Skocz do zawartości

light cache vs photon map


daymon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie która opcja daje bardziej realistyczne efekty , light cache czy photon map.(ustawione w secondary bounces)

Tworze wizualizacje wnętrza i nie moge sie zdecydować którą użyć.Chce aby czas renderingu nie był długi tzn. gdzies z 3 ,4 h :)

Jeżeli photon map to mniej wiecej jak go zkonfigurować bo light cache mniej wiecej już znam.

Za odpowiedzi dziękuje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

lightcache i photonmap to sa metody i jedynie rozprowadzają one światło a nie czynią scene realistyczną

 

zalezy co chcesz osiągnąc, photon map bardzo dobrze sprawia sie przy scenach z duzą iloscią renderów bo liczone jest dla całej sceny (a nie jak lightcache dla widoku).

 

pozostaje mi odesłac cie do tego linka :

http://www.spot3d.com/vray/help/VRayHelp150beta/index.htm

 

masz tam sporo info o wszystkim w vrayu, tak samo masz tam tutoriale o photonmapie i o lightcache

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze.Co w takim razie odpowiada za realizm w scenie?? zapewne odpowiednie ustawienie i skonfigurowanie świateł oraz ustawienia ogólne rendera vray.

Wracając do oświetlenia czy w profesjonalnych wizkach używane sa oprócz vray light i direct light jakies inne źródła światła??Również mam pytanko co do ustawien co najlepiej podkręcić zeby pracka (chodzi mi głównie o wizualizacje wnętrz ) była naprawde real?? czasami oglądam niektóre "wypociny" i naprawde zastanawiam sie co poprzestawiac aby moje pracki również dobrze sie prezentowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności