Skocz do zawartości

Nawiedzony Dom (wersja ostateczna)


Gość Caspik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Caspik

mort- wlasnie nie chce zeby dynia byla zbyt pomaranczowa z zew. Mialem problem bo nie wiedzialem czy przy swietle ksiezyca robic niebieskie oswietlenie (ale to troche do bani wygladalo) czy jasniejszy pomaranczowy ;/ . Wyszlo mi tak jak widac hehe. Napis wybija poniewaz najpierw uzylem filtru z focusem ;) a pozniej dodalem dopiero napis. Ostatnia praca byla z filtrem dlatego usuwam go i dopiero uzyje go w finalnym "renderze" ;) bo wole miec prace podzielona na 30 layerow a nie na jeden scalony ;) .

lolipop- 169 lat sobie przez przypadek dalem hehe ale niech juz tak zostanie ;)

obo- cien byl w tym oknie po prawej ale drzewo zaslonilo wiec tez pomyslalem tak jak ty ;) zeby zapalic jakies z przodu ;). "ktoś lubi na swój cmentarz patrzeć - takie hobby" buehehhe

jakubm- ostrosc zgadza sie jest narazie przeklamana - dyni jeszcze nie blurowalem bo mam ja podzielona na kilka layerow. Krzyz jest na 3rd planie:

1 plan - chwast

2 - barierki, dynia

3 - krzyz

moze narazie nie wyglada to tak jak napisalem ale jak mowie to dlatego ze jest to jeszcze w wersji roboczej ;).

 

sugerujecie zebym dynie inaczej zrobil?

 

dzieki

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja dynie bym zostawił. jasny pomarańczowy to byłby (moim zdaniem) zbyt jasny kolor i popsuł by klimat całej pracki - musi być ponuro i groźnie ;) a myśle że jak już ją zblurujesz to będzie zajebiście wyglądało :)

 

zobaczymy jeszcze co inni powiedzą :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

apdejt:

house72small8fz.jpg

mozliwe ze "lekko" przekombinowane ;)

 

ps. dynia mi sie teraz bardziej podoba ;)

 

czekam na nast wzkazowki i komentarze

dzieki

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

juz sie domyslam dlaczego tak wyglada ;) wiec moze juz dzisiaj ja poprawie ;)

 

ps. hehe prawie polowa postow w tym watku to moje :D eheh

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

hmm no wiec widze rozne opinie na temat tej reki. Ja tez mam co do niej mieszane uczucia, mozliwe ze troche zaburza kompozycje, jednakze :D urozmaica niebo -teraz nie jest takie hmm no biedne ;) Chetnie bym "uslyszal" co wy sadzicie na temat tej reki- lolipop i jakubm juz sie wypowiedzili i jest 1:1

wiec przydaloby sie wiecej kometarzy ;)

 

z gory dzieki

 

ps. ciesze sie ze wam sie podoba ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

o widze ze tu nietylko ja korzystam z ksiazek dla dzieci. :D Nie mialem zamiaru robic wiernej kopii bo to by byla lekka przesada. Z ksiazki to tylko domek posluzyl mi za wzor, jak taki gmach moglby wygladac. IMO bez sensu bylo by zwalic wszystkie szczegoly. Tak samo moglbym sobie to zeskanowac i bylo by prawie to samo. Po co mialbym robic kopie czegos co mam w ksiazce? Wszystko to trening. Korzystajac z tego ze choroba mnie zmogla postanowilem wziasc olowek i kartke i uczyc sie rysowac. Pozniej ze takie cos mi nie wystarczalo zaczalem ciag dalszy cwiczen -Digital Painting. Zaczalem cwiczyc kolorystyke , oswietlenie i wyobraznie... mkk3a- piszesz "książkowa wersja miala taką fajną błekitno-niebiesko-fioletową kolorystyke" chyba nie myslales ze zrobie to samo? Chodzilo tu o wlasna interpretacje upiornego palacyku, o poszerzanie i doskonalenie swoich umiejetnosci tworczych ;)

hehe no troche sie rozpisalem

pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no masz racje Caspik ;)

a co do ręki to wyszła bardzo ładnie, ale nie pasuje według mnie. nie możesz wszędzie napchać różnych bajerów. moim zdaniem niebo byłoby najlepsze takie jak było, czyli zachmurzone :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ta książka rządzi :)

jednak mimo wszystko poprawiłbym nieco te kolorki. pierwszy plan ma bardzo nasycone barwy, a sam dom jest taki blado-siny

drzewka tez mi nie bardzo pasują. o ile lewe jest fajne (bo to chyba fotka) to prawe juz wygląda znacznie slabiej i bezczelnie zasłania ciekawe fragmenty budynku (a szkoda)

DOF tez nieco niekonsekwentny (szczegolnie jesli chodzi o ten krzyż z lewej u dołu).

moze jeszcze popraw nieco perspektywe środkowej wieży (ja bym nieco wydłużył i zwęził u góry), bo kłóci się z resztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

obo- Mysle chyba wlasnie tak jak ty- reka wyszla mi fajnie ale nie pasuje ;) burzy kompozycje, ale kurde fajnie mi wyszla i szkoda mi ja wyrzucac ot tak ;p No ale coz trzeba ;) .

mkk3a- specjalnie zrobilem kontrast kolorow pomiedzy cmentarzem a dworkiem

Widac wtedy ze na cmentarzu cos sie dzieje- Obraz jest bardziej dynamiczny.

Jesli chodzi o DOF to caly czas jest to w toku. Narazie to tak wyglada bo krzyz wydaje sie byc prawie na rowni z barierka. Barierka bedzie z przodu, wiec w planach mam przeciagnac ja jeszcze w lewo. Te drzewo z lewej to jeden z brushy ;) z fotek i tekstur nie korzystam. (z tekstur to nie za bardzo wiem jeszcze jak :|) Jesli chodzi o to drzewo z prawej...sugerujecie je usunac? (wtedy by cmentarz byl pelniejszy :D)

A co z tym oknem z przodu? IMO wyglada dobrze, ale tak samo jak reka przekombinowuje troche calosc...Tak samo zastanawiam sie nad swiatlem za drzwami...Cos coraz wiecej tych swiatel daje hehe i zaraz wyjdzie ze bedzie jasnoscia po oczach dawac a tu raczej nie o to chodzi ;p. Sadze ze dynia wyglada plasko z powodu tych "garbow" na powloce hehe powinny one u gory i na dole zwezac sie tworzac takie () hehe. Wieży nie bede juz chyba poprawial - jakos mi sie nie chce. Moglbym popoprawiac wszystko co mi nie pasuje ale IMO to by mi zajelo za duzo czasu. I tak juz ledwo wytrzymuje ;p w tradycji mam ze po jakims czasie, gdy pracka przestaje mi sie podobac zabieram sie za nowa :D tym razem sie nie poddaje.

Juz planuje nastepne "rendery" upiornego domu tym razem interior :D.

W ogole mam na twardzielu pare niedokonczonych prac :| bo po 2 dniach zrezygnowalem -.^. przydaloby sie je nedlugo dokonczyc. Ale to takie przyszlosciowe zamiary ;)

Na ganku nie pasuje mi jeszcze ta zarow -.- jakos tak bardzo sztucznie wyglada.

ps. ale ja sie ostatnio rozpisuje ;)

dzieki

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielki come back z weekendu w domu :)

IMHO (co to DOKŁADNIE znaczy co?) ręka jest nie w klimacie, reszta jak najbardziej najz..

 

PS. też myślałem że to z tej książki ale siedziałem Cicho..też go kiedyś rysowałem :P

 

pozdrowonka, papa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe:) wiem ze te zblurowane obiekciki to imitacja DoF'a ale jakos mi to do tej pracy nie pasuje, kwestia upodoban, fajny kolor, zmienilbym konsekwentnosc swiatla bo tak troche niewiadomo skad pada...

 

greet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

widze ze coraz wiecej osob sie ujawnia ze posiada taka ksiazke ehhe ;)

Jako ze juz jestem zmeczony ta praca postanowilem oficjalnie zakonczyc "projekt". Nie mam juz to tego sily. Im coraz bardziej cos wymyslam dodaje jest coraz gorzej.. dzieki wszystkim za wszelkie komentarze i opinie ktore niesamowicie mi pomogly - wspolnymi silami ot co stworzylismy:

1234432jy.jpg

jeszcze raz wlk dzieki

ps. moja pierwsza skonczona w zupelnosci praca :D

THX

pozdro

EDIT: zmienilem link- wczesniejszy przestal dzialac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wyszło zajebiście!!! :)

ten blask księżyca badający na dom/zamczycho... mmm... super!!!

 

pozdro

ps. kiedy następna pracka? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

IMO dyni napewno brakuje takich ksztaltow(czyli zwezen przy "biegunach")

dynia9fr.jpg

- na szybko mala przerobka smudgem w photoshopie...

kolejne pracki planuje robic tez w tym stylu, tzn starego opuszczonego miejsca, mam juz jakies koncepty w glowie, glownie wnetrza takiego palacyku. sadze ze kolejne juz nie beda takie kreskowkowe, a bardziej basniowe...

 

dzieki, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności