Skocz do zawartości

baba jaga projekt (duży download)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo pozytywne!! Fajna "gładziutka" kreska. Troche mam obawy że wszystkie kolory są lekko za bardzo nasycone, mam tu na myśli wszystkie elementy tła (drzewka, krzaczki...) przez co mieszają się trochę z elementami pierwszoplanowymi (np domek, baba jaga). Nie wiem jednak czy dobrze by to wyglądało, mam tylko takie odczucie. No i w niektórych miejscach tekst mało się wybija (ilustr. z konewką) miesza się z tłem i mogą boleć oczy. Sory za upierdliwość ale tak mi się to od razu nasunęło. Ogólnie bardzo fajne, miłe dla oka...Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miłe i ładne rysuneczki :)

ale z teksem to mi troche już nie leży. pamiętaj że przenaczeniem takich książeczek są małe dzieci albo dorośli czytający po zmroku (zmęczone oczy, słaba lampka etc.). w każdym badź razie tekst nie jest najlepiej rozwiązany: imo zlewa się z tłem w przypadku np: tego obrazka:

http://img492.imageshack.us/img492/6885/bbj1strona8tg.jpg

polecałbym tez zwiekszyć tracking liter przez to tekst stanie sie bardziej przejrzysty.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinie

kolorki nie są moją najmocniejszą stroną przyznaję (zresztą miałem początkowo narzucone ograniczenie do 4 kolorów , ale kryteria się zmieniły),

nasycenie zwiększyłem nieco pod wydruki

z tekstem rzeczywiście nie wyszło końca , ale to kwestia bardziej tła niż samej czcionki .

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawe, takie inne, miła żywa kolorystyka, przypomina nieco stare gierki na Amigę (w sensie pozytywnym oczywiście :) ) Jedyne co mnie trochę drażni to wrażenie że każdy kontur ma delikatny "drop shadow", mam rację ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LISEK:Szkola to WSHE w Łodzi, kierunek grafika.

Vorek: cała technika wykonania w linku 2 posty wyżej

w skrócie : rozmycie to efekt skopiowania obrazka (z kolorem cieniem i konturem wlacznie), zblurowanie (gaussian blur kolo 7 px) i wrzucenie spowrotem do obrazka ( ponad nia zostaje tylko kontur )

taka zblurowana warstwe daje na screen koło 50% , powielam i zamieniam na overlay 50%.

Bez tego obrazek wyglada znacznie mniej fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności