Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Pocztówka firmowa


Kuciel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mnie z deczka jednak razi ten DOF na pierwszym planie. Przecież mozna go usunąć, pokazać te gałązki. kto powiedział, że to nie ma być kadr ostrego zdjęcia? W ogóle kompozycyjnie te bąbki + DOF rozsadzają tą pracę. Zwłaszcza DOF tak działa. Ma sie ochotę az cofnąć, żeby wyostrzyć obraz na pierwszym planie. Nikt tak nie zbliża oczu do igieł, to budzi skojarzenia podobne do przytulania kaktusa. Bombki zresztą moim zdaniem powinny mieć wyższy parametr reflection, albo byc znaaaacznie bardziej matowe, bo na razie sa po prostu brzydkie: ani sie nie błyszczą jak psu oczy, ani nie są matowe. ja wiem, że aby uzyskac realizm nie wolno przesadzać z reflection, ale akurat bąbki jako jeden z niewielu obiektów wymagają zdecydowanego, wysokiego parametru reflection. Może zresztą specular przydałoby sie jeszcze podnieść? I... nie wiem czemu, ale ta rozmazana plamka świecącej lampy w HDR sprawia wrażenie, że użyłeśw materiale algorytmu typu anistrophic...

Poza tym więcej tych gałązek daj. I inne drzewko, nie świerk. Przecież nic nie ma krótszych igieł, niż świerk. Pokaż mi jedną klasyczna pocztówkę, na której masz gałązki świerku a nie jodły. Świerk nie jest reprezentatywny.

No, tyle z mojej strony... a reszta mi się podoba. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulki - dzieki :)

 

Shogun - to sa babki z plastiku, do tego kto powiedzial ze to ma byc ostre zdjecie ? przeciez to moja kompozycja i jest w dziale skonczone a nie w WIP-ie, do tego ja lubie swierki i dla mnie sa ladne, a materialy robilem inaczej niz myslisz, wiesz ze ja jestem inny ;)

 

papa - jesli wyglada jak to okresliles "pocztówkowo" to znaczy ze spelnilem swoje zadanie dobrze bo tak mialo wygldac, a chodzilo o to ze niechce robic zdjecia bo lubie projektowac 3d :)

 

tyle z mojej strony i dziekuje za komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuciel, ja rozumiem, że to jest twórczość własna, ale klient nie będący grafikiem nie doceni Twojej pracy, ma tylko dwa kryteria: ładne/brzydkie. Jesli to ma być pocztówka dla klienta, to czy spełnia ona funkcję reprezentacyjną twoim zdaniem? Spójrz na to jako na coś, co ma zachwycić klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nec Hercules... Ty nie patrz na oklaski, choc sa miłe, tylko przemyśl te wypowiedzi, które są krytyczne. Wiesz, co lubię w mandze? To, że tam każda kreska i kontur jest wręcz idealnie dopracowana. To wynika z japońskiej menalnosci dążenia do ideału i niezadowalaniu sie połowicznymi rozwiazaniami.

Zrób z tego dzieło a nie prackę w rozumieniu słownika DigArtu. Postaw na jakość, a nie na ilość. ja wiem, że potrafisz i właśnie tego się po Tobie spodziewam. Gdybym myslał inaczej, to zamiast Cię dusić machnąłbym ręką. Nie pamietam, kto, ale ktos na forum ma genialny podpis: "pragne dokonywac rzeczy wspaniałych ale moim głównym obowiązkiem jest wykonywanie rzeczy koniecznych i małych tak, jakby były wielkie".

 

To nie powinna być byle pocztówka. To powinna byc pocztówka, którą ludzie mogliby sobie postawić na stole tak, jakby to była szopka krakowska.

Ciekawe, jak byś to wykonał, gdyby tematem najblizszej bitwy była pocztówka bożonarodzeniowa? Nagroda główna: oryginalny max 8.

 

Paweł, Ty prowadzisz firmę. To jest walka o klienta i na rynku nie ma miejsca na średnią jakość. Ty o tym doskonale wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I... nie wiem czemu, ale ta rozmazana plamka świecącej lampy w HDR sprawia wrażenie, że użyłeśw materiale algorytmu typu anistrophic...

Ok. A teraz po polsku:D

 

Mi sie ogólnie podoba choć...fucktycnie tam chyba kuleczki z tego łancuszka w powietrzu wiszą. Ale i tak większość klientów jak to znajdzie w skrzynce to wyzwi "kogoś", że im śmieci podrzuca a potem to wywali:) Ale to juz nie twój problem przecież:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności