Skocz do zawartości

Projektowanie samochodów - moje projekty


-Dino-

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 219
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ooo:)...bajer podoba mi sie...a bylby jeszcze lepszy gdyby nie twoje ulubione kolorki:D...jak masz mozliwosc to dzargnij go albo nastepnego w takich odcieniach jak jest od prawej strony z tylu...z jakas domieszka blekitu z nieba albo cos w tym stylu bylo by o wiele lepiej:)...do designu nie mam zastrzezen bardzo fajny,kola i perspektywa tez na poziomie:)

aaa masz + ze nie ma tyle czerni co zwykle bo ona zagracala troche rysunek a tu jest czysto i przejzyscie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie są wcale takie złe:p. NIE rób takiego tła Dino, strasznie odciąga uwagę (złudzenie chropowatości) i wychodzi przed auto a powinno być zupełnie na odwrót. Co ci mogę jeszcze powiedzić:) wyrabiasz się Dino oj wyrabiasz się:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... dzieki za opinie...

 

chcialbym teraz zadać na forum publicznym poważne pytanie, bo mam straszne problemy z pomyslami... co sprawia że pomysly od innych podobają się widowni a innych nie, i co zrobić żeby mieć ciekawe orginalne i posiadające wlasny niepowtażalny styl i klimat-pomysly? I jak ćwiczyć wyobraźnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie byłby to wątek o samochodach, poleciłbym obserwować otoczenie poza domem. na chwilę oderwać pióro od tabletu i przejść się gdziekolwiek (miasto też może być inspirujące)

 

ja tym sposobem zrobiłem już prackę o śmietnikarzach, dresiarską stronę Krzywa Akcja, speed z liściami i Mongolską Dzielnicę :)

ciekawe pomysły "całkowicie własne" przychodzą wcześnie mi rano, albo późno w nocy. na wszelki wypadek trzymam zawsze blisko siebie długopis

 

w samochodach nie umiem nic poradzić niestety, dla mnie to totalna abstrakcja i czysto geometryczne formy - próbuj udoskonalać albo łączyć istniejące pojazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noooo dino nie przegladam wszystkich stron ale ta syrena jest zajebista- fajnie odchodzi ten zolty w niebieski z tylu- taki kontrast . Jedynie do czego mozna sie przyczepic to kierownica- po cholere ona- jak widac i kierownice to i delikatny cien foteli powinien sie pojawic oO No ale to szczegol...koła fajnie blyszcza- ajjj:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem niemal cały wątek, i z projektu na projekt coraz lepiej :) Czasem nieco perspektywa kuleje. Na którejś stronie wrzuciłeś skanowane bodajże szkice "ołówkowe" - bardzo fajne. Jeżeli dobrze zrozumiałem, to pracujesz na tablecie open xxl - w takim przypadku to chyba lepiej zrobisz skanując szkic i w photoshopie już tylko renderując. Polecam inwestycję w wacom'a ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej DINO,

Brawo za zapal tworczy, jest naprawde bardzo wazny , obserwuje cie i robisz duze postepy, czego mi brakuje w twojej tworczosci to 100% zdecydowania co do idei, juz nie bede sie rozpisywac na temat techniki, bo masz ja opanowana, ale to tylko medium.

Teraz zaczyna sie cala zabawa w wykorzystywaniu jej do szukania innych form pojazdow.

Pozatym uwazam ze powinienes bardziej posiedziec przy danej koncepcji, nie skacz z kwiatlka na kwiatek, wyszukuj nowych rozwiazan, rysuje je.

Rysuj jeden model z kazdej strony, opowiedz o nim maxymalnie duzo, tak zeby patrzac na niego bylo wszystko czytelne i jasene,

Jak sam przeglądniesz swoje szkice na tej stronie wyciagniesz wnioski ze prawie kazdy jest rysowany w tym samym widoku ( rozne strony tylko)

pozdrawiam

BODJO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trafne uwagi - wlaśnie tego mi bylo trzeba żeby powiedzieć co tu nie gra.

Moje prace stają się nudne i monotonne, nie zmieniam perspektyw i nieszukam nowych, może dlatego że niepotrafie w innych - teraz zrozumialem dużo rzeczy i bede staral sie je niwelować! dzieki i prosze o więcej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na projektowaniu samochodów, więc nie wiem jakie trendy/konwencje panują w tego typu rysunkach. Jednak nie jestem pewien, czy na każdym rysunku powinieneś "gubić" kontur (kontÓr?) kół. Najczęściej gubisz dolną część kół, i czasem jest to fajne, a czasem wydaje mi się nieuzasadnione. W niektórych twoich szkicach aż się prosi o dokładniejsze określenie formy.

 

To tylko takie moje wrażenia, możliwe się mylę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu ogladajac twoje prace dino odnosze wrazenie ze wiekszosc samochodow jest (nawet jesli sa innych firm) przerabiana na stylistyke alfy romeo + troche bardziej masywne...

 

w sumie to na plus, ale jakos 90% samochodow mi jakos alfowato wygladaja, nawet ten speedpaint z suvem mitsubishi

 

co do kol rzeczywiscie czesto sa jakby przyduze ....

pozdrawiam

 

ps i tak rysunki sa super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm no troche takie pancerne, z plastiku nie robi sie pancerników :p

Rysujesz utopie chyba że tam jest peryskop, przecieżnie ma miejsca na głowę od dolnej krawędzi szyb do dachu ja rozumie że szukasz ciekawej lini ale zreflektuj na to że ta nie odpowiada na jeden z podstawowych parametrów jest więc strata czasu.

Ubiez to w Cadiego daj na czarno szyby małe felgi durze sprawdzi sie w gettah.

wczesniej było lepiej to tyle o lambo.

po za tym fajny rysunek, coć troche dzikie koloty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności