Skocz do zawartości

Animacja 3D:samolot


P4VV37

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zrobić animację. Zwykle robie tylko statyczne rendery, więc chcę się sprawdzić.

animacja ma przedstawiać samolot który startuje i leci.

Przy tak rozbudowanej i wciągającej fabule niewiele potrzeba do sukcesu, więc nie będę się skupiał na szczgółach:). wszystko chce zrobić w miarę szybko.

nie wiem czemu, ale nie chce mi działać montionblur.

scenka równierz ma być prosta. Jeszcze nie jestem w 100% pewien jak ma wyglądać, ale pomyśle nad tym.

texturki jeszcze poprawie, dodam pare napisów, znaków.

Szukam jakiś referków silnika lotniczego, najlepiej takiego w kształcie gwiazdy:)

samolot2cd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ooo... tu jest:)

ja go szukałem

myślałem że został usunęty za złą nazwę.

 

Renderować będę chyba scanlinem, nie mam vray, a mental strasznie długo liczy.

 

zacząłem już głowę pilota. Później pokaże.

 

brumugun =>thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o refy silnika to znalazlem dwa calkiem dobre. Natomiast jesli chodzi o model to cos dziwnego dzieje sie z tym bumpem z jednej strony jest zbyt duzy. Wymodeluj nowe smiglo bo to nie ma prawa dzialac :)

 

http://www.ultralightnews.ca/kitplanebuilder/images/rotecradial.jpg

http://www.scoop.co.nz/stories/images/0405/bfe2934e88bcb9e2a99b.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie śmigło w animacji w zupełności wystarczy. nalezy pamietać, ze musi byćmocny motion blur.

Pamietaj, o tymzeby nie przesadzać ze szczegolowaścią silnika - to czesty błac- z tego co widze, to będzie on prawie niewidoczny ( a podczas animacji i renderingu będziesz przeklinać każdy niepotrzebny polygon ) .

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scena23kg.jpgTrochę zmieniłem. Silnik chce wystawić trochę na zewnątrz.

Samolot potrzebuje już tylko kokpitu, kilku poprawek i tego dziwnego kikuta na spodzie ogona. Potem dokończe pilota.

Sceny jeszcze nie wymyśliłem. Myśle jednak że będzie to mały hangar, nie-asfaltowy pas startowy, kilka drzewek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hangar ma zbyt malo detali, textury tez dosc slabe i maja zbyt wielka skale przez co sprawia wrazenie ze mozna by go wziac w 2 palce, wrazenie to jeszcze poteguje ciemna plama ktora nic z cieniem nie ma wspolnego. Mysle ze warto by bylo wiecej poswiecic czasu na studiowanie referencji. Pozatym preferowana rozdzielczosc renderow przez wiekszosc to min. 640 wyobraz sobie ze ktos uzywa 1600x1200 i otwiera twoja prace... jest naprawde mala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość renderów daje w 640:480, ten ostatni był tylko poto by pokazać ogólny kształt obiektu.

ale jeśli ci zależy:

NIe zależy mi na detalach tego hangaru, bo widoczny on ma być przez chwile i głównie od środka.

daje inną teksture, ta rdza dziwnie wyglądała.

liny będą czarne, poprostu nałożyłem przypadkiem złą teksture.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dZIĘKI!

uDAŁO SIĘ. MAM PIERWSZEGO ZAANIMOWANEGOBLIPEDA

zaraz zapodam link.

pierwsza scena ma wyglądać tak:

 

http://rapidshare.de/files/11303035/aha.avi.html

 

tylko że to jest bez trawy, samolotu, pilota. oświetlenia(taiego jakie ma być), zbyt mało dynamiczne(renderóje co 2 klatkę bo strasznie było powolne), kłódka nie znika kiedy powinna(ten prostokąt pośrodku), brakóje tła i render w bardzo małej rozdzielce. Ale jestem zadowolony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nóg nie umiałem animopwać:) są tylko na początku. potem miał na chwilę stanąć i znów iść, ale gdy mu kazałem to skooczył... i widziałem się z nim 20 klatek później:)

pozatymmusiałem renderować co 2 klatkę, bo animowana przezemnie postać poruszała się zbyt powoli-nie mam wyczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi nie gra z tymi rurkami dookola kokpitu. Nie powinny byc one czasem zlaczone? :) Pozatym nie mam zastrzezen. Aha...co do chodu bipeda. Jest na to prosty sposob - ja to robie tak -> przyjmuje sobie ze powiedzmy jeden krok to 20 klatek. Biore jedna noge...przekladam ja o dana liczbe kratek w viewporcie ( w widoku z boku ), potem po srodku drogi robie klatke jeszcze jedna zeby noga poszla troszke do gory a nie tak plasko. Natepnie lapiesz za druga noge i przestawiasz ja o ta ustalona liczbe kratek...robisz klatke po srodku no i oczywiscie przesuwasz bipeda :) Ja to tak robie i nie jest zle....Do tego dokladam jeszcze jakies ruchy glowy, rak, biodra i jest ok ;] pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kroki już mi jako-tako idą, ale otwieranie dżwi nie zabardzo: udało mi się coś skleić, ale nie wiem czy muszę potem wszystko animować od początku, czy jest jakiś sposób dzięki któremu mógłbym tylko skopiować ten ruch i później go powturzyć.nie chodzi mi o otwieranie go na innym modelu, tylko o to bym mógł go urzyć jako schematu(jak step) który później mogę powtarzać.

 

===>http://rapidshare.de/files/11476683/krok.avi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nieźle ci to wyszło, to otwieranie drzwi. Dobrze że animowałeś również ręce, tylko ma się wrażenie że te drzwi takie lekkie są bardzo, ale mógł byś zwolnić trochę animację na początku, aby na samym początku tak drzwi nie ruszały z kopyta tylko żeby troche pomęczył się ten gość z nimi, możesz to zrobić w oknie Graph Editor jeżeli kożystasz z maya.

 

PoZdRo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkręciłem bipeda do sceny z hangarem, teraz chce żeby drugie dżwi poruszały się odwrotnie do tych phanych-jak to zrobić?

teraz trochę pomodeluje, myśle nad scenką. Chce wsadzić jeszcze jedną postać do animki, bo pomyślałem że nie będzie odpalał w hangarze samolotu:) a sam go nie wyciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FaNTOMAS -zwolniłem ją jak mówiłeś, tylko że wygląda to tak, jakby na początku się z nimi męczył, a potem wszystko szło mu gładko. ale popracuje nad tym.

A tą uszatke pilota pokryje włoskami:) będzie lepiej wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę chyba przesadziłem. Myślę że będzie się to zbyt długo renderowało, scenę zrobiłem więc prostą.

zamiast tych włosów wstawię jednak chyba proste kłosy, miało to być zborze. Nad materiałem ziemi myśle, bo tą teksture raczej trzeba zmienić.

12ov2.jpg

p.s.

jak zrobić dobrze wyglądający efekt "patrzenia z kamery", żeby render wyglądał jak z monitoringu.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wpadles w pulapke typową przy robieniu animacji. Za bardzo sie rozbujałes chyba. Przemysl sobie ujęcia przez dwa dni - to zaoszczędzisz dwoch miesiecy pracy. Modeliwanie ziarenek w kłosie nie jest w tym przypadku na plus. Uwierz mi - warto pomysleć nad animatikeim i storyboardem - zauwaz, ze produkcje ktore teog nie mialy na tym forum - upadly.

pozdrawiam i zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, że ją robisz dalej i masz zamiar skończyć. Z tym modelowaniek kłosów w zbożu to nie tyle co przesada, tylko nie dokładność. Lepiej by było jak byś dopracował hangar. Ja również jak kannu wyznaję zasadę, że bez dobrej fabuły i scenariusza, a co za tym idzie, projektów bochaterów, scenografia, motywy przewodnie itp itd. nie powinieneś do kompa siadać :). A co do tego co pokazałeś. To hangar do poprawy, tekstura podłoża równierz, a co do brody to sam zdecyduj :) wkońcu to twoja animacja.

 

PoZdRo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już teksture trawy. Nie wiem co zrobić w tle, może drzewa?

Nie będzie porywającej fabuły, chcę się tylko trochę podtrenować w animacji.

podrzyce dziś pierwszy fragment.

Akcja:

1) koleś idzie

2)otwiera klamkę-widać ręce i klamkę(to chcę zrobić dziś)

3)otwiera dżwi, włancza światło

4) wyprowadzają samolot

5) Zapomniałem, że nie zrobiłem dżwi do samolotu, coś wymyśle

6)odpalenie silnika

jedzie, jedzie... start!

to wszystko.

trawa4wh.jpg

albo to:

22ret5se.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze!

No więc tak, jak uda ci się zrobić dobre ujęcia (dużo i krótkie) to wyjdzie niezła z tego animacja. Obejżyj sobie tak zwane spoty reklamowe różnych filmów (trailery). Co to tych renderów co pokazałeś, to do pilota nic nie mam, bo nie napisałeś czy to ma być pilot hiperrealistyczny, czy może coś wynaturzonego, ogólnie nie jest źle. Hangar jest za mały !! jak ci sie tam samolot zmieści, drzewo jest w złym miejscu, samolot zachaczy skrzydłami. To zboże to nie jest takie złe, albo tam jest taki wiatr albo popraw trochę to kłosy, bo są tak każdy w inną stronę. A z tym niebem to chyba cos nie tak :), oświetlenie też jest złe, nie wydaje ci się. Zobacz sobie filmy jakieś np. w słońcu lub wyjrzyj za okno i zobacz jak tam jest jasno :)

 

PoZdRo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ty chcesz sie podtrenowac w animacji to jabym na twoim miejscu wywalil wszystko a zamiast hangaru zrobil boxa, bo wtedy wiecej czasu poswiecisz na sama animacje i sie czegos moze nauczysz, a tak skonczysz robic scene za rok i ci sie odechce bo znajdziesz inny pomysl na animacje lepsza i tak wkolko. a co do hangaru to ja niewiem czy bys tam zmiescil nawet konia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności