Skocz do zawartości

Prognoza pogody


miwt

Rekomendowane odpowiedzi

siema ostatnio cos duzy ruch w 2d to zeby nie bylo ze nic nie robie tez cos dorzuce:D...a tak na powaznie to tym razem beda wektorki...jest to taka plansza do szkolyw rozdzialce 800x600 ....oczywiscie pracki temat tez byl wymyslany przez nauczyciela a my mielismy zrobic do tego plakacik z mapka i jakimis wyjasnieniami oznaczen...w sumie zajelo mi to troche kolo 5 godzin...a prawie wiecej niz polowa czasu zajelo towrzenie tych durnych konturow Polski...w sumie prace skonczylem okolo 3.30 w nocy i mam juz jej serdecznie dosc:)...no ale postanowilem ze skoncze i skonczylem...zapraszam do ogladania i krytyki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tweety-no napis sparawia takie wrazenie na tej rozdzialce bo pod nim jest jeszcze jeden taki sam napis tworzacy cien...ale masz racje troche rozmazane to wyglada:(

dino-no myslalem nad jasnymi chmurami ale zdecydowalem ze kiepsko je bedzie widac na zolci i jasnej zieleni...a tak po za tym to z deszcze zwykle pada z ciemnych chmur dlatego postawilem na ten kolor:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolegaalek-pracka jest cala robiona wektorami w corelu...czyli trza bylo sobie znalezc jakas mape polski i ja odwzorowac a potem te wszytkie wyzyny i niziny...a co do legendy to juz nie mialem nerwow i sily i chcialem to tez zrobic bez zadnych glupich tabel:D zeby zbytnio nie zasmiecac calosci

LISEK-wyzsza szkola sztuki i projektowania w lodzi...a pracka byla taka zadana gdyz na jednym z przedmiotow uczymy sie na chwile obecna corela...wiec skads ta wiedza o nim sie musi wziasc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę szczery: niepodoba mi się. Oto dlaczego:

 

Typografia leży, czcionki raczej nieciekawe no it en cień pod tytułem...przypomina mi czasy Scali MM 100 ;) ewentualnie wordart. Kolorystyka też nie za ciekawa, mało co widać. Kolory wyblakłe. Cienie pod chmurkami psują czytelność a i same chmurki (słoneczka) raczej nie wyszły za bardzo. Brakuje ogólnej spójności i pomysłu, głównie na kolorystykę. I nieco oldschoolem pachnie :) Mapka przedewszystkim nie spełnia swojej finkcji informacyjnej (mało czytelna), a to jest najważniejsze w tym przypadku.

 

Sorki że tak "z góry na dół" ale chyba chodzi o konstruktywną krytykę w tym wszystkim :)

 

Wyczytałem że miałeś problemy z konturami Polski, ktoś w sieci udostępniał za darmo mapę Polski w wektorach, z podziałem na województwa, poszukaj na http://www.webesteem.pl na forum.

 

Pozdrawiam, powodzenia w dalszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no dzieki ...taka krytyczka mi sie przyda...na swoje usprawiedliwienie moge dodac tylko ze corela poznalem niedawno ale nie bede sie usprawiedliwial:p

 

co do przemyslenia zbytnio czasu nie bylo bo to bylo z jednego dnia na drugi zadane wiec poprostu siadlem i robilem a ze znam tylko poki co podstawowe funkcje to wyszlo jak wyszlo...co do sloneczek to sa skopane tak samo jak chmurki...bo cos mi sie skopalo i nie moglem ich skopiowac tylko wszytko pojedynczo robilem a godzina robila swoje:)

 

co do czytelnosci to ja osobiscie widze tu wszytko i nic mi nie wadzi...ale pewnie mam inne spojrzenie na to bo wkoncu jestem tego autorem...no i jeszcze kolorystyka...uzylem dla kontrastu specjlanie ciemne barwy w odcieniach ktore lubie:)

 

no i ostatnia rzecz czyli typografia o niej niestety nie mam pojecia:(...nic nam nikt nie mowil...dobra to na tyle dzieki za slowa krytyki:)

 

 

ps. a co do pomyslu to masz racje ze jest prosty i kiepski gdyz chcialem zeby nie bylo problemu w zrozumieniu przekazu wsrod calej spolecznosci ...gdybym to robil dla siebie poszedl bym calkiem w inna bardziej artystyczna i zwariowana strone...ale wrazie czego nie chcialo by mi sie tego poprawiac po korektach tymbardziej ze wczesniejsze zadanie tez na tym przedmiocie dalo mi niezle popalic ....wiec poszlem w porstote z lat 90:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodze sie z vorkiem ze typografia jest nienajlepsza, poza tym czarne chmurki to jakies nieporozumienie, wygladaja jak haldy wegla :]

i nie wiem czy w mapce pogodowej potrzebne sa rozroznienia wysokosci terenu, bez nich przekaz bylby chyba czytelniejszy (i nie mialbys problemu z kolorem chmur :p )

a tak pozatym to wogole przyjemna ta mapka :], dla odmiany akurat sloneczka mi sie podobaja:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności