Skocz do zawartości

3d we flashu??


thorgal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Też kiedyś miałem podobny problem :D

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=12697

 

 

Najłatwiej (tj. bez pluginów i bez dużego wysiłku) Jest wyrenderować obracający się model w maxie a potem normalnie przenieść do Flasha i utworzyć Movie Clip. Wtedy możesz zaprogramować żeby odtwarzał się np. po najechaniu nań myszką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie robię taką stronę na zlecenie. Wykonana zostanie w XSI a potem przeniesiona so flasha. Wszystko w oparciu o koncept abstrakcyjnej rzeźby zatrzymanej w ruchu.

Jak zrobię to dam linka. Będzie tylko szerokopasmowe wejście. Sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumielismy sie.. to nie ma byc obiekt ktory bedize sie obracal po najechaniu na niego, kliknieciu itd...

 

to musi byc tak ze uzytkownik sam bedzie mogl wybrac strone w ktora chce obrócic.. jak np w view perspektywy.. mozna obracac dowolnie we wszystkich kierunkach

 

 

wiem ze albo flash albo quick time daje takie mozliwosci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze zrozumiałem chcesz zrobić panorame (np rozglądanie sie po pomieszczeniu) to faktycznie albo render do QT i zaimportowanie takiego "filmu" do flasha. Chociaz nie dam sobie ręki obciąc ze to zadziala, znaczy czy po odpaleniu tego swf'a bedzie dzialac nawigacja (obreacanie i zoom) z QT. ale spróbować mozesz.

 

mozesz po prostu zrenderować kilka klatek pod różnym kątem kamery z jednego miejsca (jedna sciana, druga... itd) skleić to w panorame w szopie a potem import takiej wstęgi do flasha. potem maska i nawigacja - przesuwanie jpga pod maską. są gdzieś na sieci tutki do tego. nie jest idealnie ale efekt zadowalający.

 

a jeśli to coś bardziej skomplikowanego ma być to moze pogrzeb i poszukaj czegoś o shockwave3d, ale to chyba samodzielny obiekt sie tworzy i nie wiem czy sie importuje do flasha, ale jak sie uprzesz to i gre z fizyką w tym mozna zorobić (np ktoś rozgląda sie po twojej wizce... ups strącił wazon :p)

 

więcej grzechów nie pamietam

 

pozdr. i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boshe... Thorgal... pisz dużymi bo małymi ludzie chyba nie rozumieją.

 

Ludziska... chodzi o to... żeby na stronie pojawił się np. model samochodu... żeby można go było sobie chwycić z ryja... i obracać nim jak we viewporcie... robić zbliżenia... otwierać drzwi... sprawdze w domu i odpisze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to problem jest, bo czy wyrenderujesz to do QT, czy do klatek i bedziesz jakimś cudem robił nawigacje we flashu plik bedzie wazył w cholere... bo to okolo 500 klatek (ującia obiektu z każdej strony ze skokiem co pare stopni im płynniejszy ruchc checsz uzyskać tym więcej klaek) czyli małe okienko zostaje albo skaczący ruch. tak czy siak małofajnie...

 

moze poszukaj czegoś więcej o wtyczkach które dają mozliwość przeglądania obiektów 3d. znaczy przeglądarka netowa moze wtedy wyswietlać okienko direkt3d czy openGL i oglądasz obiekt jak w vieporcie ale nie wiem jak z texturami pewnie za due nie mogą być zeby sie załadowało w miare szybko...

no i najgorsze ze ktoś zeby to zobaczyc bedzie musiał pobrac specjalną wtyczkę a nie każdy lubi instalowac jakieś małoznane plugi tylko po to zeby zobaczyć czyjąś stronę www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności