Skocz do zawartości

Pojazd 3D: samochod


ckris

Rekomendowane odpowiedzi

To pierwszy render jaki zrobiłem w celu wychwycenia błędów modelu. Tak się zastanawiam, czy ktos wie jak zrobic shader, który wyglądał by jak dur-aluminium, chciałem go na felgi nałozyć?

 

Pozdrawiam.

 

Ps. 4 dni to robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie wiem nawet na jakiej bazie jest maska, widziałem podobny kształt w pewnym tutorialu spodobał mi sie na tyle sam kształt, że mając jego zarys w pamięci wybudowałem pojazd bez żadnych image planów, całkowicie w pustej przestrzeni, stąd tez głównie ta skromność i brak detali. A drzwi sa niepotrzebne kokpit sie uchyla :DD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że to twój własny projekt, ale jak bym mógł coś zasugerować to weź wywal ten ogromny wlot powietrza:p możesz dać jakiś mniejszy i mniej obły, dalej zmień ten spojler z tyłu!!! to wygląda jak jakaś półka i w dodatku jest jakiś gróby i obły, weź zrób jakis "normalny" no i jeszcze skomplikuj go troche (lusterka, drzwi, jakieś znaczki uszczelki, wycieraczki itp) zrób "normalne" felgi i opony (troche grubsze:) a i jeszcze w tym "pługu" na dole sprzodu (ten niższy zdeżak) zrób jakiś wlot powietrza najlepiej jakby się łączył z wlotem w tej wyższej części:) zrób do tego jeszcze ładne światła, przypisz wszystkiemu ładne materiały i ładnie wyrenderuj i będzie cacy:) a jescze ważna sprawa jak modelujesz samochód "z głowy" to nie idz na łatwizne i rób tak jak to zaplanowałeś a nie jak wyjdzie:) ogólne przypomina mi troche jaguara xj (coś tam)

a jeśli chodzi o to duraluminium (nie wiem jak to dokładnie wygląda) ale spróbuj tego: meteriał: raytrace; diffuse: lekko szary ; specular level 751; gloslines: 28; soften 0,4 i jeszce w reflect mape follow pierwszy kolor czarny a drugi prawie czarny:) powinno wyjść w miarę ale jeszcze trzeba to wyrenderować z dobrymi ustawieniami:) takie materiał miały felgi na moim saabie a podobno dobry był:) (na forum można go gdzies znaleść) ale sie rozpisałem:) powodzenia w dalszej pracy nad modelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pecet za sugestie, oczywiscie przemodeluje tu i ówdzie. Spróbuje tez popracować nad tym materiałem.

 

Co do widocznosci, to przeciez oczywiste, że ten pojazd posiada kamery, ktore prezkazują obraz do kokpitu.

 

Pozdrawiam serdecznie

:D

 

Ps. W ogóle skąd bierzecie image plane'y?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności