Skocz do zawartości

windows się prawie uruchamia


piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Włączam komputer, windows XP, pojawia się napis zapraszamy etc., niebieski ekran - dużo napisów na biało, ale nie nadążam z przeczytaniem czegokolwiek i restart kompa.

 

Uruchamiam w trybie awaryjnym - widać czarny ekran, w górnym lewym rogu miga kursor _ i zwis.

 

Jest jakiś sposób na uzdrowienie systemu? Na dysku są ważne dane, więc format dopiero w ostateczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

z tego co pamietam, to zniknely Ci jakies wazne pliki systemowe (nie wirus, blad windy :P przechodzilemm przez to). Obecnie nie mam spisu tych plikow - ja nainstalowalem nowy system na obecny (przy instalacji Xp: zaisnatluj nowy system > napraw istniejacy system).

 

k, mam spis:

 

 

clipboard02mm6ml.jpg

 

przegraj te pliki do swojego kompa z jakiegos innego kompa z takim samym windowsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, że nie mam płyty z windowsem - system OEM dołączony do notebooka.

Kiedy wkładam płytkę wypaloną po pierwszym uruchominiu kompa uruchamia się program acer, a ten chce wyczyścić C: i nowy system wgrać.

 

No cóż chyba będzie potrzebny format.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie widze wielkiej roznicy miedzy pro a home. IMO na 99% powinno pasowac. Zawsze lepiej probowac niz formatowac - winda i tak Ci sie nie uruchamia, a masz jeszcze jakies mozliwosci ratunku. Format to ostatecznosc.

 

dysk z laptopa raczej powinien wejsc do pieca :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, komp nowy na gwarancji, plomby, te sprawy, ja jeszcze nigdy nie zaglądałem do wnętrza notebooka...

Nie wspominając o minie kuzynki, gdy się dowie, że jej kompa rozebrałem na czynniki pierwsze.. :>

 

Chyba sformatuje, może pliki trzymała na innej partycji. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA przyszłość, zawsze po instalacji XP rób tak:

Właściwości systemu->Zaawansowane(zakładka)->I odznacz w Awarii Systemu opcję "Automatycznie uruchom ponownie". Dzieki temu na przyszłość nie będzie sie resetował i zwieszał a Ty będziesz miał okazję zapisać sobie numery błędów. Jakby ktoś chciał to mogę pozniej skany zrobic jakie numery co oznaczają i wtedy można się bawić w jakiekolwiek ratowanie systemu.

Ale jak już się tak dzieje to nie jesteś w stanie tego zrobić, jedynie naprawianie systemu w instalatorze-poprostu nowa instalacja. upgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na gwarancji, to do serwisu :P

 

 

 

albo wrzuc na CD jakis program dosowy i przegraj pliki na inna pratycje

 

pogadaj z xaev'em - on jest maniakiem linuksa i mowil cos ostatnio o linuksie odpalanym z cd. moglbys tym probowac,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hirens Boot CD 7

Pobierz sobie to :)

Tam masz Mini Windows 3.11 i MiniWindows 98 odpalany z płyty co zajmuje może z 7MB, ma odtwarzacze do filmów a nawet kodeki, bez problemu może służyc za menedzer plików.

Masz także partition Magici pod dosem z obsługą myszki-wygląda jak odpowiednik windowsowy, pełno tooli, benchmarków-wszystko na jednej CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie wsadziłem mojego XPPro i odpaliłem tą kosolę odzyskiwania, zlistowałem pliki znajdujące się na dysku C: i wszystkie są. Poza pagefile.

Ten plik to plik stronicowania - powinien tu być, czy sam się tworzy przy starcie systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jeżeli ten komp ma mało ramu to może się nie uruchamiać wogóle właśnie ^_^.

Nic nie grzeb, ściągnij to co wyżej napisałem i będziesz mógł się bawić w doktora. Uwierz... To jest plik ISO - do wypalenia, spakowany zajmuje 80MB max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika, że problem nie leży w żadnych zagubionych plikach tylko jest jakiś konflikt sprzętowy i komp robi restart kiedy tylko załaduje sterownik od tego urządzenia, który powoduje problem. Moja rada jest taka. Wyłączenie w BIOSie wszystkiego co jest zbędne typu zintegrowane sieciówki, dźwiękówki. Odłączenie od kompa wszystkiego nawet myszki (zostaw tylko klawiaturę - jeśli masz jakąś multimedialną to podłącz zwykłą). Następnie odpal w trybie awaryjnym i odinstaluj sterowniki od wszystkiego. Potem podłączaj sprzęty po kolei tzn. podłączyłeś skaner - odpalasz kompa i jeśli wszystko gra wyłączasz i podpinasz kolejne urządzenie. Chociaż możesz po deinstalacji wszystkich sterowników podłączyć wszystko (gdyby jednak był znowu problem to rób to po kolei).

Zanim jednak to wszystko zrobisz spróbuj przywrócić ostatnią poprawną konfigurację bo Windows zaraz po instalacji robi punkt odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam i nie moge znaleźć - ten Hirens jest darmowy do pobrania ze stronki czy muszę.... kupić?

 

Oho, uruchomił się tryb awaryjny, nie oddychać. :)

 

Remedy - ostatnia konf nie działa

Ale kuzynka wspominała cś o różnych konkach pojawiających się i dających się zamknąc. Domyślam się, że pewnie jakieś wirusy i różne takie, bo firewll był wyłączony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki error i była to ewidentna wina uszkodzenia plików ;) jeden raz tylko mi się to zdażyło, ale rodzaje błędów masz rozne, od bledow zapisu do ramu/odczytu po inne badziewia. a co do tego hirens to on nie jest tak zaupełnie darmowy więc wiesz gdzie szukać ]:-> więcej nie powiem bo moderacja się przyczepi. EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę cie bardzo , jeden przykładowy STOP:

STOP 0xC000021A lub STATUS_SYSTEM_PROCESS_TERMINATED

Komunikat wskazuje na poważny problem zabezpieczeń, działanie podsystemu trybu użytkownika(Winlogon lub Client Server) zostało zakłocone. Najczęstszą przyczyną tego problemu jest program innego producenta, a rozwiązaniem usunięcie go. Błąd ten występuje także jeżeli nastąpiło częściowe przywrócenie z kopii zapasowej, powodujące niezgodność w plikach systemowych albo jeżeli uprawnienia systemowe zostały niewłaściwie zmodyfikowane.

 

Jak widać nie tylko sprzętowe, i nie jest to jedyny błąd dotyczący plików ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK już po formacie :)

 

Pytanie do znających się na notebookach:

Na dysku C: są takie foldery:

Acer
BOOK
DOCS
DOTNETFX
ELEMENTS
I386
SUPPORT
Sysinfo
VALUEADD

Można je wywalić, czy są potrzebne (albo inaczej - niezbędne)?

 

Oczywiście nie wymieniłem takich folderów jak windows, progam files i docs & set, ale to wiadomo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej - zdołałem uruchomić w trybie awaryjnym (nie wiem jakmim cudem - wcześniej się nie uruchamiał: bateria się wyczerpała, komp się wyłączył, włączyłem i wybrałem tryb awaryjny i działał:] )

Będąc w tym trybie zdołałem poprzenosić co trzeba na inną partycję (dla bezpieczeństwa chciałem nagrać na CD, ale się nie udało).

 

Także wszystkie pliki są i komp wreszcie działa :D

 

Dzięki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności