Napisano 28 Styczeń 200619 l Witam Mam do zrobienia model krosownicy optycznej z ruchomymi lustrami i tu natrafiłem na taki problem ze światłem wolumentrycznym... Czy można w sposób automatyczny przy pomocy odpowiednich materiałów i tylko jedego światła wygenerować odbicia od kilku ustawionych luster tak aby była widoczna droga (przez zastosowanie światła wolumentryczego) promienia? Dwa obrazki w załączniku, pierwszy to efekt jaki chcę uzyskać a drugi to stan obecny. W pierszym obrazku zastosowałem dwa światła i stąd widoczna jest smuga po "niby odbiciu" od powierzchni lustra. Próbowałem z materiałem Raytrace i mapami Raytrace, Reflect/Refract, Flat Mirror i nic. Ustawianie do każdgo lustra osobnego światła nie wchodzi w grę bo byłoby ich np. 64 dla krosownicy 32 kanałowej. Myślałem też o Wire Parameter i odpowienim sprzężeniu kąta odchylenia poszczeólnych świateł z ruchami poszczególnych luster. Jest to jakieś wyjście ale gdyby udało się to zrobić przez materaiały to było by prościej i lepiej a poza tym jestem taki, że jak natrafię na jakiś problem i nie mogę go rozwiazać to będę szukał i szukał. Po prostu ciekawi mnie czy w Maxie przewidzieli coś takiego czy nie. Proszę i pomoc jeśli Ktoś będzie miał jakis pomysł
Napisano 1 Luty 200619 l Autor Uuuu.. czyżby nikt nie wiedział czy da się wygenerować automatycznie takie odbicia czy nie? Tyle tu speców od maxa a jakoś nikt nie chce mi pomóc. Cóż taki nasz los, radź sobie człowiecze sam.
Napisano 1 Luty 200619 l Musiałbys się pobawić "volumetric caustics", ale przy tylu odbiciach (Czas obliczeń będzie morderczy) lepiej wyjdziesz fake'ując je w jakiś sposób. Niestety nie wiem w jaki. edit --albo wiem?:P Proste "link to object" nie zdało by egzaminu?
Napisano 4 Luty 200619 l Autor Dziękuję za odpowiedź, już straciłem nadzieję, ze ktoś się moim problemem zainteresuje. Chyba nie pozostaje mi nic innego jak ustawić tyle świateł ile powinno być strumieni światła i do każdego z nich zastosować efekt volumetric. Światła zlinkuję z lustrami a jak nie to zawsze zostaje Wire Parameter i różne zależności matematyczne które można wtedy do woli stosować.
Napisano 4 Luty 200619 l A nie lepiej wstawić tam zwykłą linie, zrobić ją renderowalną, ndać materiał jakiś świecący z przezroczystością na noisie? efekt będzie podobny a czas renderingu znacznie krótszy.
Napisano 4 Luty 200619 l nie bo będzie zapiperz z katami odbicia, sporo emiterów to dobry pomysł albo fake w szopie tak jak to na ever pokazali
Napisano 4 Luty 200619 l emitery czy splajny nie ma różnicy i tak trzeba to ręcznie ustawić lub napisać skrypt.
Napisano 5 Luty 200619 l a ja mam pomysła :P zrób cząsteczki, puść ich strumień na lustra, z luster zrób deflectory jakiś śmieszny matreriał na cząsteczki i bedzie wyglądać jak promień światła
Napisano 6 Luty 200619 l Pomysł iście rewelacyjny. Blur na świecące cząsteczki w ruchu i masz po sprawie.
Napisano 9 Luty 200619 l Autor Dziękuję wszystkim za pomysły. Myślałem wcześniej o renderowalnych splajnach i dodaniu im jakiegoś indeksu "G-Buffer" aby potem dodać Glow'a w postprodukcji, albo wyrenderuję te splajny na innej werstwie przez "Render to elements" a potem to obrobię tak aby wyglądało na światło. Cżąsteczki i deflektory to też niezły pomysł. Jeśli wiązka emitera będzie dość spójna to po kilku odbicach nie powinna się "rozjechać". Dzięki wszystkim!
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto