji BOX." tu sie zastanowie"

2. Płyta główna EPOX 8KDA3I oparta na chipsecie nVidia nFORCE3-250 z dźwiękiem, kartą sieciową oraz kontrolerem SerialATA

3.

2X 512MB (1024MB) 400MHZ DO DUAL CHANNEL Pamięć Ram Kingston DDR 2x512/400 CL3

4.Zasilacz i kuler (duperele)

lacznie 1000-1300 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuler masz w zestawie a zasilacz to nie taki znowu duperel, i warto się też przyłożyć do jego wyboru. Nie musisz brać pamięci sparowanych do duala, i tak w procesorach na s754 jest pojedynczy kontroler, więc możesz zaoszczędzić te 17zł.

Jaki masz budżet na wszystkie podzespoły?

Powiedz jeszcze czy masz zamiar go podkręcać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaka jest roznica cenowa mieszy A64 na socket 754 a 979, ale ja mam na tym drugim i naprawde moge polecic. 1,8ghz na boxowym coolerku (komputer stoi w bardzo ciasnej wnece, wiec generalnie nie ma wylotow powietrza) 25/35*C. Cena wychodzila ok. 600zl.

 

Obudowe najprawdopodobniej bedziesz musial zmienic, bo pewnie masz starego typu z "pionowym zasilaczem" obok proca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenna uwaga. Tzn. stara obudowa nie musi być od razu dyskwalifikacją, znajomi mają starusieńkiego PentiumMMX w obudowie ATX (midi), w którą mieszczą się nowe płyty, ale faktycznie zapomniałem, że były kiedyś „niskie grubasy”, w które nie da się wprowadzić nowych bebechów. Upewnij się najpierw jak to u ciebie wygląda, bo może jednak będziesz musiał wymienić budę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ECS nie jest ani tani ani dobry, za ok. 15zł więcej można mieć Epox 8NPA7I albo GB K8NE, znacznie lepsze na nF4 i s754, a ECSa nikomu bym z czystym sumieniem nie polecał. Choć ich seria extreme zbiera pochlebne opinie. Poza tym ta płyta jest na PEG, a TrojkaT chce zostawić sobie starą grafikę. Kupując s939 zdecydowałbym się też na zmianę grafiki na PEG, i o ile ewentualna przyszła przesiadka na Athlona FX nie jest wart takiej kasy to na X2 już jak najbardziej. Gdzieś widziałem roadmap AMD, z którego wynikało że w najbliższym czasie mają pojawić się nowe tańsze dwurdzeniówki (3200+, 3400+ i jakaś tam jeszcze, chyba 3700+) może do świąt już wyjdą. Różnicą pomiędzy s754 a s939 jest dwukanałowy kontroler pamięci, cena no i to że dwurdzeniówek nie będzie na s754 (X2 to największa zaleta przemawiająca za s939). Musisz sobie to po prostu przekalkulować, a do świąt i tak na pewno się dużo zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trojkat - ja na twoim miejscu bym bral plyte z s939 a nie 754, amd w przyszlosci raczej bedzie robic nowe procki pod to pierwsze, wiec jak bedziesz chcial znowu cos zmienic to znowu bedziesz musial zmieniac caly sprzet a tak mozesz stopniowo sie przesiadac ;)

 

krzysioo - skad tyle informacji bierzesz na temat sprzetu? :D serwisant jakis czy co? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności