Skocz do zawartości

Obrazek konkursowy


PSychu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam serdecznie!

 

Pisałem posta,to oczywiście aktualizacja systemu...no nieważne...

 

Moje zdanie brzmi tak:

-bardzo podobaja mi sie postacie ,maja ładne kolory i detale,ale miejscami są rozmazane, co nie wygląda zbyt ładnie

-na scenei panuje niezły śmietnik,cięzko sie w tym wszytkim połapać,dopiero po jakims czasie zauważyłem ,że to szuflada...

-perspektywa też niestety szfankuje, w sumie mozna to zaliczyc do poprzedniego punktu,widać jakieś próby(rozmyte ksiażki w pierwszym planie),ale trzeba to jeszcze poćwiczyć...

-jeśli mozesz powiedz coś wiecej o swojej pracy i co to za konkurs

Na koniec powiem ,że sam bym tak nie zrobił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje pierwsze kroki w cg, wiec wszelkie uwagi krytyczne sa dla mnie bardzo pomocne.

 

Paul_PL:

- Jesli pozwolisz zaczne od konca:

Konkurs ten sam co OmeN2501, czyli "Spectacular" na CG.

Wzialem w nim udzial przez czysty przypadek, bo gdybym wiedzial jakie "rekiny" tam plywaja chyba bym sie nie odwazyl... (zaczynalo sie dosc przecietnie a potem wstyd bylo nie skonczc).

Moja pracka: Mala "Wyspa skarbow" opowiada o tym co moja coreczka zrobila, kiedy dorwala sie do mojej szuflady ze starymi ksiazkami i komiksami. Powycinala z okladek stworki, herosow i zaczela sie nimi bawic... Moj obrazek mial przedstawiac co dzieje sie w jej wyobrazni, kiedy sie nimi bawi.

 

 

-na scenei panuje niezły śmietnik

 

...niestety z racji braku doswiadczenia i podstaw w zakresie kompozycji zamiast zrobic smietnik w szufladzie, zrobilem go chyba w calym obrazku.

 

- perspektywa:

 

-widać jakieś próby(rozmyte ksiażki w pierwszym planie)

 

Trafiles w sedno. Dopiero po uwagach w moim threadzie podjalem probe ratowania tego smietnika. Niestety nie mialem juz czasu na zmiany w kompozycji i erzac w postaci rozmytych ksiazek byl moim jedynym ratunkiem ( mam 128 RAMu i HD 4Gb ((1,1Gb free space)).

Z racji tego ze musialem podzielc obrazek na trzy osobne pliki, pracowac na nich oddzielnie (tablet mial dwusekundowe opoznienie na pelnym obrazku) i splaszczac warstwy, nie bardzo moglem sobie pozwolic na eksperymenty i zmiany.

 

- postacie:

 

-ale miejscami są rozmazane, co nie wygląda zbyt ładnie

 

 

Tez trafione, po prostu troche czasu zabraklo...

 

 

Deus:

 

-Troche brakuje mi tu "spójności"

 

 

Dzieki za lagodne traktowanie, postaram sie poprawic.

 

 

Pa6L0:

 

-podoba mi się ta dłoń na pierwszym planie i pudełko...

 

 

No to mnie juz dobilo... miala byc ksiazka...

(Akurat jestem glogny, wiec chyba zjem swojego wacoma)

 

Serdeczne dzieki za uwagi i poswicony czas.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sens obrazka wydaje sie bardziej klarowny.Wczesniej nie zajażyłem, że to dziewczynka pocięła okładkę...Brakuje w takim przypadku jakiegos 'dowodu zbrodni',np. nożyczek w jej rękach(tylko takich z okrągłymi końcówkami!).

Cóz, nie zrażaj się, nie jest źle! Więcej juzsie nie mądrzę.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy raz to nie ma się czego wstydzić. Faktycznie rozmycia nie dają dobrego efektu więc na przyszłość trzeba to skorygować. Bardzo to kolorowe, fajna książka ogólnie pic się wybrania. No ale jak to bywa ze wszystkim w tym życiu żeby było lepiej to potrzeba dużo potu i krwi. Życze wytrwałości (której również sobie życze ;) )

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz tak: w żaden sposób nie doszedłbym do tego że to jest w szufladzie[prędzej w jakimś drewnianym pudełku]

 

i chciałeś przedstawić co się dzieje w umyśle dziewczynki kiedy ona tnie twoje książki ale te potwory na obrazku w zaden sposób nie pokazują że chodzi o pocięcie książki......moze gdybys narysował potwory które siedzą nad książką i ją drapią pazurami, norzyckami i wszędzie lecą wióry i ścinki itp to bardziej by do mnie przemawiało. tak czy siak obrazek technicznie wykonany nie jest bardzo źle więc pracuj dalej i jak chcesz przekazywać jakąś treść to rób to na początku w bardziej prosty sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paul_PL:

 

- No zesz jasny gwint! Takie nozyczki z zaokraglonymi koncami codziennie zabieram mlodszemu szkodnikowi (nauczyla sie od starszej siostry, ale preferuje moje rysunki).

Az sie dziwie ze na to nie wpadlem, ale od polowy konkursu bylem spiety jak baranie jaja. To faktycznie usawilo by sens tego obrazka.

Na pewno sie nie zrazam, co najwyzej wk####!! na swoje niedouczenie, ale to mnie tylko mobilizuje.

Madrzyj sie madrzyj... (jesli to nie problem), naprawde bardzo to sobie cenie.

 

serio:

 

- Tak naprawde to moja trzecia pracka w shopie. Druga pokaze dzisaj (wiekszy kawalek mojego avatara). Prosze tylko nie komentowac oczu, bo nie chcialbym sluchac tego po raz kolejny, a pierwszej nie pokaze z szacunku dla oczu i nerwow forumowiczow.

Co do rozmyc, to w oryginale nie ma aztakiego mydla (wkleje pare zoom 66%-bedzie lepiej widac bledy), ale faktycznie, sporej czesci nie zdazylem wykonczyc.

Dzieki za zyczenia, mam nadzieje ze wytrwalosci mi nie zabraknie (w poniedzialek chce wystartowac z WIP w moim thredzie)

 

Pa6L0:

 

"w żaden sposób nie doszedłbym do tego że to jest w szufladzie[prędzej w jakimś drewnianym pudełku]"

-skladam to na karb moich marnych umiejetnosci konstruowania szuflad

 

-moze gdybys narysował potwory które siedzą nad książką i ją drapią pazurami, norzyckami i wszędzie lecą wióry i ścinki itp to bardziej by do mnie przemawiało.

 

-widac nie mniejsze problemy jak z rysowaniem mam z wyrazaniem wlasnych mysli. Potwory naleza do swiata wyobrazni mojej coreczki, wiec one zyja wlasnym zyciem,

a scinki i wiecej pocietych okladek faktycznie nadaly by scenie wiekszego wyrazu, na co niestet wpadlem zbyt pozno (pocialem tylko jedna).

Pracowac dalej z pewnoscia bede, ale co do przekazywania tresci w prostszej formie to bede mial z tym na pewno sporo klopotu.

 

Pozdrawiam i zycze powodzenia.

 

ZOOMY:

 

Untitled-2.jpg

Untitled-3.jpg

 

Untitled-1.jpg

 

i moja pracka sprzed 3 miechow

 

concept-in-progr021c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi sie podoba.Ten balagan w kompozycji zmusza do szukania sensu w obrazku i daje wrazenie dzieciecego swiata o ktorym wspomniales.Reka na zoomie wypas...a druga pracka..lol.ten stworek ma mine jakby jeszcze 2 sekundy temu byl elektrykiem z lubieszowa i wlasnie sie zmienil w to cos:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o technicznych aspektach juz pisali, ja dodam cos z innej beczki. Nie to zebym byl jakos specjalnie bystry ale od razu pomyslalem ze to szuflada widziana oczmi dziecka. Ten fantastyczny chaotyczny swiat jaki rodzi sie w jego glowie jest tu bardzo ciekawie przedstawiony. Co prawda myslalem ze to jakies zabwki/figurki ale co tam - przekaz dotarl. Naprawde swietny pomysl miales :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie obrazek ma braki, ale broni się odważną kolorystyką i pomysłem. Ja bym nie kombinował z nożyczkami, bo przecież (jeśli dobrze zrozumiałem) chodziło o to, co dzieje się w wyobraźni dziecka, a nie o ilustrowanie procesu wycinania postaci z książek.

 

Tak od technicznej strony - konstrukcja dłoni na pierwszym planie od strony anatomicznej jest dyskusyjna ;)

 

Biorąc pod uwagę, że to twój początek w PS - gratuluję rozmachu i cierpliwości (128 mb ram - to chyba cud, że PS w ogóle pracował :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności