Skocz do zawartości

Scena 3D: Natrysk :0


rudylew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych... potanowiłem po sesji zimowej zabrac się za MAXa i oto efekty.. mam pare pytań i myślę, że ktoś zna na nie odpowiedzi.. Do dzieła,

 

Przedmiotem jest Natrysk oraz kabina przysznicowa.

 

Potrzebna mi pomoc w procesie renderingu oświetlenia tej sceny.. (VRay Free)

 

Zatem wrzucam rendery:

natrv2.jpg

v03945meshsmooth2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hej

moim zdaniem dosc plastikowo i sztucznie to wyszlo - nie bede sie wypowiadal o swietle bo wciaz mam z tym problemy, ale moim zdaniem zwlaszcza render calej kabiny wyglada zle - materialy i jest dosc pusto jak na tak duza przestzen, brakuje mz kibelka i umywalki do calej sceny.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem jaki materiał mam nadać na kabinę prysznicową bo jak widać podczas nałożenia się odbicia się kumulują i dziwacznie wychodzi.

 

To jest WiP więc po kolei mam zamiar dodawać inne elementy łazienki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disiaj jest Jutro więc wrzucam lekko podretuszowane rendery.. na razie natrysk bez nałożonych materiałów. Jak sądzicie można jakoś wyostrzyć ten render podobnie jak na tych wizkach u góry? bo ja nie mogę tego za bardzo ustawić..

 

potrzebuje czasu czasu.. a tego jest mało..

 

mile widziane wytknięcia i narzekania :)

pozdro

 

a bym zapomniał... dla relaksu zrobiłem sobie małą przerwę od maxa i posłużyłem się PSP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładniej , kadr lekko krzywy...materiały panelu całe do wymiany , zrezygnowałbym z widoku panelowej podłogi i tych 2 ściań , Co do przedstawionega a'la ulotka to porażka , sorki.

daj jeszcze światło przed panelem bo on jest najważniejszym elementem a jest zacieniony.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie ale już tak musi być... do chaty przyjerzdzam prawie co week więc tak tylko mam czas siedzieć w maxie.. bo nauka! przeszkadza :)

 

Wrzucam to chodziło mi w gruncie rzeczy o dopasowanie materiałów i stworzeniu takiej ulotki jak w salonach z wyposarzeniami łazienek..

 

krótko!

Co jest żle co jest w miare dobre!?

 

25e672_1200x600.jpg

http://rudylew.w.interia.pl/staff/556.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chaos.

Przez pierwsze sekundy bardzo przytłaczało.

Każdy obrazek innej wielkości i umieszczony bez wyrażnego porządku.

Bardzo nieprzyjemne w odbiorze.

Przydało by się trochę kontrastu. Rendery za ciemne.

 

EDIT:

"Folder of natrysk" ???

 

EDIT2:

Czy tam są jakieś chromowane elementy?

Bo jeśli tak, to odbicia są złe. A raczej ich brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT2:

Czy tam są jakieś chromowane elementy?

Bo jeśli tak, to odbicia są złe. A raczej ich brak...

Z tym napisem to tak palnąłem :) Taki był zamiar co do chromu a efekt żałosny nie mogę dobrać materiału. chaos to panuje u mnie w PC, z renderami: Menthal zgóbił jakieś biblioteki a Vray free jest do innych żeczy!!!! :( Ale co tam będę się żalił postaram się to poprawić! Dzięki za uwagi bardzo konstruktywne. Prawdopodobny updade w następnym tygodniu.. Thx.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie wrzucam takie renderki.. nowe materiały i coś dożuciłem do łazienki..przyznam że robie to wszystko lekko chaotycznie. co o trym sądzicie?

ghjku.jpg

ghkghkghk.jpg

dfgfg6786.jpg

.............................................................................

 

5trhyut67u89.jpg

56756756tyu.jpg

.............................................................................

 

I renderek łazienki w któej ma być natrysk ale narazie renderowałęm bez niego.. sam nawet nie wiem dlaczego.. pewno zapomniałem...

finalvray%20lazienka.jpg

 

mile widziane konstruktywne uwagi... macie mnie zmieść z powierzchni ziemi!! :) pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z materiałami już troche lepiej ale jeszcze nie jest idealnie, Ostatni render z wnętrzem łazienki za ciemny. Materiał tej szafki pod zlewem jakiś dziwny ;) A to nad zlewem takie czarne to co to ?

I wydaje mi się że ten kosz na smieci to nie powinienem tam stać bo w takim razie nie byłoby gdzie nóg postawić jakby ktoś chciał sobie ręce umyć, daj go troche w lewo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

|3- render słaby bo dopiero ucze się VRay'a w wersji Adv. bo dużo on się różni od wersji free. :)

|3- oswietlenie poprawie.

 

........

 

|3- co do kosza racja ..przesune albo wywale..

 

........

A co sądzicie na temat tego ręcznika czy wyszedł mi?

 

........

Kolejny update planowany na poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.. wjazd na chatkę i od razu power :D..

 

To co udało mi się sklecić wczoraj..

0001233768.jpg

i dzisiaj rano bez włączonego gi

000056757.jpg

srednio mi się to podoba.. wręcz wogóle..

 

 

 

.........

Jesli ktoś mi może pomóc przy tym to pokazuje ustawienia sceny i VRay'a..

http://rudylew.w.interia.pl/staff/vray/maxzrzut1.png

http://rudylew.w.interia.pl/staff/vray/vray_settings_gi.png

http://rudylew.w.interia.pl/staff/vray/vray_settings_irradiance_map.png

 

Chcem zrobic ładne studio ale mi nie zabardzo wychodzi... Czy mam jakieś błądy w oświetleniu nie wiem.. i ciemno wychodzi.. nawet juz monitor przyciemniłem żeby inaczej widzieć ale nadal niby za małe światło a ja się boję że przepale.. ojj.. Wołam o pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę może jeszcze do tego stelażu dodać na rogu bądz w innych miejscach.. kafelki scienne.. na siatce? i tyle.. a, i jeszcze nad chromem popracuje..

 

Czy jak dam mapę HDRI to będzie nienaturalnie wyglądać? bo będzie napewno różnica otoczenia.. bo chrom jaki n teraz jest odbija szarość!?

 

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz myslalem ze bedziesz sie lampeluną kierował do konca ;]

 

tak na poczatku dodam ze natrysk mi sie nie podoba ;] dotychczasowe sceny też. Poprostu beton mi tu nie pasuje, beż i beton ? umiejętnie moze i tak, ale narazie widze to kiepisko. Materiały natrysku (przypominają mi kolory boilerów z dzieciństwa), przydalo by sie nad nimi popracować

 

mx94582hu.th.jpg

 

moze tak to pokzac ? choc nei wiem co z tego wyjdzie bo sam projekt tego panelu jakos mi nie podchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wydaje mi sie ze prezentowanie panelu na tym stelazu moglo by byc interesujace - to zalezy jeszcze od wykonania i oswietlenia. Chociaz takie zaprezentowanie bardziej kojazy sie z "budowlanka" niz designem. To zalezy w jakim charakteze chesz to przedstawic - jezeli mialo by to sie znalezc w katalogu to mysle ze jednak jednolita sciana - zeby nie rozpraszac uwagi odbiorcy i panel w centrum.

Podobaja mi sie przyklady Chveti - lampeluna. Połaczenie chromu z "rzezbionym" tynkiem - cos w kierunku twoich renderów z 13.03.06

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ze smutkiem stwierdzam że pośpiech czasami jest złym doradcą ..więc.. niedługo zapodam nowe studio do tego Panelu.. więc wątek aktualny.. co sądzicie o tych ostatnich renderach??

 

pozdrawiam czekam na sugestie.. co wam się nie podoba!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności