Skocz do zawartości

wizualizacja stacji odwadniania osadów


narwik

Rekomendowane odpowiedzi

klient to producent aparatury procesowej

cel wizualki - pokazy na targach i jak zwykle 'do internetu plus wybrane ujęcia do katalogu'

czas realizacji, cztery tygodnie plus jakiś czas na przygotowania

animka trwa prawie 2 minuty i waży 48m

http://osk.polhost.pl/~narwik/folder/05_CR_mpeg640.avi

 

ciężką pracę w maxie wykonał Paweł Pluta, potem poprzerzucałem część modeli do modellera i przystosowałem wszystko dla lightwavea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nikt nic nie napisał ??

No to bedę pierwszy

 

Jeśli chodzi o modele i materiały to nie ma się do czego przyczepić, jest całkiem dobrze. Muzyczka też nieźle pasuje.

Ale IMO przydałoby się kamerę uspokoić. Przez 2 minuty tylko na chwilke kamera się zatrzymuje. Chyba za dużo cięć, przejścia wydają się w pewnym momencie być monotonne.

Jak sciągałem filmik to spodziewałem się po nim krótkiego wyjaśnienia na czym polega odwadnianie osadów. Może kamere trzeba było przeprowadzić po ścieżce od mokrych do suchych osadów, bo tak naprawde po obejrzeniu tego dalej nie mam zielonego pojęcia jak przebiega odwadnianie osadów ;>

 

Ogólnie całość na plus, podobało mi się

Jak masz wiecej takich animowanych wizualizacji to zamieszczaj

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjaśnienienie co i jak tam działa to wziął na siebie dział marketingu CR w postaci zamówienia lektora

za kamerę to już dostałem po uszach od kumpla, jakoś nie wpadłem na to że wypadało by pokazać 'panoramę'

w skrócie chodzi o to, że szlam jest pompowany do mieszalnika - tam gdzie tworza sie te 'kuleczki' pod wpływem połączenia z polimerem podawanym z tego 'akwarium'

potem te granulki są prasowane na taśmach na coraz mniejszych wałkach co daje coraz większą siłę nacisku, suche płaty spadają do ślimaka

taśmy płukane są wodą

grupą docelową jest kadra inżynierska w wieku czterdzieści, pięćdziesiąt pare lat, i oni wychwytują z tego obrazu takie rzeczy że głowa staje w poprzek

 

co do muzyczki, sama w sobie nie stanowiła przedmiotu zlecenia i klient dostał samą grafikę, ale i tak mam mieszane uczucia co do umieszczania udzwiekowionej wersji na sieci bo jeszcze nie skontaktowałem się z żadnym zaiksem...

 

 

a inne wizualki, prosisz, masz

montaż listew przypodłogowych

http://osk.polhost.pl/~narwik/folder/05_listwaa960.avi

15M, 19", czas przygotowań - prawie 2 dni, czas renderowania - 5 dni

chm, długo dosyć trwał etap prac, ale miałem kosmiczną zagwozdkę z plikiem nadesłanym przez klienta :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukazanie ruchu taśm to jest to czego za wszelką cenę starałem się nie robić

są ustawione na sztywno

 

żebyś wiedział ile było uwag a propos szybkości obrotu tego wałka z dziurkami, zakresu swobody łożyska w pokazie sterowania przesuwem taśmy, czy szybkością transportu mazi...

niestety im więcej dosłowności w przedstawianiu zjawisk tym dłuższa lista uwag, a czas, jak to czas, ucieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta druga wizka mi sie podoba: prosta, przejrzysta. Niedługo się nad nią męczyłeś a wyszła całkiem fajnie.

Przecież i tak najważniejsze jest, żeby praca się podobała klientowi. Specjalista od odwadniania osadów zwraca na inne rzeczy uwagę niż ludzie z forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jak dla mnie bardzo fajnie wykonane :) no i to ze cos sie dzieje, a nie sma rendering :d

 

dzięki

samo animowanie tego ustrojstwa polegało głównie na stosowaniu sztuczek, hmm, chociaż sztuczek w sumie tylko dla laików bo dla grafika to rzeczy normalne : )

najgorsze zawsze jest walczenie z procesorem i czasem na renderowanie

 

> A plik 47MB dosc syzbko sie sicgnal /3min 45sek :)

 

nom, zrobiłem testowo plik mniejszy ale był koszmarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności