Skocz do zawartości

jak zrobić stronę w stronie??


Stachu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Stary, w notatniku się robi strony bez ograniczeń (czy w innym edytorze tekstowym), pokuszę się o stwierdzenie, że w dreamie robi się mniej profesjonalnie niż w źródle. (choć teraz nie wiem jakie w sumie ma możliwości, ale nie sądzę, że za duże, po tym, że średnio zgodnie ze specyfikacją formatuje składnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee tam mi nie zależy na jakimś spuper extra bez ograniczeń desingu, tylko na zwykłaj skromniej stronce gdzie będą mogli normalnie wszyscy się dowiedzieć o mnie i tylen, dream mi wystarczy, a pozatym miło i łatwo się w nim pracuje to dlaczego mam z niego zrezygnować :)

 

edit: no to jak wywalić tą ramkę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzjamy - w Dreamwave można robic takie same strony jak w notatnku - też ma edytor tekstowy.

 

Moim zdaniem, z edytorami HTML jest jak z kalkulatorami na matematyce - w podstawówce nie można używać, ponieważ masz się nauczyć liczyć, za to w liceum można dowoli, ponieważ umiesz już liczyć.

 

Trzeba najpierw nauczyć się HTML'a, a dopiero gdy się umie, zabierać się edytory HTML.

 

 

Sprawdź frameborder=0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ypoco mam się go uczyć skoro i tak większość komęd znam i pamiętam i nadokładkę się oriętuję o co chodzi.

widzisz?? takie niekumające dziecko niewiedziało by nawed co to jest frame border, a ja wpisałem i diziała, dzięki mintrill i pozdro ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja moze wtrace 0.03 zł :]

Ja jak robie kod to tylko w notatniku :] (oczywiscie nie notepad tylko EditPlus, ale to zawsze edytor textowy, tyle ze ma numerowanie wierszy, kolorowanie składni (przy PHP bez tego bym zginal :D ))

 

Od kiedy przerzucilem sie z FrontPage na NOTATNIK mam HTML'a w malym paluszku. Gdy cos zle wyglada latwiej jest mi to naprawic jak cos zle dziala niz gdyby mi program robil kod, a do tego moge pisac zgodnie ze standardami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za duzy kombajn jak dla mnie :] Za dlugo sie uruchamia (bo mam :P ) jak na edycje np. samego pliku css zeby cos poprawic :] (wiem ze mozna otworzyc w innym programie ale ja za leniwy zeby wybrac inny niz standardowy :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. jak chcesz, ale nie wiem jak dream formatuje kod w związku ze zgodnością z opera, ff, ie.. Bo z tego co pokazałeś na zrzutach to nie wiem jaki standard języka wybiera i czy się trzyma tego. Ale chyba nie jest to najnowszy xhtml .. Nie wiem wogóle, czy używając dreama zdajesz sobie sprawę czym jest . umieszczany na początku każdej strony. Tak jak powiedział mintrill - analogia do podstawówki się kłania.

A z resztą pewnie i tak trzeba potem odpalić różne przeglądarki i sprawdzić czy działa, bo są niuansy (np. png-24) które niby poprawnie nei działają wszedzie. I wtedy masz otwarty dream + 4 przeglądarki. Dla mnie bez sensu.

Ale to chyba już zależy od wybranej metody pracy. Dla mnie synText + TopStyle + przeglądarki (opera, ff. ie) to wystarczający zestaw o wszystkich potrzebnych funkcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności