Skocz do zawartości

wybor plyty i procesora


lobo

Rekomendowane odpowiedzi

witam.powoli nadchodzi czas dla mnie na zmiane plyty glownej i procesora.zwaracam sie do was z pytaniem dotyczacym wyboru tych podzespolow pod katem wykorzystania ich przy pracy z grafika 3d.prosilbym o jakies sugestie dotyczace modeli.ja sam mysle o wyborze procesora z amd.prosze o porady jaki sprzet i co wazne za rozsadna cene-sprzet nie musi byc aktualnie najnowszy na rynku,mylse o okolo 700pln za plyte+proc i tym prosze sie kierowac.doradzcie mi cos:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Za 700 zł płyta + proc i do tego AMD, to chyba zostaje Sempron 2500+ 64 bit + jakaś fajna płyta do podkręcania. Bez problemu powinno sie dać wyciągnąć 2000Mhz po podkręceniu i pewnie będzie lepszy wtedy od tego pentiuma z linka. :P

 

Niestety na płytach głównych sie mało znam więc ktoś inny musi doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80323666

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79973911

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80277991

 

To wyglada na ciekawa oferte. Podobno semprony na socket 939 sa lepsze odrobine w wydajnosci oraz znacznie lepiej sie kreca od tych na socket 754.

Jak widac juz za 600zl mozna dostac taki zestaw. A do 100zl ktore Ci zostanie mozesz dorzucic 50-60zl i masz dodatkowe 512MB ramu. Albo zostanie Ci na piwko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawisz blood_brother tylko wszystkie plytki ktore polecasz nie maja agp tylko PCIX a jestem prawie pewien ze Lobo ma grafike na agp. (stad moje pytanie o aktualny konfig) Za taka kase chyba jednak bedzie skazany na s.754. + Sepek jakis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam starego juz jak na te czasy athlona 1700+xp na plycie epoxa i karte graficzna gf4 ti4200 64mbram na agp oczywiscie do tego 512 ramu na ddr,no ale...plyta sie cos sypie powoli bo mi ram zle wykrywa,sprawdzalem inne kosci i tak samo.sadze ze wejscia na ram padaja.no a pozatym wystarczy popatrzec na kondensatory na plycie...tykajaca bobma zegarowa gotowa spalic mi wszystko..

 

oo79- co do pentiumow to jak jakos tak na bakier od zawsze jestem:Pwole amd.ale dzieki za rade

 

pelny moj konfig teraz to : amd athlon xp,1466mhz (1700+)

epox ep-8k3ae(zintegrowane audio)

2x256 ram ddr ( z czego jedna kosc kij wie czemu wykrywa od pewnego czasu jako 128 i tak mam tylko 384 ramu...:/)

dyski 20gb i 200gb segate a reszta to raczej nie wazna

aha teraz sobie kupilem zasilacz 350 bo stary sie ulotnil...mylse ze ta 350 udzwignie jakiegos semprona(np 3000+) i cala reszte+planuje jeszcze 512 ramu.a co plyt glownych to kumpel polecal mi gigabita...co o tym sadzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki zestawik jak wczesniej Ci proponowalem powinien byc ok bo sobie przypomnialem ze ta plyta gigabyte'a ma zintegrowana karte graficzna wiec na poczatek wystarczy. I tak jak mowilem do kwoty ktora Ci zostanie dorzucasz troche kasy i masz 512MB ramu o ktorym piszesz ze planujesz. Ewentualnie mozesz sprzedac stary sprzet i akurat bedzie na ram. Moze nawet udaloby sie uzbierac na 1GB i na piwko by zostalo.

Ja za te kwote wzialbym ten zestawik. Tym bardziej ze powoli nalezaloby sie przesiasc na platforme 64 bitowa. Ale ostateczna decycja nalezy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kary graficznej to wolalbym miec swoja stara narazie a pozniej w miare mozliwosci kupic nowa, i dlatego tez wybor plyty jest dosc waznya plyta z zaintegrowana karta chyba odpada.a tak na marginese co to sa te gniazda pcix??bo ja troche sie ostatnio zgubilem w sprzecie?czy pcix jest lepsze od agp i czym sie rozni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCI Express to nowy typ zlacza. PCI Express x16 jest nowym zlaczym dla kart graficznych i powoli wypiera agp z rynku. A co do tej karty zintegrowanej to moim zdaniem jest ona zdecydowanie lepsza od Twojej aktualnej gdyz ma wlasciwosci podobne do wszystkich geforce'ow z serii 6xxx.

"GeForce 6100 zawiera zintegrowany rdzeń graficzny, który oferuje pełne możliwości układów z rodziny GeForce 6. Jest to zatem układ zgodny z interfejsem DirectX 9, oferuje pełne wsparcie dla Shader Model 3.0, technologii UltraShadow II, Intellisample 3.0 i PureVideo. Układ ma dwie jednostki Pixel Shader i jest taktowany zegarem 425 MHz." (fragment ze strony www.pclab.pl) Tutaj jest recenzja tej plyty gigabyte'a http://pclab.pl/art17259.html a tutaj masz specyfikacje chipsetu ktory znajduje sie na tej plycie http://www.nvidia.com/page/gpumobo_6100-430_features.html . Nie wiem tylko jak jest z pojemnoscia pamieci tej karty bo nigdzie nie moge sie doczytac ale na pewno nie jest zle.

Wedlug mnie warto wziac ten zestaw bo grafika na jej pokladzie jest zdecydowanie lepsza od Twojej aktualnej. To nie to co kiedys ze zintegrowana karta mozna bylo sobie dupe podeprzec tylko to jest dobra karta obslugujaca wszelkie najnowsze techniki renderowania obrazu (nie wiem czy dobrze to nazwalem). Moim zdaniem nie beda to pieniadze wyrzucone w bloto a jezeli bedziesz chcial kupic sobie jakas wypasiona karte to bedziesz mogl to bezproblemowo zrobic.

I jeszcze moze przekona Cie to iz PCIX x16 wypiera agp i co raz mniej sprzetu bedzie na ten slot. Wedlug mnie nie warto kupowac platformy 64 bitowej wyposazona w agp. No chyba ze mialbys jakas wypasiona karte na ten slot ale jak mowisz nie masz.

To tyle moich wywodow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no blood_brother przekonujesz mnie oj przekonujesz:)przekopalem sie troszke przez opisy i rankingi na necie i powiem ze wyglada to obiecujaco:)tylko nurtuje mnie jeszcze pytanie:jakie ta plyta ma mozliwosci rozbudowy o lepszy procesor niz sempron i lepsza karte graficzna?z tego co czytalem na stronie gigabitu to plytka powinna bez problemu obsluzyc nawet procka Athlon 64x2 4800+ ,ale jak jest z karta graficzna.czy pozniej mozna dolazyc do niej nowa karte na gniazdo pcix?czy dobrze mysle czy zle?chyba dobrze...

 

 

ps...znalazlem juz odpowiedz na swoje pytanko co do gpu:)

 

ok...to ja moze powiem wkoncu oco mi chodzi...no..chcialbym kupic plyte ktora da mi mozliwosc rozbudowy w przyszlosci o dobry procesor + dobra karte graficzna,poki co moge sobie dokupic na ta moja wymarzona plytke jakis zwyklejszy procesor,przebiedzic na nim z roczek moze dluzej a pozniej zainwestowac w np procesory dwurdzeniowe.dlatego cala rzecz rozbija sie o plyte i jej cala architekture+na plycie moze byc zintegorwowany gpu+oczywiscie wejscie pcix skoro jest lepsze od agp i je wypiera,chipset plyty...a moze nForce4??(ten gigabit niestety go nie ma...)a cala konfiguracje prosze rozpatrywac pod katem wykorzystania tego w grafice 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz pozniej wpiac do niej dowolna karte pod pcix. Tylko wydaje mi sie ze ze zasilacz ktory kupiles moze (ale nie musi) miec problemy z uciagnieciem nowych kart graficznych. Ale wlasciwie jezeli nie bedziesz bawil sie za bardzo w oc i zasilacz jest markowy to nie powinno byc problemu.

A z procesorem to jest tak ze kazdy jaki jest przystosowany do s939 bedzie chodzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności