Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Honda s2000 -tuning


Luszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Oto moja nowa pracka, postanowiłem zrobić honde, ale inną niż wszystkie :)

Oceniajcie, wiem napewno lakier= nędza ;\ nie potrafię zrobić lepszego, żaden tutek nie pomaga, jest to raytreced + fallow. Render standardowy + blur, color balance i lans efekt.

POZDRAWIAM !!

 

 

hondas2000201nl.th.jpg hondas2000306vl.th.jpg hondas2000519bl.th.jpg

hondas2000602ot.th.jpghondas2000403if.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja rozumie że to tunning ale jakoś kompletnie mi to auto nie przypomina hondy s2000, jakoś wogóle podstawowe linie nadwozie nie pasują mi

 

no i przedstawienie modelu nie najlepsze, za ciemno i strasznie to jakieś rozmazane wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze

hkropinski- dzięki za pierwszego komentarza :) czułem że moj tuning nie wszystkim przypadnie do gustu :D

illy- rendery są trudne choć wydająsie banalne więć jeszcze poćwicze

chudy- jest to w 100% honda s2000 wykonana wedłóg blueprintów zmieniłem jedynie zderzaki, i progi. Tu pare ujęć na neutralnym gruncie ;)

 

hondas2000802zf.th.jpg hondas2000812oq.th.jpg

hondas2000821jt.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pokaż jeszcze model bez materiałów, jak narazie to brakuje troche chamferowania, m.in. z tyłu.. bez materiałów będzie dokładnie widać co "spłodziłeś" :P

 

ja bym dał to do wipa i poprawił conieco bo model nie jest zły chociaż to nie jest raczej s2000 :P ale to moje zdanie. moge powiedzieć, że światła z tyłu są podobne do s2000 ;]

 

a co do blueprintów: ja nie wątpie że jest zgodny z blueprintami, ale nie pokazują dokładnie jak wygląda dany element, one pokazują jedynie zarys samochodu; żeby coś dokładnie zrobić to niestety trzeba pooglądać kilka zdjęć ;]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas pracy nad tym modelem korzystałem z całego albumu zdjęć hondy, jednak i to nie zawsze pomoże idealnie odwzorować pojazd ;\

ale praktyka czyni mistrza :) następne bedzie lepsze :D - musi być lepsze :|

 

A tuning ma to do siebie, że auto w niektórych miejscach odbiega od orginału, mi zalerzało tylko na zderzakach i progach, reszta niezgodności to brak umiejętności :D

pare fot :

 

hondas2000833an.th.jpg hondas2000861kz.th.jpg

hondas2000847va.th.jpg hondas2000855zd.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pocwiczysz i bedzie cool :) Ale i tak jest dobrze. Nastepny tuning dokladnie przemysl - najlepiej wydrukuj sobie referki i dorysuj sam od siebie taki zderzaczek czy cos tam, a pozniej skaner -> Max -> render i gotowe :) Za to troche mnie niepokoi twoja siatka - jest... hmmm... dziwna... no ale kazdy ma swoje sposoby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatka to line + surface- co pewnie wiesz, bez mesh smootha bo by mi kompa zawieszało za bardzo :\ na maske jedynie dałem mesh smootha (czy jakoś tak to sie pisze)

chciałem by była maxymelnie prosta w budowie ale oddawała kształt auta :)

 

Co dokładnie cie niepokoi w mojej siatce? jak możesz to opisz, postaram sie uniknąć w przyszłoci.

 

dzieki za posta i rady :) (musze kupić skaner )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie w siatce niepokoilo mnie to co napisales... ze na masce masz MS a reszta zrobiona za pomoca modyfikatora surface - maske tez mozna bylo zrobic poprzez surface tylko dac wyzszy stopien jej zageszczenia. Ale ogolnie to dobrze mowisz - jezeli Ci komp pewnych rzeczy nie wytrzymuje to dobrze wybrales - jezeli chodzi o sposob modelowania. To jest jakies wyjscie :) Wg mnie jestes na dobrej drodze. Zastanow sie nad modelowaniem lowpoly jak masz slabego kompa - tam tez mozna poszalec i zrobic cos super fajnego cieszacego oczy 8) :) Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nogdy nie próbowałem zabierać sie za lowpoly, nawet nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie modeluje sie przy wykorzystaniu tej techniki, ale wszystko jest do nauczenia :)

faktycznie zamiast MS moglem dać większe zagęszczenie siatki, nie obciążał bym kompa a efekt ten sam JAKI CZŁOWIEK JEST NIEDOMYŚLNY ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności