Skocz do zawartości

Radeon 9800 Pro vs. Ge-Force 6600 GT - co wybrać??


Gość spider20004

Rekomendowane odpowiedzi

Gość spider20004

Witam chce kupic karte graficzną. Ponieważ wybór jest ogromny, zwracam sie z prośbą do was, abyście doradzili mi jaką karte wybrać.

Dysponuje kwotą 520zł.

Moją szczególną uwage, zwróciły dwie karty: SAPPHIRE ATI Radeon 9800PRO 128MB DDR/256bit TV/DVI AGPx8 Lite i

GIGABYTE GeForce 6600GT 128MB DDR3/128bit TV/DVI/VIVO PCI-Express. Cenowo karty są identyczne ( ceny hurtowe )

Prosze o pomoc w wyborze, i czekam na wasze sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

niby bija, ale w maxie to samo prezentuja, poza tym 9800 przerobisz na firegl na pewno, no i ten 6600 jest 128bitowy...

jednak 6600 sa lepsze w grach 9800 to juz troche dziadek i 500,- za 9800?? crazy... na allegro dostaniesz na 300-400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest żart, tak?:) Oczywiście, że 6600gt. W tym momencie 9800 jest już daleko w tyle, ale zwróć uwage na to, że 6600 jest na pci-e - jeśli chodzi tu o kupno nowego kompa, to bez wachania bierz coś na pci-e, może między agp, a pci-e nie ma większej różnicy, jednak coraz mniej kart produkowanych jest pod to pierwsze złącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spider20004

Tak, skladam nowego kompa.

Chce w nim procek Intel Pentium 2.8GHz 1MB cash, 512 DDR2, no i kwestia płyty. Czy są duże różnice cenowe miedzy plyta z PCI a plyta z AGP?bo chcialbym tego 6600GT.

Komputer bedzie służył w duzym stopniu do grania, ale także zajmuje sie stronami www.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spider20004

Dzieki, kolejny plus tej plyty to to ze nie kosztuje bardzo duzo. Nawet dosyć rozsadna cena:)

Awłasnie, skoro jestesmy na temacie mojego kompa, to powiedzcie mi czy wybralem dobry procesor? Zdecydowalem sie na pentiuma 2.8, chociaz athlon 3000 jest w prawie identycznej cenie.

Jesli chodzi o ich porównanie to Pentium bije na głowe Athlona. Ale od kąd przegladam rozne fora, zauwazylem ze ludzie bardzo czesto maja tego Athlona, i sa z niego bardzo zadowoleni.

Co wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzemian -> piszesz bzdury, kupując AMD rezygnujesz tak jak napisał Remedy z DDR2, a w zamian masz trochę tańszą płytę (jakieś 100-150 zł przy podobnych paramatrach),żeby uzyskać procesor o podobnej wydajności - patrząc na wyniki testów, a nie nazwy które AMD nadaje swoim produktom - trzeba wydć mniej więcej takie same pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ich porównanie to Pentium bije na głowe Athlona.

 

Na jakiej podstawie to stwierdzasz?

 

Wybór Athlona oznacza rezygnację z pamięci DDR2.

I co z tego? Kupując Pentium rezygnujesz choćby ze zintegrowanego kontrolera pamięci, który jest wart więcej niż DDR2. Zresztą, też nie można tak tego rozpatrywać, należy brać pod uwagę platformę jako całość, a nie jedynie jej składowe. Intel w pogoni za pustymi megahercami spaprał architekturą Pentium4, która jest uzależniona od wysokich przepustowości pamięci. (kiedyś przecież Intel promował szybkie pamięci rambus, które to okazały się klapą z uwagi na ich bardzo wysokie koszty) Oczywiście ma to swoje zalety, w zastosowaniach które wymagają „przerzucenia” sporej ilości danych to się sprawdza, ale w wypadku skomplikowanych obliczeń już niekoniecznie.

 

ddr2 nie jest rarytasem przy timingach jakie oferują w tej chwili...

 

No właśnie, w tej chwili. A rozmawiamy właśnie o chwili obecnej.

 

Wybór Athlona to dobry wybór:)

I pod tym się podpisuję :)

@Spider20004 - Napisałeś że potrzebujesz komputera do gier i tworzenia witryn internetowych, a do tych zastosowań lepszy będzie Athlon.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy macie problemy... bierzemy:

 

Pentium 4 2.8Ghz: http://sklep.benchmark.pl/pelny_25067.html

 

niemal 100zł. tańszy budżetowy proc AMD, pracujżcy z pamięciami DDR i single channel: http://sklep.benchmark.pl/pelny_20652.html

 

Benchmarki:

http://www.tomshardware.com/2005/11/21/the_mother_of_all_cpu_charts_2005/page29.html

FarCry - AMD = 151,6 FPS, Intel = 135,7 FPS.

 

http://www.tomshardware.com/2005/11/21/the_mother_of_all_cpu_charts_2005/page30.html

3DMark05: wyniki niemal takie same (różnica na poziomie błędu pomiarowego).

 

http://www.tomshardware.com/2005/11/21/the_mother_of_all_cpu_charts_2005/page39.html

Winrar: AMD = 2:07, intel 2:04

 

http://www.tomshardware.com/2005/11/21/the_mother_of_all_cpu_charts_2005/page32.html

tutaj Intel szybszy jest - 6:23, a AMD 7:41

 

 

Podsumowanie: Proce AMD są lepsze do gier, a Intela do kompresowania video/muzyki. Raczej mało ludzi siedzi cały dzień zgrywając filmy do DivXa, a spora część ludzi gra na kompie, więc proce AMD są lepsze.

 

P.S. a 100zł zostaje w kieszeni na więcej ramu. ;)

 

Edycja: wykresik z renderowania w 3d Studio:

http://www.tomshardware.com/2005/11/21/the_mother_of_all_cpu_charts_2005/page43.html

AMD lepsze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba maly OT robicie:) a 6600 sa tez na AGP i nikt nie mowil tu o skladaniu nowego kompa prawda? a w maxie przerobione 9800 na fire gl rozwali kazdego 6600 .. chcecie sie zalozyc? o kazda kase!! niektore wasze wypowiedzi sa zenujaco niekonkretne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ddr2 nie jest rarytasem przy timingach jakie oferują w tej chwili, ale i tak są wydajniejsze od ddr, co do "bedzie taniej i lepiej" - taniej będzie, ale czy lepiej to moge polemizować

Nie pisałem tego w kontekscie wyższość DDR2 tylko takie był dane, że on chce DDR2. Druga rzecz to chodziło mi zwyczajnie o zmianę komponentu składowego bo wybór procesora przekłada się na wybór płyty i na wybór pamięci. Nie pisałem czy to dobrze czy źle jedynie zauważyłem tę zależność z której nie każdy musi sobie zdawać sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nikt nie mowil tu o skladaniu nowego kompa prawda?

 

Oj, mówił:) (post #6)

 

@Remedy: moim zdaniem to zabrzmiało, jakby możliwość dania ddr2 była najważniejsza, no ale ok:) Patrzenie w przyszłość też nie ma sensu - ja rozumiem, że ddr'y2 są już mniej więcej porównywalne cenowo do ddr, ale za czym one nabiorą swojej wartości, zdąży pojawić sie jakaś nowa technologia. Moim zdaniem jedyną dobrą w tym momencie inwestycją na przyszłość jest kupienie płyty z pci-express. Podstawki pod proca też się zmieniają co chwila (niedługo amd ma wprowadzić nowe), ale moim zdaniem warto zastanowić się nad s939, masz też pod to aX-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba maly OT robicie:) a 6600 sa tez na AGP i nikt nie mowil tu o skladaniu nowego kompa prawda? a w maxie przerobione 9800 na fire gl rozwali kazdego 6600 .. chcecie sie zalozyc? o kazda kase!! niektore wasze wypowiedzi sa zenujaco niekonkretne...

Ino chyba zapomniołeś, że 6600 można na quadro przerobić, dopiero wtedy można je porównywać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ino chyba zapomniołeś, że 6600 można na quadro przerobić, dopiero wtedy można je porównywać...

 

ino tak jak pisalem - tylko te AGP... wiec 6600 na PCI-X dostanie po dupie...

co do skladania kompa - fakt nie przeczytalem posta #6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma być komp do gier i stronek, Athlon i 6600GT.

Jeżeli do obróbki 3D i video też Athlon i 6600 GT. Oczywiście ta werscja będzie znacznie droższa od tej wyżej. Ja posiadam Athlona X2 3800+ z SSE3(protokół do szybkiej obróbki video), 1024 MB pamięci DDR2, Gainward Geaorce 6600GT i troszke dysków (łącznie 400GB ;) ) i komp śmiga jak wściekły. Brakuje mi tylko systemu 64bit, aby poznać całą jego moc, ale niedlugo się to zmieni (chyba).

 

W skrócie: AMD bo tanio i dobrze. A po co przepłacać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie: AMD bo tanio i dobrze. A po co przepłacać :)

 

Z tym sie niezgodze , jesli chodzi o porownanie X2 i Pentiuma dwujajowego.

 

 

 

Apropos grafy jak juz bedziesz bral tego 6600 to tylko wersje 256bit, apropos radka 9800pro mialem takowego ladnie wszystkoch chodzilo no i ladnie sie krecil :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności